141 meningen brieven Cor de Jonge zaterdag 17 november 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Ontslagen Harde klap bij Neckermann, 172 mensen worden ontslagen. Gere geld en steeds meer worden men sen ontslagen, waar mogelijk in ze kere mate vervangen door onderbe taalde nieuwkomers, of zelfs door vrijwilligers. Werkloosheid is vol gens psychologen een risicofactor bij zelfmoord. Maar net zoals de mensen die bij Neckermann ontsla gen worden, ze zijn zelf niet verant woordelijk voor hun werkloos heid! Het is belangrijk voor de ont slagen werknemers om een groeps gevoel te blijven hebben. Ze mo gen niet verzeilen in een gevoel van 'alleen staan', dat is de weg naar hopeloosheid en depressie. Sa men vechten is de beste therapie en de vakbond zou de beste thera peut moeten zijn. Blijf samen span nen, vorm een sterke groep en smeed plannen, hou een doel voor ogen. Laat u niet kisten in de bureaucrati sche molen van uitkeringsinstan ties, reageer met een zo groot mo gelijke groep en pleeg verzet waar nodig! Sociaal verzet, sociale actie is altijd zinvol. Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Afscheid Blij met het nieuwe kabinet, min der blij met koopkrachtverlies, af braak thuiszorg en hogere zorgpre mie. Uiteraard zijn we trots op wat mevrouw Peijs heeft betekend voor onze provincie. Voor een af scheid van 62.000 euro is totaal geen begrip, maar 41.000 euro is nog een fors bedrag. In de krant (8 november) lees ik dat er geen norm is, maar wel een richtlijn voor vertrekkende minis ters en staatssecretarissen: een maximumbedrag van 15.000 euro. Waar kan op bezuinigd worden: op bloemstukken en muziek? Een diner kan ook met seizoensgerech ten. Het is momenteel niet anders in huishoudens, waar minder te beste den is. Het afscheid is in februari: er is nog tijd om na te denken over hoe het iets minder uitbundig kan. Gisela Nijsse Ring 5, Oud-Sabbinge Afscheid II Peijs' afscheid samenvoegen tot de Nieuwjaarsreceptie vind ik abso luut onbehoorlijk. Het totale optre den van Karla Peijs, die zowel uit stekend als wel eens minder sterk opereerde, maar dat altijd met een warmte deed die je uniek in het koude conservatieve Zeeland kunt noemen, rechtvaardigt absoluut een persoonlijk afscheid van diege nen met wie ze echt samenwerkte. Dat warme en hartelijke optreden wordt trouwens de grootste uitda ging voor haar opvolger. Maar of, ze een uitgebreid netwerk van 700 echte vrienden heeft, lijkt op de hy pocrisie van Facebook. Ik heb het idee dat zich representatief voe lend Zeeland onder de mom van netwerken en een 'snel handje Kar la' een dagje declarerend uit en ge zien wil worden. Die ijdelheid moet maar eens uitgeband wor den. Hans Poliemans Singel 10, Biervliet Afscheid III In het commentaar (8 november) wordt benadrukt dat decorum hoort bij het afscheid van de com missaris van de koningin. Een pijn lijke discussie moet voorkomen worden. Deze had voorkomen kun nen worden, want die discussie is er al. Mevrouw Peijs had zelf af moeten zien van dit veel geld kost ende decorum gezien alle ontsla gen in Zeeland en alle subsidies die stop gezet worden aan veel in stellingen. Er is geen geld voor re cepties en diners. Besteed dit als af scheidscadeau aan zorg en opvang voor hen die het nodig hebben. G. de Bruine Koudekerkseweg 2, Vlissingen Afscheid IV Het is een hemeltergend schandaal dat het uitzwaaien van de commis saris van de koningin 41000 euro moet kosten in een tijd dat er 42 miljard bezuiningd moet worden wat op veel schouders zwaar zal drukken. Maar niet op die van CvK want die krijgt al een riant sa laris waar ze kennelijk zo weinig uren voor nodig heeft dat ze daar naast een aantal zeer ruim betaal de bijbanen kan hebben. Als ze werkelijk een dienares van de Kroon wil zijn moet ze een derge lijk geldverslindend afscheid niet willen. G. Roodhart 's Gravenpolderseweg 9-318, Goes Boek In het boek 'Geschiedenis van Zee land, prehistorie - 1550, deel I', ko men hikken voor, waaronder de be wering van Jacob van Maerlant (1283-1288) in zijn 'Spiegel Histo- riael' dat daarin genoemde grens 'Sincfal' uit de, in 802 op geteken de zuidelijke grens van het Friese recht 'Lex Frisionum', het Zwin is. Met een verschil van 400 jaar wordt dit algemeen onwaarschijn lijk geacht omdat het Zwin in 802 nog niet bestond. Voorts heeft de graaf van Vlaanderen een deel van zijn gebied, het door Schelde be grensde kust gebied, in leen gege ven aan de graven van Holland. Ja cob van Maerlant kwam van Oost- voorne, het gebied van de graven van Holland, naar Damme waar hij begraven is, het gebied van de graven van Vlaanderen. De 'Spie gel Historiael' kan gezien worden als een poging van grens verleg ging ten gunste van de graaf van Holland. L. J. