All-in concept Nieuwe Ondernemen Bouwraadhuis BOG businesscenter Tekst: Peter de Jong De markt voor bedrijfsonroerend- goed kenmerkt zich aan de ene kant door een groeiende leeg stand en aan de andere kant de vraag naar kleinschalige bedrijfs huisvesting. John Rovers en Eric Segeren hebben daarvoor een op lossing: "Expodium Businesscen ter in Oosterhout biedt kleinscha lige, onderscheidende en full ser vice bedrijfshuisvesting. En na tuurlijk een dagelijks netwerk." 17 november 2012 deOndernemer m OOSTERHOUT - "In de huidige markt zien we steeds meer leegstaan de gebouwen", zegt John Rovers, al jaren actiefin het bedrijfsonroerend- goed en gespecialiseerd in de transfor matie en hergebruik van leegstaande gebouwen. "Aan de andere kant komt er steeds meer vraag naar klein schaligheid. onderscheid en flexibili teit. Dat kunnen wij met dit concept bieden. We zijn ervan overtuigd dat het werkt. Zo'n ruimte voor deze prijs is moeilijk te vinden." Rovers spreekt vol enthousiasme. Daar heeft hij ook alle reden toe want aan de Koopvaardijweg op industrie terrein Weststad in Oosterhout is Ex- podium Businesscenter gevestigd in een bijzonder fraai pand op een mooie zichdocatie. Hierin was eerder Amerland van Eric Segeren gevestigd, maar een aantal activiteiten van de fa brikant van kantoorwerkplekken is verhuisd. "Het is eigenlijk revitalise ring van het pand. Het gebouw is aan een tweede leven begonnen", merkt Eric Segeren op. Rovers leidt rond door het fraai inge richte gebouw. Ontwerpbureau Bri gitte Jongstra en architectenbureau Wiel Caanen uit Dusson zorgden voor een schitterende maar toch voor al functionele inrichting met een Ex- poPlaza, OfficeStreet en Business Boulevard. "We bieden kleinschalig heid, maar met grootschalige voorzie ningen. Voor beginnende onderne mers is het vaak lastig in te schatten hoeveel ruimte ze nodig hebben. Wij bieden flexibiliteit. Als ze extra ruim te nodig hebben dan kan dat. Ook als het maar voor een bepaalde periode -is. Wij kunnen op elke behoefte inspe- John Rovers (links) en Eric Segeren Foto: Kees Bennema len. We hebben ruimte om te wer ken, te vergaderen en ook voor op slag. We kunnen voorzien in veel op slagruimte, van één palletplaats tot een grote opslag. Er zijn bijvoorbeeld bedrijven met seizoenvoorraden. Wij kunnen daarvoor zorgen." Membership Zo kan Expodium voorzien in bijna Nieuwbouw kantoorpand te Hansweert alle denkbare wensen van onderne mers. Voor iedereen is er een geschik te en meer dan representatieve kan toorruimte. Er zijn 'memberships' voor meerdere vormen van flexwer- ken, maar er zijn ook kantoorruimten voor 1 tot 10 vaste werkplekken. Daarnaast kan gebruik worden ge maakt van de vergaderfaciliteiten, gra tis Wi-Fi, de business lounge en alle andere services van het business cen ter. Tenslotte heeft Expodium ook be drijfsruimte te huur voor opslag. Eric Segeren: "Je betaalt voor watje gebruikt. Vaak zie je dat bedrijven ruimtes huren die eigenlijk te groot zijn. Hier hoeft dat niet. We zijn flexi bel. Als je hier alleen wilt werken kan dat, maar als je tijdelijk met tien men sen wilt werken, kunnen we dat ook faciliteren. Of als je voor bepaalde tijd een stagiair hebt, kunnen we daar ook een kantoor voor inrichten. We hebben voorzieningen op topniveau die we kunnen leveren tegen een gun stige prijs. Netwerken Expodium voldoet aan alle voorwaar den voor Het Nieuwe Ondernemen, dat gekenmerkt wordt door onder meer flexibiliteit, samenwerking en transparantie. De gezamenlijke ruim tes zoals de lounge bieden mogelijkhe den tot netwerken. Segeren: "We bie den de gebruikers een dagelijks net werk aan. Dat is iets anders dan het standaard netwerken, waarbij je af en toe samen komt. Je bent met je eigen bedrijf bezig, maar kunt ieder mo ment van de dag wanneer je dat wilt met anderen conununiceren en elkaar inspireren. Alles is hier transparant doordat we veel glaswanden gebrui ken. Je ziet waar je elkaar kunt verster ken. Daardoor komt er reuring. Mis schien kun je zomaar iets betekenen voor een andere gebruiker." Belangstelling Over belangstelling heeft Expodium Businesscenter niet te klagen. De eer ste bedrijven zijn al gevestigd in Expo dium. Er zijn ook al de nodige afspra ken voor bezichtigingen. "Het zijn al lemaal verschillende partijen: een ICT-consultant, een evenementenor ganisatie, een bedrijf in kantoorartike len en een specialist in energie-oplos singen. Ook is er een bedrijf uit de Randstad dat hier een satelliet-kan toor inricht", vertelt Segeren. "Allemaal business to business", vult Rovers aan. "Er vindt hier geen particuliere ver koop plaats. We zijn ook een bedrij vencentrum. Het is niet alleen ge schikt voor kantoren. We hebben hier alles onder één dak. Er is een ruimte voor trainingen of presenta ties. Ook hebben we bijvoorbeeld de mogelijkheid om een showroom in te richten. En we hebben een grote ruimte van zo'n 750 vierkante meter voor bijvoorbeeld een producten- beurs of grote zakelijke evenementen. Wij zorgen voor maatoplossingen, in clusief catering, licht, geluid, aankle ding, etc. De klant bepaalt." De formule slaat aan, merken Segeren en Rovers. "Er zijn meer bedrijfsver zamelgebouwen in West-Brabant. Maar die bieden vaak alleen maar kan toorruimte. Dit is nieuw en onder scheidend in deze regio. Het Rewin en de gemeente Oosterhout vinden dit ook een mooi initiatief en onder steunen het." "Dit bedrijfsgebouw waarin Expo dium is gevestigd, is natuurlijk niet uniek. We kunnen dit concept ook uitrollen op andere locaties. We heb ben contacten met beleggers die dit een interessant concept vinden. We zien Expodium in Oosterhout als een proeftuin waar we het concept verder uitwerken. Het heeft ook een soort la boratoriumfunctie. Als we het con cept op een andere locatie uitrollen, leveren we niet alleen maar de inrich ting, maar bieden we een totaaloplos sing, inclusief een opzet voor het ser vicepakket, een uitgewerkt plan voor de benadering van de juiste doelgroe pen en een compleet marketingplan. Op die manier hoefje als eigenaar het wiel niet zelf uit te vinden, want dat hebben wij al voor je gedaan." Meer informatie: www.expodium.nu Ontwerp Bouwvoorbereiding Bouwcóördinatie (0113) 57 17 58 waar bouwen begint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 115