sport 129 Ajax-dinic bij Zeelandia Middelburg Drukte bij Hobbeldebobbelloop Succes De Bruijn en Van Dam Leon de Visser naar WK karten in Portugal Koppelsjoelen in Oost-Souburg Veldtoertocht TC Hulst Oemoemenoe speelt sleutelduel vrijdag 16 november 2012 Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda Keeperstrainer Joeri Nonnekes van VCK, hier in actie tegen Arnemuiden in 2010, is weer actief speler bij zijn club vanwege blessures van de eerste en tweede doelman. archieffoto Ruben Oreel De organisatie van de Hobbeldebobbelloop heeft vierhonderd banketletters ingeslagen, maar het ziet er naar uit dat dat niet genoeg is. Er heb ben zich inmiddels 350 deelnemers gemeld voor de hardloop- of wandeltocht over tien kilometer met start en finish in de Langstraat van Zoutelan- de. Daarbij moeten de duinen op verschillende plaatsen zo'n tien keer worden overgestoken. De wandelaars starten om 13.00 uur, de hardlo pers om 15.00 uur. Inschrijven kan in café De Fiets in de Langstraat. men, maar in deze tweede klasse kan iedereen van iedereen win nen. Voor ons is het zaak om als ploeg stabieler te presteren, dan zullen wij ons kunnen handhaven op dit niveau." VLAARDINGEN Of Nonnekes zijn taken als keeperstrainer weer oppakt als een van de doelmannen weer fit is, is een gewetensvraag voor hem. „Diep van binnen zou ik wel meer wedstrijden willen spelen, maar De Zeeuwse driebanders Jean Paul De Bruijn en Jens van Dam hebben zich geplaatst voor de achtste fina le van de laatste Grand Prix van het seizoen in Vlaardingen. Voor Hulstenaar De Bruijn, die gis teravond laat nog aan zijn derde partij begon tegen Thérèse Klom penhouwer, waren twee overwin ningen eerder op de dag op Hans ZAWADA Kerkhove komt net tekort voor zege Tennisster Lesley Kerkhove is er donderdag net niet in geslaagd de kwartfinales te halen van de chal lenger van Zawada. Tijdens het Poolse indoortoernooi verloor de Zierikzeese met 6-4 6-4 van de als tweede ingeschaalde Karolina Plis- kova uit Tsjechië. Op de baan was het verschil op de ranking (Kerkhove staat 322e, Plis- kova 122e) nauwelijks merkbaar. Handgraaf en Ruud Hölscher al ge noeg. Sassenaar Jens van Dam verraste aangenaam met een zege op Glenn Hofman en twee gelijke spelen te gen Peter Vlaar en Jan Arnouts. Hij staat na zijn debuut in het hoofd toernooi nu ook voor het eerst in de achtste finales van een Grand Prix. MIDDELBURG Michael Cabenda half jaar uit de roulatie Voetballer Michael Cabenda van Zeelandia Middelburg is langdurig uitgeschakeld vanwege een afge scheurde achillespees. Hij liep de blessure zondag op in het duel met Internos. Cabenda is woensdag geo pereerd. Zijn revalidatie duurt ver moedelijk zes maanden. Zeelandia Middelburg, tegenstander van HW'24 en Jong Ambon, is koplo per in de derde klasse zondag. we hebben daar duidelijke afspra ken over gemaakt. Ik schik mij weer in mijn functie als trainer, wanneer de blessures achter de rug zijn. Tot die tijd geniet ik van elke minuut op het veld." MIDDELBURG - Leon de Visser doet van 25 november tot en met 1 de cember mee aan het wereldkampi oenschap karten in Portugal. De negentienjarige coureur uit Vrou wenpolder kende een sterk racesei zoen. Zo gooide de Walchenaar ho ge ogen in de strijd om het Bene- luxkampioenschap. Hij werd daar voor beloond met uitzending naar het WK Rotax Max op het circuit van Portimao. De Visser, die namens Team Netherlands aan de start staat, kart al vanaf zijn negende jaar. Hij komt uit in de Rotax Max DD2. Dat is een klasse waar met twee versnellingen wordt gereden. Op de buitenbaan van Portimao halen de karts in deze klasse top- snelheden van 150 kilometer per uur. De WK-deelnemers rijden al lemaal met dezelfde karts van het Duitse merk Mach 1. Vijf tegendoelpunten in je eerste wedstrijd na zo'n lange tijd maakte het extra zuur' Joeri Nonnekes Zondag wordt in het kader van de Ronde van het Waasland de veldtoertocht van TC Hulst ge houden. Vanaf 8.30 uur kunnen de deelnemers vertrekken vanaf de atletiekkantine van RKHAV aan de Prins Willem Alexanderstraat in Hulst. Wie zelf geen mountainbike of cyclocrossfïets heeft, kan er ter plaatse eentje huren. Het par koers gaat over de Hulster wallen, de Clingse, Steense en Stekense bossen en de Liniedijk. Men kan kiezen uit 25, 35 en 50 kilometer. Na afloop kan er gedoucht wor den en kan de fiets worden schoongespoten. De sjoelvereniging Schijf83 houdt zaterdag voor de twaalfde keer het open Zeeuws kampioen schap sjoelen. Het evenement is in wijkgebouw De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost-Sou burg. Er wordt in vijf klassen gestreden om de ti tels, te weten de A-, B-, C-, D en E-categorie. Er zijn per klasse twee bekers te verdienen. Daar naast is er een wisseltrofee voor het koppel met het hoogste gemiddelde. Bovendien is er een wis selbeker voor het beste koppel van Zeeland. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur. De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Voetbalvereniging Zeelandia Middelburg opent zondag de nieuwe kleedkamers op sportpark de Veerse Poort. De extra ruimte is bedoeld om de sterke groei binnen het vrouwenvoetbal op te vangen. Voorafgaand is er een clinic voor meis jes, die wordt verzorgd door Ajax. Verschillende trainers van de Amsterdamse eredivisieclub zijn aanwezig. De aanvang is om 12.30 uur. Na de cli nic worden om 14.00 uur de kleedkamers offici eel geopend door jeugdinternational Jessie Eikenhout en wethouder Sas- kia Szarafinski. De rugbyers van de EZRC (Eerste Zeeuwse Rug byclub) Oemoemenoe gaan met 34 punten uit zeven duels fier aan kop van de eerste klasse. Alk maar volgt op gepaste afstand met tien punten minder en een wedstrijd minder gespeeld. De Noord-Hollanders komen zondag op bezoek op het Middelburgse sportpark De Voorborch. Oe moemenoe kan in dit duel een belangrijke stap voorwaarts zetten richting het kampioenschap. Mocht dit de Walcherse formatie lukken, dan promoveert het team naar de ereklasse, het hoogste rugby niveau in Nederland. De topper tegen Alkmaar begint om 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29