Carnaval barst verder los Sluiting van De Braakman en Scheldorado houdt de gemoederen flink bezig almanak Stuurman Breskens wordt etappeplaats van zeilevenement Zestig jaar oud Van Etten z Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Raymond de Frel Het rumoer op Vakan tie-Eiland De Braak man bij Hoek was deze week natuurlijk niet van de lucht. Logisch, het recrea tiepark is voor onbepaalde tijd ge sloten. Gasten mogen best in hun caravan of bungalow blijven, maar als gevolg van het faillisse ment van de moedermaatschappij van De Braakman (Lemonie Inves tment, eigendom van de familie Westermeijer) moeten zij het nu wel zonder basisvoorzieningen als gas en stroom doen. En ook subtropisch zwemparadijs Schel dorado in Terneuzen, ook eigen dom van Lemonie, moest deze week de deuren sluiten. Op de gisteren volledig vernieuw de website van de PZC was dit nieuws voer voor heel veel rea- geerders. Reageerder 'goes zonder stress', die doorgaans vooral zijn ongezouten mening laat horen over zaken die boven de Wester- schelde spelen, gooit meteen wat olie op het vuur. „Niet slim om staangeld een jaar vooraf te beta len. Zeker niet als je verhalen hoort dat het personeel in septem ber al geen loon meer heeft ont vangen." 'Wullem' komt niet met verwij ten, maar biedt oplossingen aan. „1. Justitie verzoeken om een op sporingsbevel naar Westermeijer te laten uitgaan. 2. Indien opge spoord; dwingen om persoonlijk, ter plaatse, tekst en uitleg te ko men geven. 3. Indien gas, water en elektra afgesloten blijven; resti tutie van teveel betaalde gelden over 2012 en 2013 van hem eisen. 4. Gemeente Terneuzen en provin cie Zeeland indringend verzoeken om op te komen voor de gedu peerden." Reageerder 'Y' denkt te weten waar de familie Westermeijer zich ophoudt. „Die zullen wel met een privé-vliegtuig zijn ver trokken om vakantie te vieren (met gas-licht-water) ergens in een tiende villa op de Bahama's. Zo gaat dat toch altijd als een dool hof van beheer- en investe- rings-BV's failliet gaat? De werk nemers, leveranciers en klanten zijn de dupe, maar de eigenaren eten er geen toastje kaviaar min der om Reageerder 'Gekke Gerritje' kan er met zijn pet niet bij dat gasten van De Braakman een beroep doen op de gemeente Terneuzen. „Er wordt wel heel makkelijk ge dacht over gemeenschapsgeld. Als men schade ondervindt van dit soort uitbaters, zal je zelf je rechts bijstand of advocaat moeten raad plegen. Je bent zelf akkoord ge gaan met deze mensen, betrouw baar of niet! Ik wil aan een ander zijn luxeprobleem absoluut niet meebetalen door belastinggeld te laten storten door de gemeente. We worden door de 'roverheïd' al genoeg kaalgeplukt na een hard en werkzaam leven." Gekke Ger ritje zal dan ook maar wat blij zijn geweest dat de gemeente la ter in de week aangaf niet veel te kunnen doen in deze privaatrech telijke zaak. En 'Ronny' ook. „De gemeente heeft gelden, die ten goede ko men aan de hele bevolking van Terneuzen en omstreken, onttrok ken aan het recreatiepark. Niet huilen, gedupeerden. Life's a bitch, live it!" Reageer ook op artikelen op de website van de PZC Post uw bijdrage on deraan een bericht SAS VAN GENT - Verschillende prin sen zijn al weer geïnstalleerd en een aantal carnavalsverenigingen trapte het seizoen afgelopen week einde af Elders in de regio begin nen ze komend weekeinde, of ze gaan vrolijk verder. Sommige Sassenaren zijn nog niet bekomen van het grote 55-jarige ju bileumfestijn. Maar morgen staat de megakroegentocht voor editie 56 op de rol. De Raad van Elf be- öOeOOOOemwm!8BSS8S9SBSX8BS&18SB&S&&>GSG&FXr&>> zoekt alle Sasse cafés en om 23.11 uur wordt de nieuwe prins bekend gemaakt bij de pomp op de Markt. De Mollen in Nieuw-Namen vie ren hun 44-ste verjaardag morgen middag met een receptie in De Kauter. Om 20.00 uur begint het leutjaar echt met een groot jubi leumbal. AHC De Vossen houdt morgen en overmorgen het Ulster Bierfestival. Thema voor het carna valslied is dit jaar 'Laat oe óre'. Tip? redactie@pzc.nl Eens per jaar trekt dat Zierikzeese stel er op uit met een gehuurd motor bootje. De eerste vaartocht was er eentje voor beginners. Desalniette min stond bij elke brug die voor het scheepje open moest het zweet in de handen van de 'stuurman'. Het ging goed tot Franeker waar een scherpe bocht aan een brug vooraf ging. Een brug die maar niet open ging. Wind en stroming kregen vat op het bootje en dreven het richting wal. Eindelijk, eindelijk, eindelijk kwam er bewe ging in de brug, alleen lag het scheepje er toen dwars voor. De nau tische manoeuvres hadden inmiddels op de wal al heel wat beste stuurlui getrokken. „Het is onze eerste keer", was de verontschuldiging richting publiek. Daar keek men niet van op. VIDEO Zie hoe blij basisschool De Hille is met de winst van de energiewed strijd van Delta: www.pzc.nl/video ZEEUWSE KELDER Het weekend komt er weer aan. Tijd om weer een lekker potje te ballen. www.pzc.nl/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl BRESKENS - Breskens is volgend jaar juli hoogstwaarschijnlijk etap peplaats van de 'Tour de France a la Voile', een grote Franse zeilwed strijd. Die doet normaal gesproken al leen Franse havensteden aan, maar maakt volgend jaar vanuit Duinkerken een uitstapje naar Breskens. Van daaruit volgt waar schijnlijk een etappe naar Enge land. Wethouder Peter Ploegaert spreekt van 'de komst van een me- ga-evenement'. De provincie financiert een groot deel van de kosten; de gemeente Sluis levert ambtelijke bijstand en verleent vergunningen. foto Peter Nicolai Vishandel Dolf Schoot opende de deuren in 1952. Eigenaar Dolf Schoot was toen al twee jaar visboer: hij reed aanvankelijk met een bakfiets door Axel en naar de boeren in de omgeving. De winkel in huidige vorm. Achter de toonbank Jacky's vrouw Rina, dochter Sandy en zus Anneke Dolf en Cathrien Schoot in hun winkel, in 1956. Persoonlijk en deskundig advies slaat bij ons voorop Tapijt - Laminaat - Novilon - Marmoleum Gordijnen - Matrassen Binnenzonwering Bodems - Bedlinnen - Dekbedden auping PWKüSBS wonen slapen Complete woninginrichting op maat Steenstraat 23 - Hulst Telefoon 0114 314120

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70