De complimenten van Bill binnenland 17 Fly-drives CURACAO Politiebonden staken overleg met minister Dermatologen misbruikten computercode Fly-drives bij KRAS.NL! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm KRAS.NL vrijdag 16 november 2012 Oud-president VS: 'Nederland kan leider worden op ecologisch vlak' Het charisma van de Ameri kaanse oud-president Bill Clinton is onaangetast. Hij sprak gisteren tot aller tevre denheid op het festival 'De 24 uur van de Reclame'. door John Jas Vraag: „Mister president, als Hillary de verkiezin gen ooit wint en in het Witte Huis terecht komt, hoe zullen Amerikanen u dan noemen?"Antwoord: „I don't care. Als dat gebeurt, mogen ze me noemen wat ze willen." Een zaal met 2000 reclamemakers en studenten lacht smakelijk wan neer Bill Clinton met deze opmer king komt. De ex-president is dan net een uur aan het woord geweest als key-note speaker van het jaar lijks terugkerende festival 'De 24 uur van de Reclame'. Terwijl mannen met elektronische oortjes, extra politie en glimmen de Mercedessen (extra large) de aanwezigheid van een VIP verra den in de Amsterdam Convention Factory, doet Clinton binnen zijn best, in ruil voor een fiks bedrag dat naar zijn foundation gaat voor hulp aan derdewereldlanden. AMSTERDAM Oud-president Bill Clinton vertelde gisteren dat reclamemakers een betere wereld kunnen bouwen door verbanden te leggen tussen burgers in ver schillende landen. foto Koen van Weel/ANP Het thema van de toespraak is 'Hoe creativiteit de wereld kan ver anderen'. De Amerikaan kijkt naar zijn publiek met de blik van een va der die zijn kind toespreekt. Af en toe gaat het vingertje erbij om hoog. „Als jullie in je werk nieuwe verbanden kunnen leggen tussen burgers in verschillende landen, dan helpt dat geweldig. Jullie kun nen de definitie van 'wij' verbre den, zodat we het minder hebben over 'zij'." Er volgen nog een paar oneliners: „De uitdaging van de 21ste eeuw is om meer te doen met minder" en: „De toekomst hangt af van hoe we eikaars proble- DEN HAAG men kunnen begrijpen." De speech is natuurlijk van een ande re orde dan de beroemde toe spraak van afgelopen augustus, toen the comeback kid op de Demo cratische conventie de vloer aan veegde met de Republikeinen. In Amsterdam is de blik op de toe komst gericht, met verwijzingen naar het Nederlandse verleden. Volgens Clinton heeft ons land een enorm effect gehad op het ge bied van innovatie. Hij haalt er zelfs Hansje Brinker bij, hoewel de ex-president slim genoeg is om te zeggen dat hij als kind wel besefte dat het vingertje in de dijk niet DEN BOSCH meer dan een verhaaltje was. „Maar zo leerden wij nu eenmaal dingen over Nederland. Jullie heb ben geweldige prestaties geleverd, en nu kan dit land leider worden op het ecologische vlak." De zaal is er stil van. Het charisma en de complimenten doen hun werk. Tussen de bedrijven door ha mert Clinton op de drie pijlers die hij essentieel vindt voor een betere toekomst. „Verminder ongelijk heid, verminder de militaire en fi nanciële instabiliteit en verminder de niet-duurzame systemen." Het applaus klatert van de tribu nes. Good job, Bill, klinkt het, als het tijd geworden is voor een paar vragen van Jan Driessen, de voor zitter van de Bond van Adverteer ders (BVA). Die wil meer weten over de grote bijdrage van Clinton aan de herverkiezing van Obama. Als het vanmiddag toch om creati viteit gaat, hoe moeilijk was het componeren van de speech voor de conventie? Clinton: „Daar heb ik weken over gedaan. Je weet toch dat de fact-checkers nu een enor me invloed hebben? Hij moest dus van A tot Z kloppen. Kijk, Obama kan zoiets beter door mij laten doen. Ik sta los van zijn beleid. Als ik op zo'n conventie mijn best doe maatregelen te verdedigen of aan te vallen, heeft het meer geloof waardigheid. Meer credibility." De zaal gelooft het meteen. DEN HAAG Vier jaar cel geëist Dubbele hypotheek Schutter kickboksgala Tabaksbranche: grens voor fatale karatetrap jaar langer aftrekbaar verdacht van moord roken naar 18 jaar Een 33-jarige amateurvoetballer moet, als het aan het justitie ligt, vier jaar de cel in voor de dood van een 77-jarige supporter. Volgens jus titie heeft hij de toeschouwer een 'vechtsporttrap' gegeven, waardoor die zo ernstig gewond raakte dat hij uiteindelijk overleed. De ama teurvoetballer, die speelde voor de Amsterdamse club Sporting Noord, heeft altijd gezegd dat het niet zijn bedoeling was de man te doden. Mensen die met een dubbele hypo theek zitten omdat ze hun oude huis niet kwijtraken, mogen de ren te van beide