Chauffeurs Connexxion in de fout SCHOUWEN-DUIVELAND Veel te lezen tijdens herfstmarkt in Jodocuskerk almanak Bril ZATERDAG 17 november 2012 21 FZC Serieuze natuur in speelse opmaak 22 Kinderen met busabonnement Arriva mogen niet mee en worden uitgescholden door Ton van den Nouweiand BRUINISSE - Huilende kinderen, da gelijkse stress over welke buschauf feur er rijdt en meisjes die uit angst via de uitgang instappen. Er komen nog steeds klachten over Connexxion op de lijn Bruinis- se-Middelharnis. Veel Schouwen-Duivelandse kin deren, met name uit het oostelijk deel, volgen in Middelhamis voort gezet onderwijs. Op die buslijn rijdt zowel Connexxion (Zeeland) als Arriva (Zuid-Holland). Over stapplaats is Oude-Tonge. Ouders die een busabonnement willen ko pen, krijgen van Connexxion het advies dat bij Arriva te doen. Pro bleem is alleen dat ook na maan denlange instructies sommige Con- nexxionchauffeurs het Arri- va-abonnement niet accepteren. Zij dwingen de kinderen met hun chipkaart te betalen of weigeren ze botweg mee te nemen. Ouder Miranda Schiphorst uit Bruinisse diende klacht na klacht in bij Con nexxion. „Wij gaan onze chauf feurs hierop aanspreken", reageer de een Connexxion-woordvoerder eind augustus in de PZC. Maar sindsdien zijn de klachten volgens Schiphorst alleen maar erger ge worden. Zij verzamelt ze op Face- book. Daarop staan er zo'n stuk of twintig. Ook per telefoon en mail komen bij haar klachten binnen. Schiphorst: „Chauffeurs snokken kinderen kaarten uit handen, dwingen ze extra te betalen, schel den ze uit of laten ze gewoon staan." Een moeder klaagt op Face- book over dagelijkse stress bij haar zoon: „Mijn zoon maakt zich druk over welke chauffeur hij heeft." Moeder Riet: „Onze dochter is vo rige week bijna uit de bus gezet. Ze durft niks te zeggen, want ze is twaalf. Nu is ze erg bang om te rei zen." Moeder Marjolein: „De chauffeur rukte de chipkaart uit de handen van onze zoon en heeft zelf ingecheckt! Hij zei niets met Arriva te maken te hebben." „Het blijft moeilijk," reageert woordvoerder Patrick Siliacus van Connexxion. „Wij hebben onze chauffeurs geïnstrueerd alle passa giers te laten inchecken. Daarop is maar één uitzondering: de zicht- kaart van Arriva. Dat gaat nog steeds fout Vooral in de och tendspits." Connexxion voert sinds deze week extra controles uit op de lijn Bruinisse-Middelhamis. Het vervoerbedrijf wijst ook tel kens op het klachtennummer dat vanuit de bus kan worden gebeld. OOSTERLAND - Boeken zijn slechts een onder deel van het assortiment bij de herfstmarkt gisteren en vandaag in de Hervormde Jodocus kerk in Oosterland. Heel veel boeken, dat wel. „We hebben ruim 10.000 exemplaren en de belangstelling ervoor blijkt steeds groter te worden", zegt Jan Oosterloo, een van de en thousiaste vrijwilligers die gistermiddag bezig waren de herfstmarkt in te richten. In de con sistoriekamer zijn speelgoed en kerstartikelen uitgestald en in de kleine zaal kunnen de be zoekers terecht voor geschenkartikelen, olie bollen en zelf gebakken cake. De opbrengst gaat in de onderhoudspot voor het kerkge bouw. De herfstmarkt is vandaag geopend van 10.00 tot 14.00 uur. foto Dirk-Jan Gjeltema OUDDORP Geld receptie Van de Velde naar KNRM De KNRM in Ouddorp werd door ex-burgemeester Ger van de Velde van Goedereede verblijd met een miniatuur-reddingbootje, dat 1745 euro bevatte. Het is het geld dat Van de Velde tijdens haar afscheids receptie inzamelde. Ze had haar gasten om envelopjes gevraagd. Burgemeesters van kustgemeenten zijn meestal voorzitter van de plaat selijke KNRM-besturen. KAPELLE Drie mannen vast om inbrekerstuig in auto Drie mannen zijn in de nacht van donderdag op vrijdag aangehou den omdat zij zich verdacht ophiel den op een parkeerplaats aan de Ooststraat in Kapelle. In de auto la gen diverse attributen die gebruikt worden om inbraken te plegen. De mannen uit West-Brabant van 21, 26 en 28 jaar zijn naar Torentijd ge bracht. Twee van de drie hadden nog celstraffen te goed. BIERVLIET Vrijspraak overval op tankstation Biervliet Een 28-jarige Goesenaar, tegen wie dertig maanden cel was geëist voor een overval op een pompstation in Biervliet (oktober 2010) en een in braak in hetzelfde station in sep tember van dat jaar, is vrijgespro ken. Wel kreeg hij tachtig uur taak straf (veertig voorwaardelijk) voor een inbraak in 2002 in een sporthal in Axel. Hij stal daar sleutels van een auto en ging ermee vandoor. Tip? redactie@pzc.nl De Temeuzenaar krijgt met regel maatflink op zijn broek van zijn col lega uit Heinkenszand. Met tafelvoet ballen welteverstaan. Deze week was het weer niet anders. Uit ellende schoot de Temeuzenaar de bal maar een paar keer in eigen doel, om het spel zo snel mogelijk voorbij te laten gaan. Hij had wel een goed excuus: zijn bril was stuk. In de middag ging hij langs de opticien om een nieuw mon tuur uit te kiezen. Hij kwam terug met een doosje bril len om uit te proberen. De Bevelan der werd meteen uitgenodigd om nog een potje te ballen. En warem pel, mét bril won de Temeuzenaar ruim. Dat er nog geen glazen in zijn bril zaten, is zijn collega ontgaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 117