OM seponeert zaak tegen conducteur Verdronken dorp voor het oprapen Toekomstprijs voor Sint Nicolaaskerk A 22 IEDEREEN BEDANKT Problemen met jeugd voorbij in 's-Gravenpolder zaterdag 17 november 2012 Vermeende mishandeling op perron Goes door Ad Roos MIDDELBURG - Een proces-verbaal, door een opsporingsambtenaar op gemaakt, is heilig en geldt als het ultieme wettige bewijs. Behalve dan vrijdag bij de politierechter in Middelburg, waar een 48-jarige hoofdconducteur van de NS zo zijn eigen draai had gegeven aan een gebeurtenis op 11 februari op het station in Goes. Een 23-jarige vrouw uit Schiedam zou hem, een potige vent van bijna twee meter, die dag hebben mishandeld. Dit, terwijl diverse ge tuigen hadden gezien dat de NS-beambte de frêle vrouw in el kaar sloeg en trapte. De zaak tegen de conducteur werd destijds door het Openbaar Ministerie wegens te weinig bewijs geseponeerd en de vrouw werd vervolgd voor mis handeling van een ambtenaar in functie. De vrouw werd gisteren overigens conform de eis vrijge sproken, wegens onvoldoende wet tig en overtuigend bewijs. De vrouw zat in de trein van Roosendaal naar Goes en had geen plaatsbewijs. Ze werd gecon troleerd en de conducteur schreef een zogeheten uitstel van betaling uit Daarbij maakte hij enkele deni grerende en voor de vrouw beledi gende opmerkingen over 'buiten landers'. De vrouw raakte geïrri teerd en er ontstond een woorden wisseling. Aangekomen in Goes za gen getuigen dat de conducteur de vrouw letterlijk en figuurlijk de trein uit smeet en haar nog wat trappen en klappen na gaf De con ducteur op zijn beurt beweerde in zijn proces-verbaal dat de vrouw hem plotseling een klap had gege ven en hij in een reflex had terug geslagen om zich tegen haar te ver dedigen. Overigens had niemand gezien dat de vrouw hem had ge slagen en de harde klap waarover hij repte leek ook haar raadsman E. van Kregten overtrokken, om dat de vrouw een spierziekte heeft Dat de conducteur een (ambtsedig) afwijkend verhaal had opgeschreven begreep Van Kregten wel. „Hij wil misschien de schuld in de schoenen van me vrouw schuiven uit angst voor de arbeidsrechtelijke gevolgen." Waarom het OM de zaak tegen de conducteur heeft geseponeerd werd niet duidelijk. De advocaat heeft in ieder geval tegen die beslis sing beroep aangetekend. AVOND VOOR BELANGSTELLENDEN Vrijmetselaars loge 'DE OPGAANDE STER' Dinsdag 20 november a.s, aanvang 20.00 uur Beestenmarkt 5 4461 CS GOES 'Esse quam videri' ZIN EN BETEKENIS VAN DE VRIJMETSELARIJ Wij willen u graag informeren over de zin de betekenis in deze tijd. De Broederschap, LevensbeschouwingBouw- en Lichtsymboliek. VAN ALLE TIJD; VAN DEZE TIJD Voor meer info E. secretaris.loee276(5)vriimetselarii.nl of M 06-414 38 411 W.deopgaandester.nl VERGEZD3T OP NAAR DE VOLGENDE 5 JAAR! AUTOMATISERING GRAFISCHE VtRMG.EVFH:® INTERNETDIENSTEN De Padweie 25,4353 RW Serooskerke T: 0118 - 59 1866 E: info@vergezogt.nl www.vergezogt.nl Eens in de vier weken gaat een groep mensen de slik ken van de Westerschelde op om te zoeken naar over blijfselen van het verdron ken dorp Oud-Rilland. door Jan van Zuilen In West-Brabant zijn de in de late middeleeuwen ver dronken dorpen bedolven onder een metersdikke laag vette zeeklei. In Zeeland is dat anders. Daar lig gen ze open en bloot op de bo dem van de Ooster- en Wester schelde. Bij eb kun je de resten er van gewoon oprapen. Een van de mensen die dit doet, is Leo den Heijer uit Woensdrecht. Die gaat geregeld met andere be langstellenden op zoek naar de res ten van het dorp Oud-Rilland, dat in de Sint Felixvloed van 1530 in de golven van de Westerschelde verdween. „We gaan altijd op een zaterdag als de laagste waterstand lager is dan normaal. Dat is eens in de vier weken. Wanneer dat is, hangt samen met de stand van de maan en dat kan echt meters sche len met een gewone eb. Dus is de kans dat je wat vindt, dan het grootst", zegt Den Heijer. De laatste keer dat ze de slikken opgingen was ook de provinciaal archeoloog van Zeeland, Robert van Dierendonck, van de partij. „Die viste", vertelt Den Heijer, „zo maar een stuk van een dertien- de-eeuwse vijzel uit de modder op. Zo vinden we