plek kom je helemaal tot rust" wonen 5 Klus! t I ij - I 'Geglazuurde dakpannen vinden was hele zoektocht' vrijdag 16 november 2012 Wat heeft het gekost? Een stevig bedrag. Aannemer Dick Quant noemt geen bedragen, maar geeft wel aan dat het een behoorlijk kostbaar project was. „Gaandeweg kwamen er ook dingen bij. De kamers maken op de open zolder bijvoor beeld was een idee wat pas in de loop van de renovatie naar voren kwam. Wat viel mee? „Eigenlijk was er niet echt iets wat er wat dat betreft uitsprong. Het dak was op zich nog goed, maar er moes ten wat dakpannen vervangen wor den. Dat was nog een hele zoektocht, want het zijn geglazuurde oud-Hol landse pannen en die worden niet meer gemaakt. Daarvoor zijn we bij specialisten te rade gegaan. Dat soort dingen vind je niet op Marktplaats." Wat viel tegen? „Het feit dat er in verschillende pla fonds asbest werd aangetroffen. Dat mag je niet zelfweghalen, maar daar moet je specialisten voor inhuren. Ik geloof dat de renovatie toen een week of vier stilgelegen heeft. Nu zijn bijna overal in het huis de balkenpla- fonds weer in het zicht." Hoe lang duurde de klus? „Wij hebben er zeven maanden aan ge- - werkt. En dan elke dag met zo'n twee, drie man. Het huis was - het metsel werk uitgezonderd - in behoorlijk slechte staat. We hebben ook vaak be hoorlijk moeten puzzelen om proble men op te lossen en om bijvoorbeeld dakkapelletjes toe te voegen zonder dat die storend zouden zijn." De renovatie van het huis is afgerond. Momenteel wordt het badpaviljoentje bij het zwembad afgewerkt. Heeft u tips? Mail dan naar: wonen@pzc.nl Huis Schouwenburgh staat er weer in volle glorie bij. De renovatie nam zeven maanden in beslag. foto's Dirk-Jan Gjeltema met glas-in-lood raampjes op. In de bijkeu ken trekt de oude waterpomp de aandacht en boven zijn het de in klassieke stijl inge richte badkamers, de fraaie houten vloeren en de met liefde gerestaureerde paneeldeu ren - waarvan één aan de bovenzijde ronde toogdeur - die om dacht vragen. In de bad kamers zijn zoveel mogelijk oude tegeltjes hergebruikt. De lichtschakelaars lijken op het eerste gezicht oude bakelieten exempla ren, maar blijken de moderne vertaling er van. De originele granitovloeren in de bad kamers zijn gerestaureerd en waar nodig aangevuld. Quant: „Alle kozijnen zijn ver nieuwd, maar uiterlijk zijn het exacte ko pieën van de oude. En alle muren zijn op nieuw gestuct. De indeling van het huis is onveranderd ge bleven. Daar waar iets is toegevoegd, is dat onzichtbaar. Als voorbeeld noemt Quant de zolderkamers. „Vroeger was dit een open zolder. We hebben hier wanden ingezet en hier ook weer een toogdeur gemaakt vol gens het voorbeeld van de originele. Om hier meer licht te krijgen zijn hier twee dak kapelletjes gemaakt, maar die passen perfect bij de vorm van het huis." Quant heeft ondertussen aardig wat restau raties en renovaties uitgevoerd. „Maar dit was een geval apart. Dit is een heel bijzon der huis." De huiskamers zijn licht. Links op de achtergrond een van de bijzondere hoek-vitrinekastjes, met de originele glas-in-lood-raampjes. Aannemer Dick Quant in de tuin voor het huis. Een paar stappen en je staat in duingebied De Zeepdeduinen. De bijkeuken. Ook hier originele details zoals het terrassowerk aanrecht en de oude water pomp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41