Elke dag weer wil je de waarheid weten zeelandl 25 Zware mishandeling V INTERSPORT t'jJbe Daniëlle Orelio houdt open atelier in Burgh zaterdag 17 november 2012 Bijna twee jaar geleden ver dronk de twaalfjarige zoon van Stephan en Nicole Fik- ke in Scheldorado in Terneu- zen. Ze zitten nog steeds met vragen over de gang van zaken na het overlijden van hun Martijn. door Raymond de Fre! De drukte op het op en overslagbedrijf Fe- hax in Axel slokt Stephan en Nicole Fikke op. Wie denkt dat er geen dynamiek in een aard appel zit, moet zijn huiswerk op nieuw doen. En toch... Toch is elke dag hetzelfde. Al bijna twee jaar spoken er vra gen in de hoofden van Stephan en Nicole rond, die beantwoord moe ten worden. Vragen over de verdrinking van hun zoon Martijn (12) in het Ter- neuzense zwemparadijs Scheldora do. Niet over de oorzaak van zijn dood, die vraag hebben ze bewust onbeantwoord gelaten. Maar wél over wat er misging tussen het mo ment van verdrinking en de vol gende dag, toen Martijns lichaam via tussenstops in Vlissingen en de intensive care in Terneuzen naar het mortuarium werd gebracht. Op de meest onverwachte momen ten komen steeds weer dezelfde vragen boven. Het is deze maandagmiddag niet anders. Stephan (41) zit met zijn hoofd in de cijfers. De bank wil van alles van hem en zijn op- en overslagbedrijf Fehax in Axel we ten. Centrale vraag: zijn hij en zijn vrouw Nicole (39) bij machte om de grond waarop hun bedrijf staat te kopen? Dat is vijfjaar geleden bij de bedrijfsovername zo afge sproken. Lukt het niet, dan zijn er W&I&S5S688&&SSSiS twee opties: verkassen of stoppen. Buiten wurmt een werknemer de vork van zijn heftruck onder een stapel kisten. Fehax floreert. Stop pen is alleen daarom al geen optie. Bovendien, wat zou Martijn daar maar niet van denken? Hij was mesjogge van het bedrijf. Telkens weer laat hij indirect zijn gezicht zien. Zwoegend tussen aardappelen. Tussen de schappen in de supermarkt. In mailtjes, tus sen de regels door. Of als zijn broer Merlijn en zus Jasmijn vra gen hebben over de dag dat Mar tijn het leven liet. Martijn is dood, maar heeft zijn ouders in de houd greep. Het is de keiharde realiteit. Een kleine twee jaar pro beert het gezin Fikke de draad weer op te pakken, maar het blijft lastig. Leven? Beetje bij beetje. Overleven, da's beter verwoord. En dat overleven zou net een stuk je makkelijker zijn als bijvoorbeeld duidelijk wordt waarom het perso neel van de traumahelikopter die bewuste avond geen verslag maak te van het drama in het zwembad. Martijns dood was 'verdacht', dus werd hij door het Openbaar Minis terie voor onderzoek naar Rijswijk gebracht. Dachten Stephan en Ni cole. Niet dus. Hij was in Vlissingen, omdat de politie daar over een aparte ruimte in een mortuarium beschikt. De volgende dag werd zijn lichaam door het Openbaar Ministerie vrij gegeven. Hij mocht weer naar Ter- neuzen. De uitvaartverzorgster gaf opdracht zijn lichaam op te halen. Vergeefs, want Martijn bleek al in het Terneuzense ziekenhuis te zijn, waar ook de lijkschouwing had plaatsgevonden. Hoe kan er zoveel misgaan? Ste phan en Nicole kunnen er met hun pet niet bij. Daarom laten ze een advocaat zoveel mogelijk infor matie verzamelen. Niet om ie mand aan de schandpaal te nage len, want ze zijn ervan overtuigd VLISSINGEN - De politie heeft een 22-jarige man uit Vlissingen aange houden