23 VERHUIZEN MET ZORG! Plan voor mobiel groen in Singelstraat Goes 0113 22 22 20 GERARD Waterschap vernieuwt rioolgemaal I zaterdag 17 november 2012 verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl OUD-SABBINGE - Waterschap Schel- destromen vernieuwt vanaf maan dag het rioolgemaal Oud-Sabbinge aan de Oudelandsedijk in Oud-Sabbinge. Het gemaal krijgt een nieuwe pompinstallatie, scha kelkast en fundering. Het rioolgemaal dateert uit de ja ren '80 en is aan een opknapbeurt toe. Na de renovatie werkt, het rioolgemaal weer volgens de laat ste techniek en kan het daarmee weer vijftien jaar vooruit. Bij het vervangen van de pompinstallatie wordt buiten het gemaal een tijde lijke pomp geplaatst Die kan voor direct omwonenden enige overlast veroorzaken. De aannemers wer ken van maandag tot en met vrij dag tussen 07.00 en 19.00 uur. De werkzaamheden zijn naar ver wachting in de week van 17 decem ber gereed, de Oudelandsedijk blijft deels toegankelijk. door Luc Oggel GOES - De Singelstraat en Zuster straat in Goes zijn al enige jaren ge leden heringericht en autoluw ge maakt, maar desondanks ademen ze een versteende sfeer en boven dien staat er nog altijd veel blik ge parkeerd. Om het gebied een groe nere en aantrekkelijkere uitstraling te geven, stelt het college voor om mobiele groenelementen te plaat sen. Kosten: zo'n 15.000 euro per jaar. Goes kiest om een aantal rede nen voor verwijderbaar groen, bij voorbeeld in de vorm van planten bakken. Omdat de bestrating is aangelegd op een fundering van puin en de grondwaterstand hoog is, zijn de Zuster- en Singelstraat volgens B en W ongeschikt voor permanente groenaanplant. Boven dien is er ruimte nodig voor de jaarlijkse kermis. Exploitanten vre zen inkomstenderving als er min der plek is voor attracties. Ook het terugdringen van het aaantal voer tuigen blijkt lastig; een hele was lijst aan doelgroepen mag de Sin gelstraat door middel van tijdelijke ontheffingen als parkeer- of laad- en losplaats gebruiken, zoals min- dervaliden, touringcars, klusbedrij ven, trouw- en rouwstoeten, bezor gers en taxi's. Daarnaast wordt er ook nog steeds veel foutgepar- keerd op de Singel- en Zuster straat, daarvoor werden in de eer ste helft van dit jaar 57 bekeurin gen uitgeschreven. Het toepassen van een zogeheten 'geslotenverkla ring' is juridisch niet wenselijk en ook het platform voor mensen met een functiebeperking wil vast houden aan het aantal invaliden parkeerplaatsen. Het voorstel komt donderdag aan de orde tij dens de raadscommissie. Stichting De Bunder houdt zondag 25 november een kunstveiling met werk van elf kunstenaars op het terrein aan de Panhoeveweg in 's-Heer Arendskerke. Met de op brengst worden in januari een ex positie en twee kunstevenementen ingericht. Kijkdagen voor de kunstveiling zijn zaterdag 24 november van 11.00 tot 16.00 uur en zondag 25 no vember, de veildag, vanaf 13.00 uur. De veiling begint om 14.30 uur. Locatia Voor meer info zie.- winfcélfcêntm ZEELRIiD 1info@zeelandplant.nl www.zeelandplant.nl MM.: Buxus Liguster Taxus Laurier (Haag)beuk Verkoop: vrijdagmiddag zaterdag Ravesteinweg 3 Grijpskerke 25% KORTING OP ALLE STRUIKROZEN IN POT!! HEINKENSZAND Kunstenaars lichten hun werken toe GOES Babbelaars en Zeeuws bier in Erasmuspark 'S-HEER ARENDSKERKE Kunstveiling bij stichting De Bunder Woonzorgcentrum Erasmuspark heeft vrijdag 23 november een Zeeuwse middag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Leden van klederdrachtgroep Mooi Zeeland bakken babbelaars en la ten een ouderwetse wasdag zien. Ingrid van de Hoek verkoopt Zeeuwse bieren en kaas. Er is Zeeuws fruit, snoep en spullen van schortebont. Frans Kasander ver zorgt accordeonmuziek. BAARLAND Indonesische middag bij G achttien 88 Vertellingen, tropische beelden en muziek van het ensemble Anklung met bamboe-instrumenten vullen morgen, zondag, galerie G achttien 88 aan de Oude Polderdijk in Baar land. Tussen 15.00 en 17.00 uur worden culturele aspecten van Indonesië, het nationale symbool de Garoeda en het eiland Sumatra belicht. Kun stenaars geven uitdrukking aan het cijfer 10, dit jaar leiddraad in de ex positieruimte. Kunstenaars Annie Thieleman (acryl en mixed media), Sarah Thie leman (fotografie) en Joep Aers- sens (beelden) zijn zaterdag 17 no vember en zaterdag 1 december in galerie 't Kunstuus in Heinkens- zand. Zij geven uitleg tussen 13.00 en 16.00 uur. Hun expositie loopt tot en met 1 december. www.kunstuus.nl. KLOETINGE Postzegelbeurs in dorpshuis Amicitia Trefpunt rond mensen met herseninfarct Het CVA-trefpunt voor mensen die kampen met de gevolgen van her senbloedingen en herseninfarcten en hun naasten is vandaag weer bij zorgcentrum Ter Valcke in Goes. Vanaf 14.30 uur leidt maatschappe lijk werker Willy Martens van Rele vant het gesprek over het belang van praten met lotgenoten. De bij eenkomst is vrij toegankelijk. Het leuke van het struinen over de slikken van de Westerschelde is dat er altijd wel iets ouds gevonden wordt, zoals hier een kanonskogel, mogelijk afkomstig van het middeleeuwse fort Bath. foto's collectie Leo den Heijer Filatelistenvereniging De Bevelan- den houdt vandaag de najaarsbeurs in dorpshuis Amicitia in Kloetinge. Handelaren bieden er postzegels, waardestukken, brieven en brief kaarten aan. Er is een ruilruimte waar ook de jeugdafdeling te vin den is. De vereniging biedt de nieuwtjesdienst, rondzendingen en catalogi. Van 10.00 tot 17.00 uur. DECEMBER wöuwst HAMBURG SUD Door onder meer de golfslag van passerende oceaanreuzen is de bodem van de Westerschelde voortdurend in beweging. Wat hier te zien is zijn losgebroken stukken veen, die bij vloed aanspoelen op de slikken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 127