tube zeeland 119 'Praatplaatje' Ski-Snowboardbeurs VINTERSPOWr tube vrijdag 16 november 2012 BURGH-HAAMSTEDE Oranjefeest in gevaar op de Beatrixweide Het bestuur van de Dorpsraad Zonnemaire heeft een 'Praatplaatje' gemaakt, zoals voorzitter Anton van de Velde het voorzetje voor herinrichting van het oude trapveldje tussen voetbalveld en ijsbaan noemt Wel en wee tijdens vergadering Dorpsraad Zonnemaire: - Volgens wijkagent Freek Hulle- kens is er in Zonnemaire nauwe lijks sprake van overlast. „Behalve dan vorige week na het optreden van de band Surrender. Toen stond er geen paaltje meer in de grond", luidt het gemor vanuit de zaal. Navraag bij de politie leert overigens dat er geen enkele aan gifte is gedaan. 'Moeten we het accepteren dat sommige mensen op oudejaarsdag in Zonnemaire zo veel overlast ver oorzaken met carbidschieten?' -'Een groot deel van het dorp vindt het leuk!' -'Het is toch gewoon onbeschoft?' Ze doen het al met een bal in plaats van met een deksel. Dat scheelt veel herrie'. -'Als ze het nou eens op één plek zouden doen, dat is minder erg - 'Op één plek, dat is toch hele maal niet leuk?' -Wethouder Wim Stouten: 'Ach, ja, carbidschieten: dat deden wij vroeger ook al'. Gevaarlijk donker -"Waarom is er helemaal geen straatverlichting in de Willem Alexanderweg? Het is er heel ge vaarlijk in het donker doordat er vaak vrachtwagens in de berm ge parkeerd staan'. -Voorzitter van de dorpsraad An ton van de Velde: 'Bij de herinrich ting van de Zuidweg komen er par keerplaatsen voor vrachtwagens, de riolering wordt aangepast, de verkeersdrempels worden verwij derd, er komt een buffer tussen de gevels en de weg en het straat werk wordt aangepast. Tram, me tro en trein zullen voorlopig niet gaan rijden op Zonnemaire'. Er heerst zorg bij de dorpsraad en bij de Oranjevereniging van Burgh-Haamstede over het wegha len van stroom en water op de Bea trixweide. De Beatrixweide wordt ieder jaar gebruikt voor de Koninginnedag viering. Daarbij werd altijd gebruik gemaakt van elektriciteit en water op het terrein. Onlangs sloopte de gemeente alle panden op de Beatrixweide en daarbij zijn ook de nutsvoorzienin gen weggehaald. De dorpsraad van Burgh-Haamste de heeft inmiddels aan de bel ge trokken bij de gemeente. NIEUWERKERK Loungezwemmen met opblaasattributen In zwembad Dol-fïjn in Nieuwer- kerk staat vanvond 'loungezwem men' op het programma. Lounge- zwemmen is lekker relaxt zwem men of dobberen met vrienden op één van de vele opgeblazen attribu ten, met gezellige sfeerverlichting. Er zijn 75 kaarten voor de activiteit te koop. De kosten bedragen 3 euro inclu sief iets te drinken en wat lekkers. Kaarten kunnen vanaf 11.00 uur aan de kassa worden gekocht. Deel nemers moeten minimaal in het bezit zijn van een A-diploma. Het loungezwemmen duurt van 19.30 tot 20.45 uur. RENESSE Say Keys treedt op in bar De Stulp De band Say Keys verzorgt zater dagavond het maandelijks live-op treden in bar De Stulp in Renesse. De formule voor dit optreden is: 'U vraagt, wij spelen'. De aanvragers kunnen hun ver zoekjes op simpele wijze indienen: via bierviltje. Zij maken een goede kans dat het nummer ook gespeeld wordt Meezingen is toegestaan, evenals dansen op de verzoeknummers. Het optreden van Say Keys in De Stulp begint om 22.00 uur. DREISCHOR Najaarsconcert Onda en Crescendo Muziekvereniging Crescendo uit Dreischor geeft zaterdagavond een najaarsconcert in het plaatselijke dorpshuis. Crescendo heeft daar voor ook muziekvereniging Onda uit Nieuw- en Sint Joosland uitge nodigd. De korpsen brengen sa men een gevarieerd programma ten gehore. Ook de jeugdleden van Crescendo en Onda leveren hun aandeel. Het concert begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. BURGH-HAAMSTEDE 'Zondag van de voleinding' Zondag, de laatste van het kerkelijk jaar, worden in de Gereformeerde kerk in Burgh-Haamstede in dienst om 10.00 uur de overledenen in 2012 herdacht. Daarbij worden één voor één de namen genoemd van de mensen die in het afgelopen jaar zijn overleden. Aan het licht van de paaskaars wordt voor ieder van hen een lichtje ontstoken. Voorganger in de dienst is domi nee Ineke de Heer. «•HKvMMflssKSKösaar-: Zaterdag 1 Dec. Roosendaal 10:00 7:00Winkelcentrum Zondag 2 Dec. de Biggelaar* 11:00-16:00 aan de Raadhuisstraat Grote Kade 40-42 Goes Tel: 0113-323484 Tel: 0118-625440 De Zuidweg gaat zeer binnenkort op de schop voor rioolvervanging en herinrichting. foto's Dirk-Jan Gjeltema Over ergernis en lol van carbidschieten en zorg om donkere straat met vrachtwagens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51