'Op zo'n bijzondere 41 wonen Boomdijk 1 Wissenkerke €400.000 k.k. Klaverstraat 71 Scharendijke €400.000 k.k. Croenestraat 3 Biervliet €389.500 k.k. vrijdag 16 november 2012 De - van oorsprong - korenmolen is afgelopen jaren ge restaureerd en getransformeerd tot een woonmolen. De molen bestaat uit drie verdiepingen plus een kap- verdieping, waar de mechaniek van de molen zich be vindt. Dit alles op een perceel van ca. 920m2. Dit huis ligt verscholen in een hofje en biedt u een ge voel van comfort. Slaap- en badkamer zijn op de bega ne grond, de tuin biedt de hele dag zon en heeft een mooie vijver, een fors gazon en terrassen waar u zo wel zon als schaduw kunt vinden. Te midden van de landerijen in de omgeving van Bier vliet ligt deze woonboerderij met tuin, weide, voorma lige landbouwschuur op een perceel van 4180 m2. Van uit de woning en de tuin heeft u een uitzicht over het polderlandschap. Het zicht rijkt tot en met de kust waar u de schepen over de Westerschelde ziet varen. Jonkheer Van Citters liet het bou wen in 1938. Maudy en Ron Volle- bregt lieten het volledig renoveren. Het burgemeestershuis aan de voet van de duinen is weer als nieuw. door Piet Kleemans Ze dachten dat het met z'n zeven slaapkamers veel te groot zou zijn, maar het huis van de Vollebregts is bij familie en vrienden zo popu lair dat al die ruimte uitstekend van pas komt. Bouwbedrijf Quant uit Zierikzee was zeven maanden zoet met de volledige reno vatie van het indrukwekkende huis in de zo mogelijk nog imposantere omgeving; aan de voet van de Zeepeduinen. Maudy Vollebregt is dolenthousiast over bei den. „Het is zo'n bijzondere plek. Echt zo'n plek waar je meteen tot rust komt." De Vol lebregts ontdekten het huis via Funda. „We dachten eerst dat het te groot was, maar op aanraden van vrienden uit Haamstede zijn we toch gaan kijken. En we móesten het ko pen." Het bleef niet bij kopen alleen want de kapi tale woning stond al twee jaar leeg en bleek hard aan een stevige opknapbeurt toe. Er was geen gasaansluiting, de elektrische in stallatie moest volledig vervangen worden. Het hang- en sluitwerk was aan vernieu wing toe dat gold ook voor het waterleiding- werk. Bij de renovatie was voor Ron en Maudy het uitgangspunt dat de originele kenmerken van het huis zoveel mogelijk be houden moesten blijven. „Er hebben in dit huis ook lang honden gewoond en die had den de deuren flink kapot gekrabd. We heb ben geen nieuwe gekocht, maar de oude he lemaal laten herstellen." De oude oliegestookte cv-ketel ging met pensioen en er kwam een moderne HR-ke- tel voor in de plaats. De keuken kreeg een stevige oppepper, maar wel met behoud van de oude kastjes, aangevuld door nieu we. Quant kreeg de opdracht de oude kast jes nauwgezet na te maken. „En dat verhaal geldt eigenlijk voor het hele huis", zegt aan nemer Diclc Quant „Ze wilden het zo origi neel mogelijk. Daarom zie je hier ook geen moderne hangtoiletten, maar de originele oude of een nieuwe in oude stijl. Inclusief de oorspronkelijke gietijzeren spoelbakken." Overal in het huis valt de aandacht voor de tail op. De wasbakken zijn nog de originele uit 1938. De kranen zijn nieuw, maar dan wel exemplaren die geheel bij de wasbak passen. Het karaktervolle huis barst van de authentieke details. De lijst is lang; buiten luiken, gevellantaarn, trekbel. Alles is óf ori gineel en gerestaureerd óf nieuw maar dan tot in detail nagemaakt van oud. In de huis kamer vallen de vier hoek-vitrinekastjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40