Voetverzorging is belangrijk Samen sterk In Business www.inbusiness.nu ES deOndernemer 17 november 2012 voetverzorging Petra Brinkman helpt een klant. SCHERPENISSE - „Ik werk al 27 jaar als verpleegkundige in hec Lie- vensbergziekenhuis in Bergen op Zoom. Ik heb altijd op de afdeling cardiologie gewerkt, waarvan de afge lopen vijftien jaar als leidinggevende. De laatste twee jaar werk ik als nazorg verpleegkundige. Hierbij gaat het vooral om extra service naar de pa tiënt toe, om te weten hoe het ont slag uit het ziekenhuis is verlopen en of alles duidelijk is. In deze functie werk ik 28 uur waardoor ik meer tijd kreeg om een (andere) opleiding te gaan volgen. Ik heb ervoor gekozen om mijn eigen pedicureprakrijk op te zetten. Zowel het werken in loon dienst als het zelfstandig ondernemer schap hebben hun charmes, maar voor mij is het directe contact met de mensen het belangrijkste", vertelt Pe tra Brinkman. Een goede voetverzorging voorkomt veel narigheid. Het vak van pedicure ofwel voetverzorging is veel meer dan het knippen van nagels. Naast het geven van advies over de verzorging van de voeten, mag een pedicure bijvoorbeeld eelt en lik doorns verwijderen en ingroeiende nagels behandelen. Bovendien dient een pedicure in voorkomende geval len een cliënt door te verwijzen naar een huisarts. „Voor mij is in feite een droom wer kelijkheid geworden. Ik heb nu di rect contact met de clientèle in mijn eigen praktijk. Het vak van pedicure leek me altijd al leuk, maar ik had er nooit letterlijk en figuurlijk handen en voeten aan durven geven. Tot ik het enthousiaste verhaal hoorde van pedicure Lia Elenbaas bij ons in het dorp. Zij heeft mij aangemoedigd om Wie Petra Brinkman (45) Bedrijf Pedicurepraktijk Petra Brinkman Waar Scherpenisse Begonnen de stap te zetten naar een zelfstandige pedicurepraktijk. We denken niet in termen van concurrentie, maar van sa menwerken. Medisch Pedicure Petra heeft enkele maanden geleden haar Basisopleiding Pedicure met suc ces afgerond en is nu bezig met de op leiding Medisch Pedicure. Hiervoor heeft ze inmiddels haar benodigd on- dememersdiploma behaald. Zowel in de basis- als vervolgopleiding is er 1 augustus 2012 Meevaller Goede respons op flyering Tegenvaller Tot dusverre geen Email: info@brinkmanpedicure.nl naast theorie veel aandacht voor prak tijk, waarbij veelal met modellen wordt gewerkt. Om het kaf van het koren te scheiden ontvangt een (gedi plomeerd) medisch pedicure een door de zorgverzekeraars erkend certi ficaat Diabetische Voet (DV) of Reu matische Voet (RV). In het Landelijk Beroepsregister voor Voetverzorgers staat wie daarvoor gecertificeerd zijn. Divers „De zorg heeft mij altijd aangetrok ken. Dienstbaarheid en het contact met de mensen spreken me aan. Het klantenaanbod is heel divers. Essen tieel is om goed te luisteren naar wat de klant aangeeft. Ook in een pedicu repraktijk is de klant koning. Je maakt soms bijzondere, niet alledaagse din gen mee. Elk verhaal is uniek, ieder mens van jong tot oud heeft zijn ei gen verhaal. Ik vind het mooi om dat te horen. De ene keer komt er ie mand van 25 jaar langs die volop in het leven staat met allerlei idealen, ter wijl de andere keer een ouder iemand op bezoek komt die ontzettend veel heeft meegemaakt. Oudere mensen bezoek ik desgewenst ook ambulant, indien het lastig is om naar mijn prak tijk te komen." O www.brinkmanpedicure.nl Voor Petra Brinkman uit Scher penisse is onlangs een vurige wens in vervulling gegaan met de start van haar eigen pedicureprak tijk. Een vakgebied dat nauwe raakvlakken heeft met de zorg, een sector waar ze al decennia lang met veel passie werkzaam is. Tekst: Henk van de Voorde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 100