Eis: cel en tbs voor pedofiel 'Bouw een campus in Zeeland' ALA <r 22 zeeland BIJ SSK... KEUKENS KELLER GRATIS STOOMOVEtó;i Publieksprijs voor website Zeelandnet vrijdag 16 november 2012 Kind Jeugdzorg logeerde bij Terneuzenaar 'De regio moet bij studenten in het buitenland op het netvlies staan. We hebben die kansen, maar doen er geen donder mee.' Europarlementariër Lambert van Nistelrooij door Emile Calon MIDDELBURG - Een Terneuzense schrok enorm toen ze op de gsm van haar zoon (10) de tekst 'ik wou dat we samen waren om el- kaars pikkie te strelen, ik hoop dat het snel gebeurd' aantrof. Ze stap te naar de politie waarna een on derzoek startte naar de afzender; een Terneuzenaar (66). Hij stond donderdag terecht voor ontucht met minderjarigen en het maken, bezit van en verspreiden van kin derporno. Hij ontkende en wees erop dat die sms-tekst juist aan geeft dat hij nog niets met die jon gen had gedaan. Die Terneuzenaar staat bij justitie bekend als een beruchte pedofiel. De man is al vaak veroordeeld voor ontucht met minderjarigen en zat in totaal ruim negen jaar vast. Voor hij verhuisde naar Ter- neuzen woonde hij in Zwijn- drecht. Omdat de buurt daar weet kreeg van zijn stoornis moest hij weg en hij vond een woning in Terneuzen. Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk benadrukte dat de politie die man goed in de gaten hield. Desondanks slaagde de man erin contacten te leggen met kinderen. Zo reageerde hij op een oproep waarin de Terneuzen se moeder om een oppas vroeg. De voorzitter van de rechtbank vroeg de man waarom hij, met zijn verleden, reageerde. „Omdat ik tijd over had en iets wilde doen. Ik had geen bijbedoelingen." Ook lukte het via een vriendin uit Kerkwerve een andere jonge jon gen vaak in huis te halen. Die jon gen werd via Jeugdzorg bij die vriendin geplaatst waarna zij hem heel vaak bij de Terneuzenaar liet logeren. Jeugdzorg wist daar niets van, maar controleerde ook niet of die jongen uit logeren ging. Van die jongen trof de politie naaktfo to's aan op de harde schijven van die man. Volgens de verdachte ging het om onschuldige foto's die hij bijvoorbeeld maakte toen de jongen, na het douchen, op zijn waterbed speelde. De man zei ook dat zulke foto's ook in musea han gen en op kalenders staan. Als voorbeeld verwees hij naar een ka lender die is uitgegeven door een pedofielenvereniging. Uit de verhoren van de Terneuzen se jongen is volgens de officier dui delijk geworden dat de man on tucht heeft gepleegd. De jongen die bij hem logeerde is niet onder vraagd. Suijkerbuijk: „Om hem niet nog verder te belasten." Een deel van de foto's trof de poli tie aan op een harde schijf die ver stopt was in de meterkast. Die fo to's waren ook verborgen als tekst bestand. De verdachte voerde aan dat ze niet van hem waren en dat Officier: „Ik huiver bij de gedachte wat er gebeurd kan zijn met die jongen." iemand anders ze waarschijnlijk op die harde schijven heeft gezet. De politie kon pas de inhoud van die harde schijven bekijken nadat een gevangenbewaarder van Toren- tijd had opgevangen dat in een ze tel van de Terneuzenaar een disket te was verborgen. Daarop trof de politie tal van wachtwoorden aan. Suijkerbuijk eiste dat de man wordt veroordeeld tot een celstraf van dertig maanden en tbs met dwangverpleging of zes jaar cel. Raadsman Ab Sol vroeg om de man vrij te spreken van ontucht en het maken en bezit van kinder porno. Volgens hem is het verhoor van Terneuzense jongen niet goed verlopen en staat niet vast dat de aangetroffen kinderporno van zijn cliënt is. Uitspraak 29 november. Zeeland kan samen met West- Brabant en Vlaanderen de Europese Silicon Valley wor den van de milieuvriendelijke economie. Maar dan moet de aanpak drastisch veranderen, vindt Europarlementariër Lambert van Nistelrooij. „Anders verspeelt de regio alle kansen." door Jeffrey Kutterink In binnen- en buitenland zijn bedrijven druk bezig om milieuvriendelijker te werken. Vooral om de uit stoot van CO2 te verminde ren. Zeeland wil met West-Bra bant en Vlaanderen een leidende rol in Europa spelen in die 'groene economie'. Een kansrijk initiatief denkt Europarlementariër Lam bert van Nistelrooij. Mits de aan pak verandert „Komt er in Zee land geen campus, dan kan ze de leidende rol vergeten." Zuidwest-Nederland is een kansrij ke omgeving voor de biobased eco nomy. Mede door de ligging aan open water en de aanwezigheid van een innovatieve chemische en bloeiende agrarische sector. Tot zo ver de reclame. Over hoe dat idee in de praktijk wordt vertaald, is de Europoliticus