die wordt verdacht van zware mishandeling van een 22-ja rige Oost-Souburger. Het slachtof fer liep twee gebroken kaken op en het letsel is zo ernstig, dat het nooit meer helemaal zal herstel len, aldus de politie. De mishande ling vond plaats in de nacht van za terdag 27 op zondag 28 oktober in een café aan het Bellamypark in Vlissingen. Volgens een verklaring van het slachtoffer moest hij opzij stappen voor een andere cafébe zoeker en werd toen 'uit het niets' neergeslagen. De politie kreeg op basis van getuigenverklaringen en camerabeelden die in de kroeg worden gemaakt, een beeld van de mogelijke dader. Afgelopen woens dag kon deze verdachte worden aangehouden door agenten uit de surveillancedienst. dat alle hulpverleners hun stinken de best hebben gedaan. Nee, het gaat hen om de procedures. Die moeten worden aangescherpt. Het maakt het rouwen makkelij ker. Als alles helder is, hoefje je immers alleen nog maar te concen treren op jouw verdriet. Stephan en Nicole steken meer energie in het achterhalen van de waarheid dan zou moeten. Eigenlijk zou de informatie als vanzelfsprekend hun kant op moeten komen, vin den ze. Een vrachtwagenchauffeur verlaat het terrein. Hij zal de laatste niet zijn. De stapels kisten op het terrein van Fehax zijn haast niet te overzien. In 'rampjaar 2011' had Fehax finan cieel zijn beste van vijfjaren. Mo gen Stephan en Nicole daar blij mee zijn? Ze nemen die ruimte. Net zoals ze dat doen om dat enor me verlies te verwerken. Mis schien komt het wel tot een rechts zaak. Ze hebben de informatie over de hulpverlening nodig om de dood van Martijn een plek te geven. Dat willen ze zelf, maar hun omgeving vraagt er misschien nog veel meer om. Na een jaartje treuren vonden veel mensen het wel genoeg. Ze toonden eerst begrip, maar laten nu indirect weten dat het leven verder gaat. Misschien lopen sommigen daar om wel met een boog om hen heen, kiezen anderen daarom in de supermarkt omzichtig voor een andere kassa. Echte vrienden accepteren een bot te opmerking, een plotse stort vloed aan tranen of een moment van dromerige afwezigheid. Maar voor al die anderen is de dood een taboe. Omdat de dood ongemakkelijk is. Stephan en Nicole hebben nooit moeite gehad om er over te pra ten. En juist dat maakt het er in de huidige maatschappij niet makke lijker op. BURGH-HAAMSTEDE - Beeldend kun stenares Daniëlle Orelio aan de Ho- geweg 34 in Burgh-Haamstede houdt zaterdag 24 en zondag 25 no vember open atelier. Zelf geeft zij uitleg over de opzet van een bronzen beeld voor één van de kerkdorpen op Schou- wen-Duiveland. Ook toont zij een object voor de Keukenhof dat bijna gereed is. Verder is er een voorproefje te zien van werk dat Desiré Haver kamp volgend jaar zal presenteren tijdens De ICunstsschouw. Dominiek Steinmeijer toont siera den van glas van titanium, be werkt met bladgoud en Mirjam Bentvelzen exposeert sieraden in zilver en goud. Atelier Orelio is op beide dagen ge opend van 11.00 tot 17.00 uur en verder op afspraak én als het hek open staat. MIDDELBURG Alzheimer Café over euthanasie In het Alzheimer Café in 't Gast huis in Middelburg komt vanmid dag het onderwerp 'Dementie en vrijwillig levenseinde' aan de orde. Gastspreker tijdens deze bijeen komst is J. Hendriks, vrijwilliger van de presentatiedienst van de Ne derlandse Vereniging Vrijwillige Euthanasie. Het Alzheimercafé duurt van 14.30 tot 17.00 uur. 