Rotonde nieuw sportcomplex wordt aangepast 'Beleefroute' Zonnemaire bedenkt iets leuks voor trapveld i8l zeeland Kerkwerve krijgt beeldje wijkzuster l<ë> HMELi Zeeuwland licht plan startershuizen later toe Bingomiddag Daders straatroof opgepakt vrijdag 16 november 2012 door Esme Soesman ZIERIKZEE - Van ingrijpende infra structurele aanpassingen is geen sprake, maar met het oog op het nieuwe sportcomplex aan de Lan ge Blokweg in Zierikzee wordt de aangrenzende rotonde op sommi ge punten wel aangepast. Het ont werp van buitenruimte, sportvel den en het nieuwe clubgebouw wordt donderdag 22 november ge presenteerd. In het kader van de bestemmings planwijziging is verkeersonder- zoek verricht. Op basis van de uit komsten wordt een aantal maatre gelen genomen die er voor moe ten zorgen dat de oversteek vanaf de brede school richting sportcen trum veiliger wordt. De rotonde, waaraan nu ook de ontslui- tingspoot nog ontbreekt, wordt daarom iets aangepast Sporters kunnen het complex straks alleen via de Lange Blokweg bereiken. Aan de Oudeweg komt wel een ontsluiting maar die is alleen voor calamiteiten bedoeld. Uit het onderzoek blijkt verder dat met de verwachte verkeerstoena me geen sprake is van overschrij ding van geluidsnormen. Wat par- keerbehoefte betreft kan volgens onderzoek worden volstaan met een terrein van circa 300 verharde parkeerplaatsen, aangevuld met een overloopterrein. Omwonen den hebben aangegeven een goede afscherming te willen zodat ze mi nimaal worden geconfronteerd met koplampen die woningen in- schijnen en het zicht op blik wordt beperkt. Hoe dat wordt op gelost is te zien op de inrichtingste kening voor heel het plangebied dat de 22ste wordt gepresenteerd. Behalve gemeente zijn ook hockey club Schouwen-Duiveland, korfbal vereniging All Ready en handbal vereniging Delta Sport bij die pre sentatie betrokken. Zij zijn met de aannemer bij het ontwerp van het clubgebouw betrokken. De bedoe ling is tijdens de bijeenkomst een totaalindruk te presenteren aan omwonenden en andere belang stellenden. De verplaatsing van de buitenspor ten is onder voorbehoud. De ge meenteraad neemt tijdens de raadsvergadering van 20 december een besluit over het krediet voor de aanleg van de sportvelden en het compensatiebedrag voor het nieuwe clubgebouw. De bijeenkomst begint om 19.00 uur in het gemeentehuis van Schouwen-Duiveland. De locatie van het sportveld aan de Tuinweg in Zonnemaire biedt op dit moment niet meer dan wildgroei, een papiercontainer en een paar bosjes mooie paddenstoelen. Dat zou met een beetje creativiteit kunnen veranderen in een 'beleefroute'. De Dorpsraad Zonnemaire maak te een 'praatplaatje' voor herin richting van het oude trapveld naast het voetbalveld. Aan de be woners de gelegenheid met leu ke, uitvoerbare ideeën te komen voor het creëren van een 'beleef route' voor jong en oud door Ali Pankow De tijd dat er op het ei gen dorp nog actief competitievoetbal werd gespeeld, behoort tot het verleden. Misschien dat er voor de lol nog wel eens een balle tje wordt getrapt. Dat kan, want de gemeente blijft het voetbalveld in de 'plantsoen-status' onderhou den. „Laat dat maar ongemoeid, dan kan er altijd nog op worden gespeeld", luidt het advies van wet houder Wim Stouten, kernbe stuurder van Zonnemaire. Maar met het naast gelegen trap veldje zou best wat meer kunnen gebeuren. Dat ligt er nu wel erg saai bij. „Kom maar met een voor stel",kreeg de Dorpsraad te horen van burgemeester Gerard Rabelink tijdens het laatste kernbezoek. „Hij heeft niet direct gezegd dat de gemeente ook geld steekt in de uit voering, maar uit ervaring weten we dat er vaak wel wat potjes be schikbaar zijn", zegt voorzitter An ton van de Velde van de Dorps raad. Volgens hem moet het na tuurlijk wel reëel blijven. Dure, vandalisme gevoelige speeltoestel len die onderhoud vergen, acht hij niet haalbaar, maar een stapel auto banden om tussendoor te krui pen, zou best kunnen. Evenals een betonnen pingpong-tafel, een jeu de boulesbaan, picknickplek, even- wichtsbalk, een korfbalpaal, een groot damspel en natuurlijk een wandelpad dat een beetje speels langs de bosschages en over het veld slingert. Volgens Van de Velde is er niet eens zo heel veel nodig ter verbete ring van de huidige situatie: wild- •Vroeger waren we al blij met een springtouw. Nu hebben ze een telefoon met alles erop en eraan' groei, een papiercontainer en een paar bosjes mooie paddenstoelen. „Hoe maak je zo'n terrein aantrek kelijk voor de jeugd? Vroeger wa ren wij al blij met een springtouw. Maar willen kinderen van nu nog wel speeltoestellen? Ze hebben te genwoordig allemaal zo'n telefoon met alles erop en eraan", luidde een van de reacties deze week tij dens de dorpsraadvergadering. „Er