s zeeland 121 Bolussen Laatste paar kilometers zijn meestal de duurste verdwijnt zonder buit ca IJls Fair Bas Groothedde, transportdeskundige Jos de Maat, transportondernemer 5 stuks voor 21 22 23 24 - sum vrijdag 16 november 2012 „De gemeenten moeten voor een regionaal distributiecentrum duidelijk het speelveld afbakenen. Het is immers al geen verpot in de transportwereld." „Opdrachtgevers en vervoerders moeten eerst om de tafel. Pas daarna bes/is je of je zo'n distributiecentrum wilt hebben." BAKKERIJ %)ett ^oetetitfrutol WEE KEN DAAN BliE DING KAPELLE Nog kaarten voor toneel in De Vroone Er zijn nog kaarten verkrijgbaar voor het toneelstuk 'Dubbele Boe king' zaterdag in De Vroone in Ka- pelle. Dit komische stuk over huwe lijksperikelen in een prachtige sui te in een mooi hotel wordt opge voerd door toneelvereniging Kunst vrienden. De zaal gaat om 19.30 uur en de voorstelling begint om 20.00 uur. Entreeprijs: 7,50 euro. MIDDELBURG - Een gewapende man heeft woensdagavond het Chinees restaurant in de Zacharias Jansenstraat in Middelburg overval len. De overvaller kwam even voor 21.00 uur de zaak binnen. Op dat moment waren er geen klanten aanwezig. De man had volgens de politie een voorwerp in zijn hand dat op een vuurwapen leek. Hij vroeg een medewerkster om geld. De geschrokken vrouw rende naar achteren om hulp te halen. Toen zij enkele ogenblikken later met een collega in het restaurantgedeel te terugkeerde, was de overvaller verdwenen. De man had, zover kon worden nagegaan, niets mee genomen uit de zaak. Volgens de politie gaat het om een man met een hele donkere huidskleur, is hij ongeveer 1,65 meter lang en heeft hij een stevig postuur. Hij is ongeveer twintig tot dertig jaar oud en ging volledig in het zwart (jas, broek, sjaal, capuchon) gekleed. Nadat de restauranthou der de politie alarmeerde is er een buurtonderzoek verricht Dat lever de niets bijzonders op. De politie is daarom op zoek naar getuigen: telefoon 0900-8844 (politie) of 0800-7000 (meld misdaad ano niem). Getuigen kunnen zich ook bij het politiebureau melden. Een vrachtwagen die naar het hartje van Middelburg moet rijden om een pallet met wat spullen af te leveren. foto Theo Giele De gemeenten Middelburg, maar ook Vlissingen heb ben via de Economische Impuls Zeeland een onderzoek la ten verrichten naar de distributie van goederen op Walcheren. Moet dat niet efficiënter, veiliger en schoner en zo ja, hoe? Het onder zoek is mede mogelijk door Euro pese subsidie. Al heel wat steden zijn Middel burg en Vlissingen voorgegaan. Ne derland had tot 1 januari zelfs een ambassadeur Stedelijke Distributie in de persoon van Eric Janse de Jonge. Zijn advies aan de minister is duidelijk. Alles draait om die 'laatste mijl', het laatste stukje van af de snelweg naar het winkelhart van de stad. Janse de Jonge pleitte voor bunde ling van goederen op de laatste paar kilometers. De 'lange-afstand- vervoerder' hoeft niet bij elke win kel voor te rijden, maar geeft zijn spullen af bij een distributiecen trum bij de snelweg. Vandaar rijdt dan een, liefst zo schoon mogelij ke auto de binnenstad in met de spullen voor de diverse winkels. „Enige dwang door de overheid kan daarbij helpen. Verbiedt het rijden met vervuilende vrachtwa gen en bestelbusjes, dan dwing je de transporteurs om voor die laat ste mijl elektrische auto's in te zet ten. Geef de auto's van de stadsdis tributie voorrechten door hen wel toe te staan om ook na tienen spul len af te leveren in de binnenstad en, wat ook altijd wil werken, laat transporteurs tol betalen als ze de stad in willen rijden", stelde Janse de Jonge in zijn eindrapportage. Kijk voor het laatste nieuws ook op: OVTVGIIGT ChlïIGGS GROEDE Cultuurprijs voor Adrie Oosterling Kleinkunstenaar Adrie Oosterling uit Groede krijgt de tweejaarlijkse Blinckaertprijs. De prijs is ingesteld door de Mar- nixring, een serviceclub uit Knok- ke-Heist, die zich sterk maakt voor het behoud van de Nederlandse taal en cultuur. De prijs wordt de ene keer aan een Nederlander, de volgende keer aan een Vlaming uit gereikt om de verbondenheid tus sen België en Nederland te bena drukken. GOES Wintermarkt op plein van Ambachtscentrum Op het middenplein van Ambachts centrum Goes is zaterdag van 13.00 tot 16.30 uur een wintermarkt. Er zijn onder meer brocante artike len, houten speelgoed, Zeeuwse producten, rubberen sieraden en artikelen uit Gambia voor Stich ting steun en opbouw Gambia. De ateliers zijn ook open. In deze ate liers vinden demonstraties plaats, zijn ambachtelijke producten te koop en kan worden geknutseld. Klorinelweg 5 Middelburg fÖ1ï8-êÉ8 7Ö7 www.alkuplus.nl Bij ieder mens past een kunststof kozijn. ^AiiCilPLUS NOVEMBER - GOES - HARTJE ZEELAND i Grote of Maria Magdalenakerk A way of life - Mooie materialen, niet alledaagse producten en creativiteit dat is Scald is Fair, Hier tref je regionale en landelijke exposanten. Kijk voor meèr info ;en he-f boeken ,.v van een workshoo op www.scaldisfair.nl.oV o< i0*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63