Yara Sluiskil: goede logistieke infrastructuur KOCH Adviesgroep YARA U bereikt uw doelgroep beter met de Ondernemer Ingenieurs Architecten Voor kunstmestgigant Yara Sluiskil, sinds 1929 een begrip in de regio, is een goede infrastructuur van wezenlijk belang. De afgelo pen jaren investeerde Yara International honderden miljoenen in Sluiskil en nu is het zaak om de bijna vier miljoen ton productie per jaar op een vlotte en veilige manier af te zetten. Logistiek is dus een belangrijk punt. Weliswaar verlaat slechts een kwart van het product het terrein per vrachtauto, maar wanneer daar contractors en woon-werkverkeer bij opgeteld worden, gaat het jaarlijks om ruim een half miljoen vervoersbewegingen. De distributie naar het achterland moet ook tijdens de werkzaamheden aan de infrastruc tuur in de omgeving, allemaal vlot en veilig blijven verlopen. De werkzaamheden aan de Sluiskiltunnel zijn inmiddels in volle gang, terwijl in 2014 ook gestart wordt met de verbreding van de Trac- taatweg. Het zijn ontwikkelingen waar Yara Sluiskil bij gebaat is. Modaliteiten „Voor distributie van onze eindpro ducten zijn alle vervoersmodaliteiten (weg, spoor en water) van belang. Het-is zaak dat deze modaliteiten zo goed mogelijk worden ingepast tijdens de werkzaamheden. De re gionale ontwikkelingen in weg- en waterwegen zijn fantastisch voor de Kanaalzone en ook hard nodig, maar vormen tegelijkertijd een uitdaging voor de dagelijkse productie", aldus Gijsbrecht Gunter (34), die Jos van Damme (60) opvolgt als Manager Externe Relaties en Communicatie. Lobby Jos van Damme, die binnenkort af zwaait, was 28 jaar lang hét gezicht van Yara Sluiskil richting de buiten wereld. „Jos heeft als lid van het managementteam een belangrijke lobbyfunctie. Hij vertegenwoordigt Yara bijvoorbeeld in de VNCI (Ver eniging van Nederlandse Chemische Industrie), de VKP (Verenging van Kunstmest Producenten) en de BZW (Brabant-Zeeuwse Werkgevers Ver eniging), evenals in een breed scala andere gremia binnen en buiten de regio. Ook is hij aanspreekpunt voor overheden en media. Het is de be doeling dat ik zoveel mogelijk zal overnemen. Ook ten aanzien van Den Haag en Brussel. Het is belang rijk om je oor te luister te leggen, zodat er tijdig op nieuwe beleidsont wikkelingen geanticipeerd kan wor den en je vanuit de praktijk kan mee denken", zegt Gijsbrecht Gunter. Uitdaging Gijsbrecht studeerde af als landbouw kundig ingenieur aan Wageningen Universiteit, bouwde lobbyervaring op in de uiensector, was bestuurlijk (politiek) actief en nauw betrokken op het gebied van verduurzaming van de Zeeuwse landbouw en in dustrie. „De uitdaging voor de ko mende maanden is vooral het goed leren kennen van de processen op de site. De vele nieuwe collega's zijn gelukkig zeer behulpzaam om me in te werken in allerlei dossiers." Veilig werken „We hebben de achterliggende jaren forse investeringen gedaan op onze site qua productiecapaciteit, emis sieverlaging en procesintensivering. Alleen al met de bouw van Ureum7, die sinds vorig jaar draait, was een investering van 400 miljoen euro gemoeid. Voor ons is dat een teken dat het Noorse moederbedrijf Yara International vertrouwen heeft in de toekomst van onze productielocatie. Na veiligheid, dat bij ons altijd top prioriteit nummer 1 heeft, staat de komende tijd in het teken van ver dere optimalisatie van de productie. Daarbij is een goede infrastructuur in en om ons bedrijf essentieel. Ook op onze site zelf zijn er de komende tijd ontwikkelingen op het gebied van infrastructuur en logistiek. Zo staan er een aantal sloop- en renovatie projecten gepland van gebouwen en equipment, die vanwege de nieuwe investeringen buiten bedrijf zijn ge steld", verklaart Gijsbrecht Gunter. Duurzaamheid Voor Yara Sluiskil, met 560 vaste werknemers, is duurzaamheid een tweede natuur. In de afgelopen ja ren heeft het bedrijf een spectacu laire vermindering van de uitstoot van broeikasgassen van maar liefst veertig procent bewerkstelligd. De emissiereductie van NOx bedroeg zelfs zestig procent. „We zijn ui Cijsbrecht Cunter (voorgrond) volgt Jos van Damme op als Manager Externe Relaties en Communicatie. teraard trots op die prestaties. Yara levert ook restwarmte en C02 aan de naastgelegen glastuinbouw. Een ander product is Airldat Yara maakt om emissies van verbrandingsmoto ren te verlagen. Bovendien hebben we steeds meer de focus op het ver werken van ammoniak op de fabriek zelf. Daarmee wordt het vervoer van ammoniak over de Westerschelde drastisch beperkt." Yara Sluiskil BV Industrieweg 10 Havennummer 2111 Tel: 0115-474444 Fax: 0115-472688 E-mail: info.yara.sluiskil@yara.com. Internet: www.yara.nl Specialisten op het gebied van: architectuur bouwkunde constructie (registerontwerpers en -constructeurs) weg- en waterbouw installatietechniek groene energie projectmanagement/directievoering en toezicht En ervaren in aanbestedingsvarianten zoais: traditioneel UAV bouwteam UAVgc design construct maintenance) design build FAIR DEAL® Voor meer informatie neem contact op met: Koch Adviesgroep T +31(0)113-21 30 30 (Goes) T+31(0)115-64 27 00 (Terneuzen) E info@kochadviesgroep.nl Voor professionele meerwaarde www.kochadviesgroep.nl Meer informatie? De Ondernemer Zeeland T 088-013 99 95 Eadverteren.zeeland@wegenermedia.nl I www.deondernemer-pzc.nl de ndernemer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 108