moet in elk geval een veilige oversteekplaats komen", vond één van de moeders. „Het is maar de vraag hoeveel kin deren er eigenlijk gebruik van gaan maken", voerde een ander aan. „Hoeveel ouderen gaan er straks jeu de boulen?", pareerde de voorzitter. Hij benadrukte dat de kans er nu gewoon ligt met wat leuke voorstellen te komen. Vanuit basisschool De Zonnewijzer is en thousiast gereageerd. Ook de leer lingen worden gevraagd met idee tjes te komen. Van de Velde heeft goede hoop dat meer dorpsbewo ners met creatieve plannetjes ko men. Het is wel de bedoeling dat er voldoende ruimte overblijft voor het plaatsen van de grote tent bij de viering van Koninginnedag. KERKWERVE - Wijkzuster Cornelia van Zijp-Bijloo, bijgenaamd 'de Wijk' reed altijd op haar motor door Kerkwerve. Volgend voorjaar staat ze in brons verstild in dit Schouwse dorp. Het beeldje wordt gemaakt door kunstenares Danielle Orelio uit Burgh-Haamstede. Waar het pre cies komt te staan is nog niet be kend. De Zeeuwse wijkzuster was een markante persoonlijkheid, die van 1927 tot 1958 toezag op de lichame- ZIERIKZEE - De afdeling Zierikzee van de ANBO houdt dinsdag 20 november een bingomiddag. De bijeenkomst wordt gehouden in het hervormd kerkcentrum aan het Havenplein in Zierikzee. De organisatoren laten weten dat er weer vele leuke prijzen zijn te winnen. De bingomiddag begint om 14.00 uur. bij naderET£ I Op dinsdag is er meestal niet zo veel te doen. Waarschijnlijk werd daarom het open huis van grand-hotel Ter Duin gisteren op deze pagina verkeerd aan gekondigd. Daarom even opnieuw: Ter Duin in Burgh-Haamstede houdt dins dag 20 november vanaf 17.00 uur open huis met een borrel en rondleidin gen. lijke gezondheid van de Kerkwer- venaren. Ze crosste door dorp en polder op haar Cyrus motorfiets van 175 cc. Het beeldje wordt Kerkwerve aan geboden door de stichting Renes- se, die in elke woonkern van Schouwen-Duiveland wil voor zien van een beeld van een beken de dorpsfiguur. Zo kreeg Zierikzee een beeldje van Pieter Mogge, Noordgouwe van meester Vijver berg en Dreischor van drachtdraag ster Antje 'de Waaij-Blom. 'De Willem Alexanderweg is gevaar lijk, vooral 's avonds in het donker', vinden de bewoners van Zonnemai re. 'In de berm staan dan vaak vrachtwagens geparkeerd en er staat geen enkele lantaarn'. 'Maanden geleden is er een nieuwe betonnen trap aangelegd vanaf de Dijk van Bommenede, maar waar blijven de leuningen? Zo kunnen veel mensen er geen gebruik van maken', luidt een klacht in het dorp. Het kleedlokaal bij de sportkantine bij het voormalige trapveldje in Zon nemaire wordt met toestemming van de beheerstichting in de avond uren vaak gebruikt als ontmoetings plek voor jongeren. VLISSINCEN - Twee Vlissingers van 18 en 19 jaar zijn opgepakt voor de overval op een Vlissinger, begin oktober. De verdachten zijn maan dag in hun woning aangehouden, aldus de politie. Die dag werd ook een derde man aangehouden, een Vlissinger van 20, en een dag later pakte de politie ook nog een vier de Vlissinger van 21 jaar op. Die laatste twee zijn weer vrijgelaten, omdat er onvoldoende bewijs was dat zij iets met de overval te ma ken. In de nacht van 4 oktober werd in de Walstraat een 20-jarige Vlissinger op straat beroofd van zijn portemonnee. Hij was even daarvoor wegens wangedrag uit een café gezet. Op weg naar huis werd hij aangevallen. door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Een presenta tie over starterswoningen in Burgh-Haamstede viel woensdag grotendeels in het water. Woning bouwvereniging Zeeuwland kwam volgens de raad niet opda gen, waardoor het plan voor zes tien woningen aan de lulianastraat niet aan de orde kwam. De initiatiefnemer voor tien ande re startershuizen aan de Lijnzaad was er wel. Zijn ontwerp werd po sitief ontvangen. Volgens Bert Toorman van Toorman architec ten is er inmiddels een lijstje met namen van belangstellenden. Wel licht zal niet iedereen op de lijst blijven staan omdat de huizen tus sen de 170.000 en 180.000 euro gaan kosten. Toorman zegt dat hij niet alleen mikt op jongeren, maar ook op de wat oudere mensen die in Burgh-Haamstede willen wo nen. Directeur Antoine de Ceuster van Zeeuwland ontkende gisteren dat hij niet kwam opdagen: „Het plan van de zestien woningen hangt sa men met de gemeentelijke woonvi- sie. Daar hebben wij nog geen me ning over. Ik heb daarom met de dorpsraad afgesproken naar de voorjaarsvergadering te komen. En dat was woensdag ook bekend." KIEK NOE! Schouwen-Duivelandse klassenfoto's vertellen een verhaal. Lees het op: www.pzc.nl/kieknoe 112 Inbraken, ongevallen en ander politie nieuws. Het staat bij elkaar. Ca naar www.pzc.nl en klik op Extra. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50