hypotheken toch nog een jaar langer aftrekken. Dat heeft minister Stef Blok (Wonen) giste ren gezegd. Iemand die komend jaar een huis koopt en met het oude blijft zitten, kan nu tot en met 2016 beide hypotheken aftrek ken. Blok besliste hiertoe met het oog op de doorstroming. De politie denkt te weten wie zon dagavond tijdens een kickboksgala in Zij taart een 37-jarige kickboks- promotor heeft doodgeschoten. Een 32-jarige man uit Veghel wordt beschuldigd van moord en poging tot moord. Twee medeverdachten worden tot dusver alleen beschul digd van openlijk geweld. Justitie heeft dat gisteren laten weten na dat het voorarrest van het drietal was verlengd met veertien dagen. Nederlandse tabaksfabrikanten wil len dat de leeftijdsgrens voor het ko pen van sigaretten wordt verhoogd van 16 naar 18 jaar. Branchevereni gingen SSI, VNK en BVBA lieten dat gisteren weten aan het ministerie van Volksgezondheid. Onderzoek toont aan het verhogen van de leef tijdsgrens voor bijvoorbeeld alco hol effectief is om schadelijk ge bruik door jongeren tegen te gaan. Dat zou ook voor roken gelden. LEUSDEN - De politiebonden heb ben het overleg met minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) opgeschort. Ze vinden dat de vor ming van de Nationale Politie niet wordt vormgegeven zoals is afge sproken. „We zien onder meer dat cao-af spraken niet worden nagekomen", zei ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp gisteren. De financiële toe zeggingen voor de politiemensen staan door de huidige ontwikkelin gen onder druk, constateert hij. „Ook is er nu te weinig regie en sturing bij de vorming van de Na tionale Politie." Eind september kraakte Van de Kamp het voorlopi ge plan van de overheid voor het realiseren van de Nationale Politie. „Wij krijgen volop signalen dat door ons gemaakte afspraken met de minister door de kwartierma kers niet worden nagekomen", zegt Han Busker van politiebond NPB. „Dat leidt tot een toenemen de onduidelijkheid en onzeker heid. Een onwenselijke situatie die wij als vakbonden niet langer kun nen en mogen negeren." „Vanmor gen werd deze opschorting tot on ze verbazing aangekondigd", rea geert het ministerie. „We betreu ren deze stap zeer en zijn altijd be reid de gesprekken te hervatten. EINDHOVEN - De vier dermatolo gen van het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven hebben een net be noemde afdelingsmanager onder druk gezet om een zogenaamde au tomatiseringscode af te geven. Daarmee konden de artsen hun privé-patiënten buiten de zieken huisadministratie om rekeningen toesturen in de periode dat ze een eigen kliniek bestierden voor cosmetische dermatologie. Dat was van september 2011 tot mei 2012. Dat stelt de raad van bestuur van het Catharina in een verklaring. Het bestuur van de Vereniging Me dische Staf (waar alle specialisten lid van zijn) keurt de gang van za ken 'volstrekt af en stelt dat de handelswijze van de vier artsen 'niet tot de norm' wordt gerekend. Omdat de vier dermatologen deze week niet in gesprek wilden met de raad van bestuur, individueel noch collectief, wordt de procedu re voor ontbinding van hun toela tingsovereenkomst definitief door gezet. Deze procedure zal een half jaar in beslag nemen. Tijdens die periode blijven de vier gewoon in functie. De artsen willen niet meer met bestuursvoorzitter Piet Batenburg praten omdat die hen publiekelijk zwart zou hebben ge maakt. Ook stellen de artsen dat Batenburg hen mondeling toe stemming heeft verleend om een cosmetische kliniek te beginnen voor niet-verzekerde medische zorg. Batenburg ontkent dat. De artsen gebruikten voor hun eigen kliniek medicijnen, materialen en apparatuur van het ziekenhuis zon der daarvoor te betalen. De kosten werden wel aan de private patiën ten in rekening gebracht. ti/sussasaxsss^sssis 1obpK?0L WESTPUNT Rancho el Sobrino** voor het volledige aanbod naar: www.kras.nl/zon-curacao Zie www.kras.nl/25517 Kleinschalig en rustig gelegen resort in een tropische tuin nabij de St. Joris Baai. .kras.nl/25796 Prijzen zijn p.p.. exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Voor de meest actuele prijzen, zie www.kras.nl waarom zou je meer betalen vlieg met ArkeFly en ontvang tot 200 actiekorting p.p. op diverse vertrekdata t/m januari! ontdek op eigen gelegenheid de mooiste plekjes met uw huurauto en geniet van de Caribische sfeer! Jfc. v' iAsC'i Kleinschalig en gezellig resort nabij Westpunt, op ca. 300 m van het strand. Luxe eco lodge direct aan de rustige westkust met privé-strand!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7