zeeland 19 Wankelend en schuifelend naar de autosleutels Drie kandidaten in Kapelse race om kinderambtsketen vrijdag 16 november 2012 Driving Academy Klantenbinding, merkloyaliteit, een veiligheidsaura, allemaal waar, maar de Driving Academy van Mercedes Benz dient een maatschappelijk doel, stellen de woordvoerders van MB: het door dringen van beginnende en aankomende automobilisten van de noodzaak tot verantwoordelijk rijden, is MB een rijschool waard. GOES - Achter het stuur van zo'n stoere Mercedes - automaat welis waar, het was immers geen rijles - is leuk, maar RoadSense brengt de leerlingen ook met andere trucs tot nadenken. Door discussie in groepjes en door de eigen zelfover schatting nog eens te onderstre pen door middel van ondervin ding. Met praten over misvattin gen over remweg en snelheid - het waarom van de veiligheidsgordels hadden de instructeurs de jonge ren op het parcours al laten voelen met een onverwachte remingreep, maar ook over het eigen reactiever morgen. Juist na negen bacardi-co- la is het geloof in eigen kunnen ge vaarlijk groot, waarschuwden de rij-instructeurs. Dat werd de leerlingen in de Zee landhallen fysiek duidelijk ge maakt met een gadget: een 'alco- holbril'. De bril maakt het zicht wazig en verstoort het beeld om het effect van dubbelzien en de verwarring tussen hersenen en spierbeheersing te simuleren. De scholieren dienden autosleu tels op te halen die op een paar meter afstand op de grond lagen, daarbij een patroon volgend. Zachtjes schuifelend ging het nog KAPELLE - De kandidaten van de verkiezing voor de nieuwe kinder burgemeester van de gemeente Ka- pelle zijn bekend. Olaf Altorffer, Leanne Koppejan en Martijn van Sabben strijden op woensdag 21 november om het burgemeester schap. De nieuwe kinderburge meester wordt voor een jaar aange steld en volgt Lars Meiresonne op. De verkiezing wordt om 13.00 uur gehouden in het gemeentehuis van Kapelle. Tijdens de verkiezing moeten de kandidaten, allen af komstig uit Kapelle, diverse burge- meesterstaken uitvoeren. Een ge heime jury zal uiteindelijk de nieu we kinderburgemeester kiezen. het best, kwam Maikel Weststrate (15) uit Wolphaartsdijk tot de con clusie, toen hij als eerste van zijn groep de taak wankelend vol bracht. „Dat viel heel erg tegen. Je ziet niet meer goed hoe je je voe ten moet zetten om de lijn te vol gen. Het pakken van de sleutels is door het dubbelzien al lastig." Raadzaam om zo in de auto te gaan zitten? „Dacht het niet!" NISSE Inschrijven voor de Grote Zakloop Sportievelingen kunnen zich in schrijven voor de Grote Zakloop op zondag 25 november die begint en eindigt in Nisse. De start van de halve marathon voor atleten en trimmers is om 14.00 uur op het Dorpsplein. Dat gebeurt tegelijk met de lopers van de korte Zakloop over 7,5 kilome ter. De twee afstanden zijn ook af te leggen door wandelaars en Nor- die Walkers. Voorinschrijven is mogelijk via www.zaklopers.nl. LEWEDORP Uitbreiding van zorgcentrum Kraayert Zorgcentrum De Kraayert in Lewe- dorp is twee huiskamers rijker voor mensen met lichte dementie. De kamers bieden ruimte voor acti viteiten, rust en relaxtijd voor de cliënten in het zorgcentrum. De aanbouw is aan de kant van de Deltastraat. Het vele glas zorgt voor een connectie met de wijk. De cliënten met lichte dementie die in de Kraayert wonen, gebrui ken deze nieuwe voorziening de hele week. KAPELLE Proeverij in Fruitteeltmuseum Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt zaterdag een proeverij van stoofperen en zoete appels uit ei gen tuin. Vele gerechten en hapjes van diver se oude rassen zoals St. Rémy, Zoe te Brederode, Comtesse de Paris en Zoete Ermgaard zijn op verschillen de manieren klaar gemaakt. Ook kunnen dertig nieuwe appel rassen worden geproefd en ge kocht met behulp van de veiling- klok. Tijd: 13.00 tot 17.00 uur. Bil NADER In het artikel over de Isaac Beeckman Academie in Kapelle in de krant van gis teren zijn twee foutjes geslopen. De Beeckman Academie is geen privé- school, zoals abusievelijk wordt ver meld. Verder heeft de school ruimte voor 80 leerlingen per jaar en niet in zijn totali teit, zoals het artikel suggereert. Op dit moment zijn er 240 leerlingen en dat zullen er uiteindelijk zo'n 430 worden. Mikel Weststrate wankelt langs het parcours door de 'alcoholbril' die hem de sensatie van dronkenschap geeft. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61