altijd wel wat; de ene keer de resten van een oude moerneringsput, waar veen gestoken werd voor de zoutwin ning, de andere keer de resten van de fundering van een muur van een boerderij of boomstronken van een boomgaardje." De plek waar Oud-Rilland heeft gelegen, heeft een beschermde sta tus. „Dat betekent", zegt Den He ijer, „dat we alles wat we vinden moeten aanmelden." Officieel heet het struinen over de slikken monito ren. Den Heijer: „We doen dat onder de paraplu van de AWN, de Archeologische Werk groep Nederland, afdeling Zee land. De bedoeling is dat we alle waarnemingen registreren en ook alle veranderingen doorgeven, want ook dat is zo fascinerend: ie dere keer wordt er weer iets an ders blootgelegd en verdwijnen dingen die eerder aan de opper vlakte kwamen, weer onder de modder. Dat komt doordat de bo dem van de Westerschelde voort durend in beweging is door de ge tijdenwerking, door de golfslag van schepen en ook door het steeds verder uitdiepen van de vaargeul." Het wandelen op de slikken van de Westerschelde is volgens Den Heijer op zich goed te doen. „Al leen het eerste stuk is moeilijk. Dan moet je door een rietkraag op een dikke laag slib. Daar zak je soms zomaar tot je knieën in de modder. Hoge kaplaarzen zijn dus wel een vereiste." Op de slikken zelf loopt het een stuk makkelijker omdat daar op de meeste plekken een harde onder grond van zand is. „Je moet alleen wel uitkijken voor drijfzand, waar je gemakkelijk in wegzakt en waar je dan vaak niet zonder hulp uit komt. Ga daarom ook nooit in je eentje de slikken op, want als je vast komt te zitten, ben je onher roepelijk verloren als de vloed op komt." Vandaag (zaterdag 17 november) en op zaterdag 15 december staan weer wandelingen naar de slikken gepland. Wie een keer mee wil, kan contact opne men met Den Heijer via: leodenheijer@home.nl Zie voor meer informatie: www.awnzeeland.nl HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele gaat de straathoekwerker struc tureel inzetten op plaatsen waar dat nodig is. Deze functionaris maakte eerder dit jaar voor de eerste keer zijn op wachting in 's-Gravenpolder waar wat problemen met jongeren wa ren. „Deze aanpak is succesvol ge bleken. De problemen met de jon geren zijn mede door de inzet van de straathoekwerker zijn voorbij. Vooral de communicatie met alle betrokkenen is verbeterd", aldus een woordvoerder van de gemeen te Borsele. Gezien de succesvolle aanpak in 's-Gravenpolder heeft het college besloten de straathoekwerker el ders in te gaan zetten als dat nodig mocht zijn. Voor deze aanpak wordt vanaf volgend jaar een struc tureel bedrag ingezet van tiendui zend euro. door Claudia Sondervan KORTGENE - De Toekomstprijs van Noord-Beveland is dit jaar voor de Sint Nicolaaskerk in Kortgene. De Sociëteit Noord-Beveland kende de prijs toe voor het meest toe komstgerichte initiatief op econo misch, sociaal-cultureel en duur zaam gebied. De stichting Behoud Nicolaaskerk wil de kerk ombouwen tot een multifunctioneel inzetbaar ge bouw waar naast de kerkgemeen schap de dorpsgemeenschap en be zoekers van verder weg kunnen sa menkomen. Voorzitter Bas van Fraassen van de stichting vindt de toekenning een geweldige opsteker. Met de duizend euro die bij de prijs hoort, wil de stichting een website laten maken voor bredere bekend heid en verdere fondswerving. Die is nodig om de aanpassingen in de kerkzaal en kosterij te voldoen en de aanbouw te financieren. Ko mende tijd werkt het bestuur aan een gefundeerd exploitatieplan voor de kerk in nieuwe vorm. Daarbij gaat de kerk er van uit dat de dorpshuisfuncties bij De Pomp- weie blijven. Er was sprake van dat de kerk de functies van het dorpshuis zou overnemen, aange zien het gebouw verbetering be hoeft. De gemeente beraadt zich nog. De tweede prijs (500 euro) tij dens de verkiezingsavond van de soos dondedag ging naar de prei teelt op water van de Kamperland- se tuinbouwer Robert Sandee. De publieksprijs was voor de stichting Ruiter- en Menroutes Noord-Beve land die honderd kilometer route uitzette. Er waren dit jaar vijf inzendingen voor de driejaarlijkse prijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 126