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens Koopkracht Velen reageren (zich af) op de WD. Maar wat zegt het over de veroorzaker PvdA Als het werke lijk zo is dat de zorgpremie-maatre gelen een saldo van nul voor Ne derland oplevert (ze worden in ie der geval door PvdA-econoom Rick van der Ploeg afgekraakt), dan wil dat mijns inziens zeggen dat de PvdA niet geïnteresseerd is in be zuinigingen in deze crisistijd, maar meer in de linkse hobby nivelleren (is een feest volgens (niet politiek) PvdA voorzitter Hans Spekman). Dat duidt op pure afgunst en laat ook zien wat solidariteit dan in houdt volgens PvdA: jij betaalt meer dan ik, oftewel ik profiteer (om maar geen ander woord te ge bruiken) van jou. Bovendien, vol gens de Miljoenennota 2013 (tekort 5,4 procent wordt de tweede post van de rijksinkomsten gedekt door de inkomensafhankelijke loon- en inkomstenbelastingen (18,76 pro cent). Hoe meer knoppen je hebt, hoe moeilijker en vooral ondoor zichtiger fijn afstemmen wordt. J. W. R. van Wulfften Palthe Amnestylaan 6, Middelburg Thuiszorg Ik ben al jaren werkzaam in de thuiszorg en doe dit met veel lief de en plezier. Het feit dat de thuis zorg een chronisch geldgebrek heeft en er aan deze kant altijd be zuinigd moet worden ligt ook voor een deel bij de organisatie zelf. Er word thuishulp verstrekt aan cliënten die hun pols hebben ge broken en waar dagelijks iemand moet komen om hun maaltijd in de magnetron op te warmen en hun hondje uit te laten, iets wat ie mand met een gebroken pols in mijn ogen heel makkelijk zelf kan. Mensen die echt ernstig ziek en hulpbehoevend zijn word daar door geen indicatie toegewezen omdat er bezuinigd moet worden. Tja dan slaat ook de thuiszorg zelf de plank behoorlijk mis... Heidi Kramer Duunmede 55, Middelburg Zeeuwland Directeur De Ceuster van Zeeuw- land kost veel. De volgende vraag is: hoe veel brengt hij op? De Ceuster is het boegbeeld van maatschappelijk betrokken Schou- wen-Duiveland. Hij initieert aller lei maatschappelijke katalyserende projecten. De burger met een beperking die een bijzondere woonvorm zoekt, de senioren voor wie sociale con tacten zo belangrijk zijn, de wijkbe woner die veilig wilt wonen, de huurder die waar voor haar geld wilt ontvangen, juist die mensen waarderen De Ceuster en zijn ge baat bij een directeur met visie en verf. Hetzelfde geldt voor de vrij williger die zich inzet voor de wijk, de vluchteling die een woning toe gewezen krijgt, de werknemer die zich op onderscheidende manier inzet voor de woningbouwvereni ging, de startende ondernemer die onderdak zoekt, de cultuur liefheb ber, de scholier die zijn maatschap pelijke stage in de wijk wilt doorlo pen. De directeur kost te veel. Maar kijk ook naar de balans. PhiSomeinie op't Hof Korte Poststraat 6, Sirjansland Dijkverzwaring In de krant (10 november) wordt gesteld dat de dijkverzwaring bij de Kaloot kan doorgaan, maar in werkelijkheid zijn de werkzaamhe den al in het eindstadium. Normaal is het toch zo dat pas met iets begonnen wordt nadat er een uitspraak is van de Raad van State? Als het op 5 meter boven NAP gele gen havengebied kan afkalven moe ten er dan in de binnenhaven geen dijken aangelegd worden per be drijf? Anders spoelen bij een erg hoge waterstand dan toch grond stoffen, etc. welke op de bedrijfster reinen aanwezig zijn weg? Natuurherstel zal nauwelijks ko men doordat in depot gezet zand weer aangebracht wordt,maar door de natuurlijke aanwas van zand. Er is recreatie in allerlei vormen in het Kalootgebied en het minste wat gedaan kan worden is zorgen voor een behoorlijk parkeerterrein en faciliteiten. Met de economische crisis zullen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14