OCG-priis: zelfbewust als Wiegel IS THE LIMIT Evenement OCG trofee 17 november 2012 deOndernemer Glaslaandel Melieste uit Goes legde onlangs beslag op de OCG Trofee die driejaarlijks wordt toegekend. Ondernemer Jan Pilaar (57) ontving de felbegeerde trofee uit handen van burgemeester René Verhulst van de gemeente Goes. Naast Glashandel Melieste waren ook Bouman Kantoor Totaal en Paree B.V. Elekto-Telecom, genomineerd. Jan Pilaar (links) ontvangt de OCG Trofee 2012 uit handen van burgemeester René Verhulst van Goes. Tekst: Henk van de Voorde GOES - Jan Pilaar presenteerde zich vol zelfvertrouwen en had als 'be oogd eindwinnaar' voor alle gasten al een fles wijn van 'Chateau Melieste' klaar staan. „Jan kijkt a la Hans Wie gel al zelfbewust de camera in", zei de burgemeester met een kwinkslag. Per traditie vond de uitreiking plaats tijdens het jaarfeest van het Onderne mers Contact Goes (OCG). De be langstelling voor de feestelijke avond in Theater 'de Mythe' was prima met ruim '150 aanwezigen. De gasten wer den eerst onthaald met een champag necocktail en amuse hapjes. Na de openingswoorden van de OCG be stuursleden Kees Kleppe en Henriëtte van Baaren werden de aanwegen naar het sfeervol ingerichte podium van 'de Mythe' geleid om te genieten van een driegangen diner, bereid door PUUR Culinair. De muzikale omlijs ting werd verzorgd door de Zeeuwse zangeres Marjon van Iwaarden, die een gevarieerd muziekgenre ten geho re bracht. Herr prof. dr. Jens Miiller, alias cabaretier Pieter de Rijk, gaf een wervelend optreden over de ontwik kelingen van de euro. Hij ging op kol derieke wijze in op de cultuurverschil len in het zakendoen tussen Neder- - land en Duitsland. Jury Na het voorgerecht gaf OCG preses Marco Rave een korte toespraak om vervolgens het woord over te dragen aan juryvoorzitter Frans Eppings. In deze jury zaten ook Tom Elie en Kees Roovers, de winnaars van de OCG Trofee in 2006 respectievelijk 2009. „We zijn uiteraard niet over één nacht ijs gegaan en hebben onder andere gekeken naar ondernemers geest, innovativiteit, creativiteit, toe komstvisie, plaatselijke betrokken heid, financiële betrouwbaarheid en continuïteit van de onderneming. De genomineerden zijn totaal verschil lend qua aard, omvang en cultuur, maar wel drie bedrijven om trots op te zijn en die de beste willen zijn in hun vakgebied", sprak Eppings. Kracht Winnaar Jan Pilaar is inmiddels 28 jaar eigenaar van Glashandel Melieste, een bedrijf dat in 1936 werd opge richt door Nico Melieste. „Natuur lijk geeft het winnen van de OCG Trofee persoonlijke voldoening, maar ik ben vooral blij voor het hele team. De kracht van ons bedrijf is dat we niet alleen veel kennis van. glas heb ben, maar dat we daar ook creatief mee omgaan. We hebben geïnves teerd in een. modern machinepark met automatische snij- en slijpmachi nes. die door specialisten, bediend worden. Onze ambitie is om goed op de winkel te passen, zodat we onze klanten optimaal kunnen blijven be dienen. Daarnaast moetje als onderne mer risico's durven, nemen. We heb ben al grond aangekocht om te kun nen uitbreiden", aldus Jan Pilaar. 25-jarig bestaan Het Ondernemers Contact Goes viert in 2013 het 25-jarig bestaan. Het is met 250 leden de grootste bedrijven- club van Zeeland, die bruist van ener gie. Het OCG is een goede mix van netwerken, inspireren, kennisuitwisse ling en gezelligheid. Naast het Jaar feest en de maandelijkse ondernemers borrel bij de Goese Golf, zijn er regel matig interessante lezingen en bedrijfs bezoeken. De traditionele OCG Kerstlunch in de Grote of Maria Mag- dalenakerk wordt gehouden op vrij dag 21 december. Gastspreker is prof. dr. Barbara Oomen, sinds 1 april van dit jaar Dean van de Roosevelt Aca demy. Oomen is benoemd vanwege haar we tenschappelijk reputatie, innoverende en bevlogen wijze van onderwijs ge ven en haar onderzoek op het snijvlak van wetenschap en samenleving. Ze is hoogleraar 'Sociologie van de Men senrechten' aan de Universiteit Utrecht. Bij de Roosevelt Academy was Oomen eerder hoofd van de afde ling sociale wetenschappen. Daarnaast was ze voorzitter van het Platform Mensenrechteneducatie en projectlei der van 'Going Global'. Barbara Oomen is ook lid van de Staatscom missie Grondwet en de Adviesraad In ternationale Vraagstukken. Samenwerking Als vanzelfsprekend zal ook voorzit ter Marco Rave tijdens de Kerstlunch de aanwezigen toespreken. De ge rechtsdeurwaarder bij AGIN Timmer mans wordt in het bestuur van het OCG bijgestaan door notaris Paul Platier (secretaris en vicevoorzitter), John Zwartepoorte (penningmees ter), Klazien Lanting (public rela tions), Henriette van Baaren en Kees Kleppe (beide evenementen) „Wij proberen als bestuur de belan gen van onze leden zo goed mogelijk te behartigen. Speerpunten zijn veilig heid van onze bedrijventerreinen, in frastructuur, onderwijs, werkgelegen heid en uiteraard het in het algemeen aantrekkelijker maken van het leef-, woon- en ondernemersklimaat in on ze regio. Wij maken ons sterk voor ef fectieve samenwerking met overhe den, collega ondernemersverenigin gen en maatschappelijke organisaties. We pakken de zaken dan ook bij voorkeur 'Zeeuws breed' aan", aldus Marco Rave. Feest in de Mythe, dat is OCG wel toevertrouwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 111