zeeland 13 Bonden willen gelijke rechten provincie 40 Meer WW'ers in Zeeland Scenario's volgens Delta r commentaar Klein maar fijn vrijdag 16 november 2012 'Delta heeft de mogelijkheid om een rol te spelen in de overgang naar een duurzame energiemarkt.' Directeur Rob Frohn van Delta. foto Lex de Meester Wat als Delta... ...haar beleid niet wijzigt. ...haar strategie 'zelfstandig en gezond' hanteert. ...zich afsplitst van Evides met compensatie schuld. ...zich afsplitst van Evides zonder compensatie schuld. ...afvalbedrijf Indaver verkoopt. ...verkocht wordt aan com merciële buitenlandse partij. ...zich in haar geheel aansluit bij een Nederlandse partij. ...zich opgesplitst aansluit bij een Nederlandse partij. Wat betekent dat dan voor.... risicoprofiel financieel profiel blijft gelijk verbetert dividend verslechtert verslechtert fors werkgelegenheid dividend opbrengst infographicDonja Odijk bron Delta Delta streeft ernaar de aandeel houders jaarlijks 40 miljoen euro dividend uit te keren. Delta-directeur Rob Frohn kunnen inlopen. We hebben geen datum in gedachten om nieuwe diensten te introduceren. Maar we zullen snel meters moeten maken. Achterblijven is geen optie. We hebben daar plannen voor. Maar die vertel ik nog niet. We zorgen dat klanten niet in de verleiding ko men om eens bij de concurrent te gaan kijken." U heeft een sterk en betrouwbaar merk in handen. Waarom doet Delta niet in advies en verkoop van zonne panelen en kleine windmolens? „Daar denken we wel aan. Je moet oppassen dat je niet ineens terecht komt in allerlei randactiviteiten waar niet je kracht ligt." Uw concurrenten doen het wel. „We hebben een pas op de plaats gemaakt. Voordat we ons nu weer in nieuwe avonturen storten, moe ten we ons eerst bedenken wat ons doel is en wie we willen bedie nen. We hebben geen ruimte voor grote avonturen en we kunnen niet alles." door Marcel Modde MIDDELBURG - De vakbonden Abva Kabo FNV en CNV Publieke Taak verwachten een toeloop aan juridi sche procedures tegen de provin cie Zeeland. Volgens de bonden wordt het per soneel van de Zeeuwse Biblio theek en onderzoeksinstituut Scoop ten onrechte uitgesloten van de royale 57-plus vertrekrege- ling (NAR) voor provincieambte naren. Bibliotheek en Scoop heb ben als semi-overheidsinstellingen een directe arbeidsrelatie met de provincie. Derhalve is het Sociaal Statuut Provincie Zeeland 'onver kort op hen van toepassing indien zij geconfronteerd worden met een organisatiewijziging met perso nele gevolgen', voeren de bonden aan in een brief aan Gedeputeerde Staten. Ze beroepen zich op het ge lijkheidsbeginsel. Door de reorganisatie bij de Zeeuwse Bibliotheek en onder zoeksinstituut Scoop verdwijnen in totaal meer dan 30 banen. Dat treft zo'n 45 medewerkers. De reor ganisatie is het gevolg van een be zuiniging van de provincie op de subsidie aan beide instellingen. Die wordt vanaf 2014 stapsgewijs afgebouwd en bedraagt in 2016 ge zamenlijk twee miljoen euro min der. Binnen de provinciale organisatie maken 163 ambtenaren gebruik van de NAR. Die houdt in dat ambtenaren van 57 jaar en ouder met behoud van 70 procent van hun loon naar huis mogen. De provincie is zeker van zijn zaak, aldus cultuurgedeputeerde Ben de Reu. De NAR is door ver schillende juristen onderzocht. Omdat de provincie geen werkge ver is binnen bibliotheek en Scoop, kunnen medewerkers vol gens hem geen aanspraak maken op de vertrekregeling. De grote avonturen van Delta zijn voor bij. Het energiebe drijf schetst zijn aan deelhouders een nieuwe strate gie. Houden wat we hebben, dus vooral niet opsplitsen, sane ren, bouwen aan de toekomst. Daarbij toont Delta nog heel be hoorlijke ambities, zoals de claim van een miljard euro overheidssteun voor het over schakelen op het stoken van biomassa in de kolencentrale. De aandeelhouders, dat zijn de provincie en de Zeeuwse ge meenten, moeten het nieuwe plan van Delta nauwkeurig doorlichten. Elke vorm van luchtfietserij moet er uit, want met grote belangen als de werk gelegenheid en de continuïteit van de overheidsinkomsten uit Delta mag niet worden ge speeld. Als het plan zakelijk doorwrocht blijkt, verdient Del ta echter voluit steun. Delta en zijn aandeelhouders hoeven het hoofd niet te bui gen voor de grote spelers op de energiemarkt. Ook klein maar fijn is Delta voor deze provin cie van grote waarde. MIDDELBURG - Het aantal WW-uit- keringen in Zeeland is ten opzich te van vorig jaar met 19 procent ge stegen. In heel Nederland ligt dat percentage op 23 procent. Zeeland kende in oktober ruim 5350 WW-uitkeringen. Vooral in de gemeenten Kapelle en Middelburg nam het aantal WW-uitkeringen fors toe, name lijk met 42 procent. In Vlissingen met 34 procent, Borsele 29 en Goes 25. Bijna 950 WW-uitkeringen ko men uit de sector industrie en daar weer van 550 uit de metaal/ elektro. De handel neemt 820 WW-uitkeringen voor haar reke ning, waarvan bijna 550 uit de de tailhandel en grootwinkelbedrijf en 275 uit de groothandel. Op het conto van de horeca komen 260 WW-uitkeringen, 225 uit het on derwijs en 250 uit de transport. Tot nu toe zijn in 2012 in Zeeland 7460 nieuwe WW-uitkeringen ver strekt. Dat is 23 procent meer dan in dezelfde periode van 2011. In 2012 werden tot nu toe 2250 WW-uitkeringen beëindigd we gens het bereiken van de maxima le periode waarover het WW-recht geldt. Dat is een toena me van 25 procent ten opzichte van vorig jaar. Dat heeft als gevolg dat steeds meer mensen in de bij stand komen. Het percentage dat naar de bijstand gaat varieert sterk per gemeente; van 0 tot 16 pro cent. In kleinere gemeenten is het meestal niet hoger dan 4 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3