'S-HEER ARENDSKERKE Kunstveiling bij stichting De Bunder Stichting De Bunder houdt zondag 25 november een kunstveiling met werk van elf kunstenaars op het terrein aan de Panhoeveweg in 's-Heer Arendskerke. Met de op brengst worden in januari een ex positie en twee kunstevenementen ingericht. Kijkdagen zijn zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur en zondag vanaf 13.00 uur. De veiling begint om 14.30 uur. GOES Babbelaars en Zeeuws bier in Erasmuspark Woonzorgcentrum Erasmuspark heeft vrijdag 23 november een Zeeuwse middag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Leden van klederdracht- groep Mooi Zeeland bakken babbe laars en laten een ouderwetse was dag zien. Ingrid van de Hoek ver koopt Zeeuwse bieren en kaas. Er is Zeeuws fruit, snoep en spullen van schortebont. Frans Kasander verzorgt accordeonmuziek. RITTHEM 'Zeeuws' concert Onda Ritthem Onda Ritthem geeft morgen haar najaarsconcert in de kerk in Rit them. Alle uit te voeren werken zijn van Zeeuwse bodem, namelijk van de componisten Kees Nijsse en Yoored po Neffols. Verder verlenen Ineke de Haas op bügel en Megha Vader op marimba hun medewer king aan dit concert waarvan de lei ding in handen is van Ronny de Rooij. Aanvang 16.00 uur. Grootste Ski-Snowboard beurs van Zeeland dit jaar groter dan ooit! Intersport Goes,Middelburg en Vlissingen houden samen met de Tube Goes/Middelburg voor de 18de keer de grootste Ski-Snowboard beurs van Zuid-West Nederland. Net als de vorige editie's zal de eerste weer plaats vinden in het SPORTPUNT ZEELAND op zaterdag 24 november van 10.00 tot 17.00 uur en zondag 25 november van 11.00 tot 16.00 uur. Daarnaast zijn we dit jaar op 1 en 2 december zijn de Biggelaar in Roosendaal en 8 en 9 november bij De Laat Caravans aan de Mortiere boulevard in Middelburg te vinden. Op de beurs vindt u alles met betrek king tot uw wintersport vakantie. Skisok tot ski's, van snowboard tot ondergoed en van helm tot srieeuw- laars. Alles is afgeprijsd met kortingen oplopend tot wel 70%!! Merken zoals O'neill, Protest, Head, Atomic, Burton, Quiksilver en ga maar door! U kunt ook uw slag slaan als u geen wintersporter bent. De collectie jacks, handschoenen en snow-boots komen immers altijd van pas. Er kan in Goes en Middelburg gratis geparkeerd worden en u kunt bij ons pinnen. Wij verwelkomen u en zijn u graag van dienst op de Ski-Snowboardbeurs. Locaties: Sportjjunt Zeeland Zwembadweg 3 te Goes. Biggelaar 7 (Raadhuisstraat) te Roosendaal Locatie Middelburg: De Laat Caravans Mortiereboulevard - 1 te Middelburg. Voor info zie www.ski-snowboardbeurs.nl. Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Tel: 0113-270860 0118-611741 0118-744017 Willem Klooslaan 82 Vlissingen Royaal en modern heren huis met een inhoud van maar liefst 680 ro3! Deze statige woning is zeer luxe afgewerkt en beschikt over maai liefst vijf; slaapkamers, twee badkamers, ruime woonkamer, inpandige garage en een heerlijke tuin op het westen Vraagprijs 398.000,- k.k. EjftjS Lingestraat 7 Middelburg Haffvri|staande woning mét garage in een uitstekende staat v3o onderhoud. Een huis waar je zo m kunt! Grote, brede tuin. lichte .woonkamer met opén keuken, vier slaapkamers, keurig sanst3ir. Gelegen in een rustige straat, veel voorzieningen nabij. Vraagprijs 229.500,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 121