Bedrijf laat zien waarom het de MVO- prijs wint Wijn voor goede doel JKW Event uitgesteld m Esmmmmi 17 november 2012 deOndernemer In deze Ondernemer leest n de tweede aflevering van een serie oner goede doelen tti Zeeland. In Zo helpt Zeeland willen we laten zien hoe. liet bedrijfsle ven actief is met maatschappe lijk verantwoord ondernemen Op deze pagina schrijven we. over acties van bedrijven, ini tiatieven van personeel of di recties, het maakt niét uit. In de eerste aflevering beste den we aandacht aan de Stich ting Sawasdee. Heeft n een tip, wilt n iets doen voor uw medemens, kent 11 iemand die een actie houdt laai het ons weren. Een maar: de acties moeten een relatie hebben met het bedrijfsleven in Zeeland. Mail even: r.gregoor@wegenermail. n I Rondleiding door het bedrijf. Een MVO-prijs winnen is leuk, maar het gaat uit eindelijk niet om het mooie kunstwerkje in de hal. H4A Bouw en Infra BV, MVO-prijs winnaar Terneuzen 2011, werd door COS Zeeland ge vraagd aan collega-ondernemers uit te leggen wat MVO betekent en doet. En dat is verrassend veel, zo blijkt bij het bedrijfsbezoek Aan ondernemers uit de hele re gio liet directeur Eric de Ruijs- scher zien waarom MVO loont voor zijn bedrijf. Wat doet u aan MVO? Als je praat over duurzaamheid en MVO is de bouw- en infrasector niet de eerste sector waaraan het publiek denkt. Maar juist bij deze bedrijven blijkt nog een wereld te winnen. Ook Bouwend Nederland werkte daarom mee aan deze informatieve middag bij H4A. Bij een quick scan onder de aanwezigen blijkt de kennis over MVO aardig op orde. "Er is veel winst te behalen," zegt De Ruijs- scher. Hij onderbouwt dit met een uitgebreide presentatie over alle aspec ten van MVO binnen H4A. En dat zal in deze tijd bij velen als muziek in de oren klinken. MVO is inzetbaar over alle disciplines van een onderne ming. Met de toepassing van zgn. Quick Wins kan iedereen in feite di rect beginnen. Quick wins zijn die onderdelen in het bedrijf waarop snel resultaat en besparing behaald kan worden zoals bezuinigen op stroom verbruik door led-verlichting bijvoor beeld, met slechts 90 procent van het verbruik van 'oude' lampen; meter kastje per PC plaatsen waardoor het energieverbruik zichtbaar wordt; pa pier 2-zijdig bedrukken, Maar ook veel dingen voor liet goede doel. Fair Trade koffie inkopen; kerstpakketten laten samenstellen bij een sociale werkplaats. Eenvoudig door te voe ren en met direct resultaat in kosten én in gevoel. People, planet, profit zijn leidend in geluidsarm. Verwijderd asfalt wordt overigens standaard tot max. 98 pro cent hergebruikt. Voor H4A betekent MVO ook het aantrekken van nieuwe klanten, en een verrassende uitbreiding in de breedte door het overnemen van o.a. een groenvoorzieningbedrijf. Uitbrei ding in de breedte geldt nu nog als an- tistrategisch, maar De Ruijsscher meent dat dit past in een duurzaam be leid en het nemen van verantwoorde lijkheid voor de effecten van de be drijfsactiviteiten op de maatschappij. De stand van zaken op MVO gebied binnen H4A is terug te vinden in een Carbon foodprint, de C02 prestatie- ladder en diverse keurmerken. Met toeleveranciers worden steeds vaker afspraken gemaakt en in de keten wordt gezocht naar positieve samen werking en duurzame verwerking van grond- en bouwstoffen. Aan dacht voor de medewerkers heeft een positief effect op de sfeer en prestatie. De tevredenheid onder de ca. 235 me dewerkers is de afgelopen drie jaar aanzienlijk toegenomen, zo blijkt uit een medewerkerstevredenheidsonder- zoek. Werken aan MVO loont. het proces, waarin profit voor een be drijf altijd een belangrijk aspect blijft. In een periode van recessie zijn met MVO kosten te besparen en daar wordt een ondernemer over het alge meen blij van. Een besparing van 0,001 euro op energieverbruik lijkt weinig maar bij grootschalig verbruik kan dit tot duizenden euro's opleve- Foto's: Mark Neelemans ren. De ervaring van H4A is dat er een positief gevoel ontstaat bij de me dewerkers en nieuwe innovatieve toe passingen worden ontwikkeld en uit getest. In de eigen asfal.tprodu.crie bij voorbeeld is lijnzaadolieasfalt in op mars als vervanger van bitumenasfalt. Dit asfalt blijkt sterker, kan bij lagere temperaturen worden verwerkt en is Eric de Ruijscher. Niet vergeten: Woensdag 28 november is Brasserie restaurant De Vierbannen in Ouwerkerk het decor van een benefieet wijnproeverij. Onder het motto: Schenk vreugde wordt de exclusieve proeverij voor het goede doel gehouden, in dit geval de bouw van een nieuwe basisschool in Cambodja. De beste wijnen uit Frankrijk, Spanje, Italië, Oostenrijk en Duitsland zijn daar te proeven, maar ook te koop. En er is een wal kin' dinner. Organisatoren van deze avond zijn Cees de Wit en zijn partner Yolande van Dijk, uitbaters van De Vierban nen. Beiden zijn erg actief op het ge bied van goede doelen. Yolande is be trokken bij diverse ondernemingen en is actiefin verenigingswerk zoals de Rotary Club Schouwen Duive- land. Zo organiseert ze jaarlijks een Paarden Men Evenement in Ooster- land op haar eigen terrein (10 ha) en stelt ieder jaar weer de volledige op brengst ter beschikking aan meerdere goede doelen, waarbij ze ook Zee land Helpt Cambodja in belangrijke mate ondersteunt. Ze fokt zelf ook paarden, vandaar haar betrokkenheid. Acties deze zomer als dc openbare verkoop van de grootste Zeeuwse kreeft "Karei" ooit gevangen brach ten, mede dankzij hun inbreng, een groot bedrag op yoor een goed doel. MIDDELBURG - Het jaarlijkse JKW Event van november is uitge steld naar een nog nader te bepalen da tum in 2013. De Junior Kamer Wal cheren had op vrijdag 26 november Risico Kans in petto, in een casi- noachrige setting. Het uitstel is een di rect gevolg van het huidige economi sche klimaat. „We kregen hetJKW Event gewoon financieel niet rond. Het is natuurlijk een moeilijke rijd, waardoor de belangstelling van spon soren achterwege blijft. Bovendien willen we er per traditie niet een klein feestje van maken, maar een pro fessioneel groots evenement", aldus voorzitter Remco Bron van de inmid dels ontbonden JKW Event commis sie 2012. De Junior Kamer Walche ren is een dynamische club die zich met diverse activiteiten al jarenlang in zet voor allerhande goede doelen; naast hetJKW Event zijn dat onder andere de Haringparty Veere, de bad eendjes race in de haven van Vlissin- gen en de Kerstactie in Middelburg. De JKW organiseert ook regelmatig bedrijfsbezoeken en lezingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 113