Eind parkeeroverlast Dreischor nabij Zuidhavenbrug verlicht SCHOUWEN-DUIVELAND Peuters vieren feestje bij start nieuwe groepen almanak Stuurman VRIJDAG 16 november 2012 17 Zonnemaire bedenkt iets voor trapveldje 18en19 Gemeenteraad behandelt uitbreiding terrein tegenover landbouwmuseum Goemanszorg door Ton van den Nouweland DREISCHOR - Het begint er nu toch sterk op te lijken dat er een eind komt aan de parkeeroverlast 's zo mers en bij evenementen in Dreischor. B en W zijn bereid ver gunning te verlenen voor uitbrei ding van het parkeerterrein tegen over Goemanszorg. Als in de kerk een concert wordt gegeven of al er in het streek- en landbouwmuseum Goemanszorg iets te doen is, staan de Ring en de daaraan grenzende straatjes vol met blik. De bewoners ergeren zich daar al jaren aan. De stichting Goemanszorg heeft aan de Molenstraat, tegenover het museum, een parkeerterreintje waar drie touringcars kunnen staan. Museum Goemanszorg wil dat ter rein uitbreiden met negentien par keervakken voor personenauto's. Maar daarvoor moet de agrarische bestemming van het terrein wor den gewijzigd. B en W zijn hiertoe bereid, maar moeten de gemeente raad nog wel om een 'verklaring van geen bedenkingen' vragen. Dat gebeurt op 20 december. Voorzitter Ria Geluk van de stich ting Goemanszorg had niet ver wacht dat haar plan nog langs de raad moest. „Maar daar heb ik: be grip voor. Ik denk niet dat dit voor stel problemen zal opleveren. Goe manszorg lost tenslotte voor een deel een probleem van de gemeen te op." Eén bewoner van de Mo lenstraat had aanmerkingen op het vergroten van het parkeerter rein. Goemanszorg had een één meter hoog dijkje om het parkeerterrein willen leggen. De bewoner vrees de daardoor beperking van zijn uit zicht en een mogelijk samenscho len van jongeren. Geluk: „We zien af van het dijkje. Het terrein blijft nu gewoon vlak." Geluk hoopt dat het nieuwe par keerterrein in het voorjaar klaar is. „Maar als we medewerking van de gemeente hebben, zijn we er nog niet. Het parkeerterrein gaat zo'n 35.000 euro kosten. De gemeente draag wat bij, zelf hebben we ook wat en de rest zal uit sponsoring of subsidies moeten komen. Ik hoop echt dat we dit voor het nieu we seizoen allemaal voor elkaar krijgen." Als de gemeenteraad eind decem ber akkoord gaat, verlenen B en W de omgevingsvergunning. Daar kan wettelijk nog beroep tegen worden aangetekend. DREISCHOR - In Dreischor (foto) en Brouwers haven zijn donderdagochtend nieuwe peuter- groepen van start gegaan. Dinsdag opent ook de peutervoorziening in Kerkwerve de deu ren. De drie groepen lagen enige tijd stil na dat stichting Koos de stekker er uit had ge trokken. Kinderopvangorganisatie Kibeo heeft - aangemoedigd door ouders, scholen, dorps huizen en dorpsraden - besloten de vestigin gen te heropenen. Alle reden voor een feest je, verwijst unitmanager Schouwen-Duiveland Marleen Noordijk van Kibeo naar de tompou- ces die met ouders en kinderen zijn gegeten. Kibeo groeit door de openingen van vier naar zeven peutergroepen op Schouwen-Duive land. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Als het gemeentebe stuur het goed vindt, zet de stich ting Renesse de Zuidhavenpoort in Zierikzee permanent in het licht. Aan de poort worden hon derden léd-lampen aangebracht waardoor de contouren van de brug aftekenen tegen de duister nis. De brug verbindt de Oude Ha ven met de Vissersdijk en de Engel se Kade. Op de Vissersdijk is de stichting Renesse eigenaar van de Stads- en Commerciewerf en het onroerend goed van grand-café De Werf. De stichting ziet de verlich ting ook alvast als traktatie bij haar zestigjarig bestaan in 2013. Bij de Zuidhavenpoort ligt sinds ongeveer 1600 een brug. De huidi ge ligt er sinds november 1980. Een impressie van de verlichte brug is te zien op pzc.nl/schouwen-duiveland Tip? redactie@pzc.nl Eens per jaar trekt dat Zierikzeese stel er op uit met een gehuurd motor bootje. De eerste vaartocht was er eentje voor beginners. Desalniette min stond bij elke brug die voor het scheepje open moest het zweet in de handen van de 'stuurman'. Het ging goed tot Franeker waar een scherpe bocht aan een brug voorafging. Een brug die maar niet open ging. Wind en stroming kregen vat op het bootje en dreven het richting wal. Eindelijk, eindelijk, eindelijk kwam er bewe ging in de brug.Alleen lag het scheep je er toen dwars voor. De nautische manoeuvres hadden inmiddels op de wal al heel wat beste stuurlui getrok ken. „Het is onze eerste keer", luidde de verontschuldiging richting pu bliek. Daar keek men niet van op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49