verontwaardigd. „Europa heeft zes miljoen euro ge stopt in een opleidingscentrum in Terneuzen", herinnert Van Nistel rooij eraan. „De grootste investe ring ooit in een dergelijk project. Europa ziet het dus zitten. Maar als ik er nu kom, vallen mijn schoe nen uit Er wordt in Zeeuws- Vlaanderen wél over elke roc- leerling gevochten. Dan gaat het er over of iemand een paar uur hier of daar les krijgt. Maar het gaat niet over de vraag hoe binnen vijf jaar zeshonderd studenten van een goed niveau kunnen worden aangetrokken. Bestuurders hebben te veel petten op. Dat kan niet. Daardoor is er geen power." Wat doet Zeeland niet goed? „Niemand heeft een idee waar de regio over tien of twintig jaar zou moeten staan. Dat blok wat in Ter neuzen is neergezet, is een plat be zoekerscentrum. Je kunt kijken naar drie tentoonstellingspanelen. Natuurlijk komt er nog wat; posi tief, positief Maar besef nou eens wat je over tien jaar wilt zijn." Hoe moet het dan wel? „In Leeuwarden bedachten ze in 1999 leidend te willen worden op het gebied van de wereldwijde wa- terproblematiek. Vijf jaar later werd Wetsus opgericht Mede met Europees geld. Nu werken zeven tien Europese kennisinstellingen en meer dan 90 bedrijven samen. Onderzoek is ook business gewor den. "Ook zij hebben geen universi teit, maar wel een gedachte waar ze naar toe willen. Studenten uit Afrika komen er speciaal naar toe om te studeren. Het zegt alles over de houding. Tijdens een bijeen komst in Goes zei een professor uit Wageningen onlangs dat bioba sed economy een mondiaal vraag stuk is. Zonder regionale aspecten. Alsof die 'kneuters uit de regio' er niets van weten. Niemand in de zaal sprong op. Onbegrijpelijk." Wat zou Zeeland moeten doen? „Dat trainingscentrum moet een campus worden, waar jonge men sen rondlopen. In Europa willen we gespecialiseerde regio's die op hun gebied toonaangevend zijn. Een biobased economy-student uit Zuid-Korea kijkt straks rond en denkt: ga ik naar Stockholm, Car diff of Zeeland? Dan moet je iets zijn waarbij je meer doet dan 'goed je best'. Breng dus kennis en mensen samen op een campus." Waarom is dat zo belangrijk? „De regels voor Europese subsidies gaan enorm veranderen. Ik ben nu als rapporteur voor het Europees Parlement bezig met de criteria voor 2014-2020. In plaats van dat geld 'wordt overgemaakt', kunnen Oost-Europese landen straks ken nis inkopen. We praten over een bedrag van 2,5 miljard euro per jaar. De landen kiezen zelf waarin ze zich willen specialiseren. Een J aantal regio's in Polen en Honga rije kiest voor biobased economy. Die kunnen dus met die centen een samenwerking aangaan met vooraanstaande regio's en er hun studenten naartoe sturen. Waar moeten die studenten hier heen? We hebben niets. Einde verhaal." Einde Biobased Delta? „Komt er geen campus, dan zal Brussel veel minder geld in de re gio stoppen. Europa zoekt naar die gebieden die iets toevoegen aan een sector. Het is een 'battle for ta lent'. Dat is nu niet de insteek van Biobased Delta. Men zegt dat het een praktische samenwerking is tussen industrieën. Ja, als je dat niet had, had je geen bodem in de WAAROM EEN KEUKEN BIJ SSK KOPEN.. Unieke eigen service Uitstekende garantie Eigen montageafdeling Realistisch foto-ontwerp 1 Alles in één hand! 1 Uitsluitend topkwaliteit 1 Nederlands fabricaat 1 Persoonlijk advies Duidelijke informatie Heldere afspraken Korte lijnen MKK^ Zaterdag 17 november KOOKDEMONSTRATIE SIEMENS van 11.00 tot 16.00 uur verzorgd door Hélène Matze bij aankoop complete StudioLine apparatenset Kloosterweg 6 Kapelle jpj industrieterrein 'De Smokkelhoek' TeL 0113 - 33 00 04 a; KEUKENSTUDIO. maandag vrijdag 9.; zaterdag 9.30 donderdag 9.30 tot 17.30 uur KAMPERLAND - Zeelandnet is net als vorig jaar verkozen tot beste én populairste telecomwebsite. Bij de verkiezing van de Website van het Jaar kwam Zeelandnet in twee ca tegorieën als winnaar uit de bus. Voor deelnemers is de winst het ultieme bewijs dat een site uit blinkt in gemak, inhoud en ge- bruiksvriendelij kheid. De Website van het Jaar is de pu blieksprijs die jaarlijks wordt uitge reikt aan de eigenaar van de beste website in Nederland. De verkiezing wordt georganiseerd door MetrixLab en Emerce. Dit jaar kon in 22 categorieën worden gestemd. Stemmers konden hun mening geven over de inhoud, de navigatie, het ontwerp van de deel nemende websites en of ze deze website zouden aanbevelen. Er werden 660.000 stemmen uitge bracht. Keuken met eiland Nu 250,- éxtra fabriekskorting op uw Keiler keuken!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64