Sinterklaas rijdt Wissenkerke voorbij Dierenasiel zit tjokvol BEVELANDEN/THOLEN Leerlingen Ostrea Lyceum schitteren tijdens Brugklasshow almanak Stuurman VRIJDAG 16 november 2012 17 Meeketen in de auto met buikpijn is les 18 en 19 Intocht van goedheiligman gaat dit jaar niet door miscommunicatie door Frank van Cooten WISSENKERKE - De kinderen van Wissenkerke moeten naar Kamper land of Kortgene om Sinterklaas in levende lijve te zien. De traditio nele intocht van Sinterklaas gaat dit jaar niet door. „Aan onze deur wordt niet meer geklopt", zegt Ron Meuldijk, direc teur van basisschool De Vliete en lid van het Oranjecomité.' „We houden op school wel wat activi teiten en gaan met de kinderen naar het sinterklaashuis in de mo len van Kortgene maar de traditio nele intocht moeten we dit jaar vergeten." Waarom Sinterklaas Wissenkerke dit jaar niet bezoekt, daar verschil len de meningen over. Meuldijk speelt de spreekwoordelijke zwar te piet toe aan de ondernemersver eniging, die volgens hem ondanks toezeggingen niets heeft geregeld. Volgens oud-voorzitter Dirk Hage van de ondernemersvereniging is er sprake van een misverstand. „Wij dachten dat het Oranjecomi té de intocht zou organiseren en het Oranjecomité dacht dat wij dat zouden doen. Organisatorisch zat het niet lekker. Maar het is wel triest voor de kinderen." Volgens Meuldijk zit de vork an ders in de steel. „Toen de intocht in 2009 dreigde te verdwijnen nam het Oranjecomité de organisa tie over. Een dorp zonder sinter klaasintocht is geen dorp. De on dernemersvereniging was het vo rig jaar echter niet eens met de wij ze waarop wij deze activiteiten hadden georganiseerd. De onder- nemers vereniging nam de organ- siatie daarom uit onze handen. En nu blijkt dat er dus helemaal niets is geregeld. Vanuit de wetenschap dat de ondernemers alleen maar een grote mond hebben gehad, springen wij daar volgend jaar weer op in. De tijd is nu te kort om nog een intocht te organise ren." Uit de woorden van Dick Snel, de nieuwe voorzitter van de onderne mersvereniging, kan de conclusie worden getrokken dat er binnen deze club ook niet goed is gecom municeerd. „Wij gingen ervan uit dat onze vorige voorzitter de in tocht geregeld zou hebben. Dat bleek niet het geval te zijn. Toen ik vijf weken geleden voorzitter werd, kreeg ik het op mijn bordje gelegd. Te kort dag om een goede intocht te organiseren. Volgend jaar zetten we onze schouders er onder." 8AKUNT!' GOES - Meer dan vierhonderd leerlingen van het Ostrea Lyceum in Goes staan dit en vol gend weekeinde weer op het podium tijdens de befaamde Brugklasshow. Inmiddels deden daar in de afgelopen 35 jaar, toen Evert Hei blok het Brugklasshowlied schreef, al meer dan 7500 leerlingen aan mee. Gisteravond was de première van de nieuwe show, die als thema 'De brugklasshow telt' heeft meegekregen. Alle kinderen staan op het podium. De klassen zijn verdeeld over twee weekenden en treden allemaal drie keer op. Dit jaar nemen Jeroen Derks (regie) en Liesbeth Vaal (rekwisieten, begeleiding vrijwil ligers na ruim twintig jaar afscheid van de show. foto Willem Mieras GOES - Dierenasiel De Bevelanden in Goes zit tjokvol. Dat meldt be heerder Wilma van de Schraaf Ze spreekt van 'extreme drukte'. „Afgelopen dinsdag telden we 112 katten in het asiel, groot en klein, en dat is het dubbele aantal van normaal rond deze tijd van het jaar." Van de Schraaf bemerkt dat men sen opeens massaal van hun huis Tip? redactie@pzc.nl dieren af willen, mogelijk als ge volg van de crisis of de regerings plannen. „Bijna dagelijks krijgen we mailtjes en telefoontjes van mensen die afstand willen doen van hun hond of kat, ze kunnen het niet meer aan. Ze hebben ook geen geld (over) voor sterillisatie van een kat, dus daar komen kit tens van die ze dan vervolgens ook weer niet kwijt kunnen." Eens per jaar trekt dat Zierikzeese stel er op uit met een gehuurd motor bootje. De eerste vaartocht was er eentje voor beginners. Desalniette min stond bij elke brug die voor het scheepje open moest het zweet in de handen van de 'stuurman'. Het ging goed tot Franeker waar een scherpe bocht aan een brug vooraf ging. Een brug die maar niet open ging. Wind en stroming kregen vat op het bootje en dreven het richting wal. Eindelijk, eindelijk, eindelijk kwam er bewe ging in de brug, alleen lag het scheepje er toen dwars voor. De nau tische manoeuvres hadden inmiddels op de wal al heel wat beste stuurlui getrokken. „Het is onze eerste keer", was de verontschuldiging richting publiek. Daar keek men niet van op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59