Scheldejazz 2013 op losse schroeven ZEEUWS-VLAANDEREN En eentje had een snipperdag... Zoektocht naar plek voor skatebaan in Kloosterzande ZATERDAG 17 november 2012 21 PZC Minutieus onderzoek naar rampen 22 Tekort aan bestuursleden bedreigt Terneuzens festival door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Het voortbestaan van het Scheldejazz Festival in Terneu- zen is in het geding. De organisa tie kampt met een ernstig tekort aan bestuursleden. Indien er zich de komende weken geen nieuwe bestuursleden melden, kan Schel dejazz volgend jaar niet doorgaan in zijn huidige vorm. Volgens René de Groot, voorzitter van Scheldejazz, is het vijf voor twaalf voor het festival, wat dit jaar het veertigjarig jubileum vier de. Voor het eind van het jaar moet de sponsoring rond zijn en de artiesten zijn geboekt. Het is de vraag of dit lukt. „Het afgelopen jaar hebben we Scheldejazz nog georganiseerd met een vierkoppig bestuur, dat was eigenlijk al te weinig. De pen ningmeester (Joost de Jong) en se cretaris (Inge Schoonakker) heb ben, na vele jaren trouwe dienst, besloten dat iemand anders het stokje mocht overnemen. Geluk kig hebben we al een kundige pro grammeur aangetrokken (Eddy Westveer) en kunnen we bogen op zo'n tien keihard werkende vrij willigers, maar met drie bestuursle den kunnen we de komende edi tie van het festival niet optuigen. In ieder geval niet zoals wij dat wil len." De organisatie van Scheldejazz heeft grootse plannen voor de ko mende editie, die volgend jaar ge houden wordt van 24 tot en met 26 mei. Het doel is te verjongen en te vernieuwen. De Groot: „Geen klassieke jazz meer, we willen echt gaan knallen." De organisatie is per direct op zoek naar een pen ningmeester, communicatiedes kundige, een technicus en iemand die de administratie op wil pak ken. Melden die zich niet, dan gaat Scheldejazz 2013 in zeer uitgeklede vorm door. De Groot: „De financi ën krijgen we dan niet meer rond en de artiesten die wij naar Ter- neuzen willen halen, zijn elders al vastgelegd." Van een jaartje overslaan, wil De Groot niet weten. „Dat zou funest zijn voor de sponsoring. Ik wil po sitief blijven en koester de overtui ging dat we met een voltallig be stuur volgend jaar een geweldig festival neer kunnen zetten." Volgens De Groot gaat Scheldejazz hoe dan ook door, maar dan in sterk uitgekleedde vorm, met en kel wat jazzbandjes op straathoe ken en geen optredens van (in ternationale artiesten in Porgy 8c Bess en op de Markt. xass^a^^ssossesse^sziateaas TERNEUZEN - Je kunt er de klok op gelijk zet- gracht in Terneuzen. Netjes op een rij, kop en laar, of gewoon om het beeld van De Vliegen- ten; elke ochtend is het raak. Zo vanaf een kont naar dezelfde kant, zitten ze daar een de Hollander, waar ze met zijn allen op uitkij- uurtje of zeven strijken tientallen zilvermeeu- paar uurtjes gewoon maar te zitten. Af en toe ken, te bevuilen. Vervolgens vliegen ze weer wen neer op de balustrade aan de Heren- vliegen ze eens op, gestoord door een wande- terug, ieder naar zijn eigen plek. Zo gaat dat elke dag, 365 dagen per jaar. En eens in de zoveel tijd, zoals hier goed te zien, heeft er eentje een snipperdag. foto Sheila van Doorsselaer AXEL Inbrekers slaan hun slag in Albert Heijn Inbrekers hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een nog on bekende hoeveelheid tabak buitge maakt in de Albert Heijn aan het Szydlowskiplein in Axel. Om 4.10 uur forceerden drie getinte man nen de voordeur. Drie minuten la ter waren ze opnieuw zichtbaar in het beeld van de bewakingscame ra's, toen ze met een voorraad ta bakswaren vertrokken. BIERVLIET Vrijspraak overval op tankstation Biervliet Een 28-jarige Goesenaar, tegen wie dertig maanden cel was geëist voor een overval op een pompstation in Biervliet (oktober 2010) en een in braak in hetzelfde station in sep tember van dat jaar, is vrijgespro ken. Wel kreeg hij tachtig uur taak straf (veertig voorwaardelijk) voor een inbraak in 2002 in een sporthal in Axel. Hij stal daar sleutels van een auto en ging ermee vandoor. door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - De dorpsraad van Kloosterzande is naarstig op zoek naar een locatie voor een ska tebaan in het dorp. Ruim een jaar geleden kwam de aanleg van een skatepark als groot ste wens uit de bus tijdens het Droomproject van Kloosterzande. Een werkgroep namens de dorps raad is vervolgens met het realise ren van de skatebaan aan de slag gegaan en kwam met zo'n tien lo caties op de proppen, zoals de par king aan viaduct Den Eeck, de An jerstraat, het Marijkeplein, nieuw bouwwijk Zoutedijk II, nabij de schutterij en de scouting en bij het zwembad. De voorbereidingen strandden uiteindelijk op de loca tiekeuze. „Overal was wel wat", zegt Coen de Cock van de werk groep. Het project ligt daarom nu al bijna een jaar stil en de werk groep wil de impasse graag door breken en voortvarend aan de slag gaan. Burgemeester en wethou ders van Hulst spraken op de alge mene vergadering van dorpsraad Kloosterzande de voorzichtige voorkeur uit voor een plekje bij Den Eeck of op de zonneweide van het zwembad. Ze zegden toe de mogelijkheden te bekijken. Volgens De Cock zijn er honder den jongeren uit Kloosterzande en omstreken die reikhalzend naar de skatebaan uitzien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 133