Fors verlies van banen PZC Mogelijk toch hsl van Breda naar Antwerpen Jongen van 7 betrokken bij woninginbraak Stilte voor de storm BUFFET .nl/sinterklaas ZATERDAG 17 november 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 273 - los nr zaterdag 2,70, abonneeprijs 1,01 I Veel bewolking 10° In 9 maanden 93 faillissementen in Zeeland SPORT Nooit meer voetbal na die vreselijke doodschop SPECTRUM De groene leugen is een zegen gebleken voor de mosselsector 34 door Marcel Modde MIDDELBURG - De werkgelegenheid in Zeeland is het afgelopen jaar drastisch afgenomen. En de voor uitzichten voor 2013 zijn niet veel beter, stellen de Kamer van Koop handel Zuidwest-Nederland en de Brabants Zeeuwse Werkgeversvere niging (BZW) vast. Over de eerste drie kwartalen van dit jaar moesten 560 mensen door een faillisement op zoek naar een andere baan, blijkt uit een over zicht van de Kamer dat de PZC heeft opgevraagd. Wanneer daar de recent aangekondigde ontsla gen van Thermphos, Neckermann en de vertrekregeling bij de roc's (Scalda) wbij worden opgeteld, brengt dat het totaal dit jaar op 1252. Volgend jaar verliezen - al dan niet vrijwillig - bij benadering zeker nog eens meer dan 300 men sen hun baan door reorganisaties, onder wie 163 provincieambtena ren. Eind 2011 kwamen ook al 600 mensen bij Zalco zonder werk te zitten. BZW-secretaris Wies Saman schrikt van de grote aantallen. „Op het totaal aantal van zo'n 165.000- tot 170.000 arbeidsplaatsen in Zee land hakt dat er stevig in. Het is re delijk abrupt en veel tegelijk. Ge lukkig zijn er ook bedrijven die het wel goed doen en doet deze ontwikkeling zich niet over de vol ledige linie voor." Hij houdt er re kening mee dat het werkloosheids percentage in Zeeland de komen de maanden stijgt van de 4,6 pro cent nu naar 6, het Nederlands ge middelde. „Voor Zeeland zou dat ongekend hoog zijn. Ik heb dat nog niet eerder meegemaakt." De arbeidsplaatsen die verdwijnen door het instorten van een specifie ke markt of afslanking van een be drijf, vallen volgens Saman moei lijk elders terug te winnen. „Als overheid kun je het vestigingskli maat enigszins beïnvloeden, proce dures sneller laten lopen. Maar dat is het. De alternatieven zijn be perkt. Je kunt niet zomaar 2000 ar beidsplaatsen opnieuw in de markt zetten." Mare Volleman van de Kamer van Koophandel wijst bovendien op de afgeleide werkgelegenheid die verloren gaat, wanneer bedrijven als Thermphos en Zalco omvallen. En behalve de 560 slachtoffers van faillissementen zijn er ook nog eens mensen op straat komen staan door 'gewone' bedrijfssluitin gen, wijst Volleman er op dat ijs berg ook langs die kant aangroeit. „Zeeland heeft te maken met een relatief beperkte arbeidsmarkt, zo wel wat bedrijven als rijksdiensten betreft. Dus als er iets gebeurt, wer ken die effecten snel door. Dat zie je nu ook ontstaan. En die banen komen niet meer terug. Ja, in de loop der jaren, in een andere vorm." pagina 2 en 3: overleven in crisistijd vergt scherpe focus; commentaar JERUZALEM - Israëlische militairen hebben zich met tanks en pantservoertuigen verzameld bij de grens met de Gazastrook. Het Midden-Oosten lijkt af te stevenen op een nieuwe oorlog. Na nieuwe Palestijnse raketaan- vallen op Tel Aviv sloeg vrijdag voor het eerst sinds mensenheugenis ook een raket vanuit de Gazastrook in bij Jeruzalem. In beide steden klonk het luchtalarm. Een Israëlisch grondoffensief wordt steeds waarschijnlijker. Meer nieuws over Israël op pagina 8, 10 en 11 foto Tsafrir Abayov/AP ■BBH BREDA - De kans dat Breda vanaf volgende maand toch over een snel le treinverbinding naar Antwerpen beschikt, is toegenomen nu de Bel gen hun weigerachtige houding hebben laten varen. De NMBS, de Belgische spoorwe gen, hebben deze week bij het Ne derlandse ministerie van Infrastruc tuur en Milieu een voorstel inge diend om vanaf 9 december acht keer per dag een Fyratrein tussen Breda en Antwerpen te laten rij den. De kosten, geraamd op 11,4 miljoen euro per jaar, worden in dat voorstel gedeeld door Neder land en België. pagina 2: nieuwe dienstregeling NS TILBURG - Drie jongens van zeven, elf en dertien jaar oud zijn donder dagochtend door de politie opge pakt voor een woninginbraak in de Van Blylandtstraat in Tilburg. „Dat een groepje zulke jonge kinderen zelfstandig optreedt, heb ik nog nooit meegemaakt. Van de zevenja rige kun je niet zeggen dat hij heeft ingebroken. Hij heeft op de uitkijk gestaan", zegt een politiewoord voerder. De politie kon het drietal na een tip van een getuige aanhou den. De twee jongste verdachten zijn broers; de oudste is een neef van hen. De dertienjarige is in ver zekering gesteld. De twee anderen zijn na verhoor vrijgelaten. DE STELLING Ik maak me geen zorgen om mijn baan Reageer op pzc.nl UW MENING 591 reacties Ik blijf hoe dan ook klant bij Delta Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 ,8»711688 555547 Knutsel en zetje schoen! 25 november 2 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1