zeeland 119 Laatste paar kilometers zijn meestal de duurste Politie zoekt naar slachtoffers winkeldiefstal Bas Groothedde, transportdeskundige Jos de Maat, transportondernemer yiNTERSPORT Een vrachtwagen die naar het hartje van Middelburg moet rijden om een pallet met wat spullen af te leveren. foto Theo Ciele De gemeenten Middelburg, maar ook Vlissingen heb ben via de Economische Impuls Zeeland een onderzoek la ten verrichten naar de distributie van goederen op Walcheren. Moet dat niet efficiënter, veiliger en schoner en zo ja, hoe? Het onder zoek is mede mogelijk door Euro pese subsidie. Al heel wat steden zijn Middel- 58BaSSm8®«aSiaiimS6m«^5^5Sr«^K8«i5aK>5S burg en Vlissingen voorgegaan. Ne derland had tot januari zelfs een ambassadeur Stedelijke Distributie in de persoon van Eric Janse de Jonge. Zijn advies aan de minister is duidelijk. Alles draait om die 'laatste mijl', het laatste stukje van af de snelweg naar het winkelhart van de stad. Janse de Jonge pleitte voor bunde ling van goederen op de laatste paar kilometers. De 'lange-afstand- vervoerder' hoeft niet bij elke win kel voor te rijden, maar geeft zijn spullen af bij een distributiecen trum bij de snelweg. Vandaar rijdt dan een, liefst zo schoon mogelij ke auto de binnenstad in met de spullen voor de diverse winkels. „Enige dwang door de overheid kan daarbij helpen. Verbiedt het rijden met vervuilende vrachtwa gen en bestelbusjes, dan dwing je de transporteurs om voor die laat ste mijl elektrische auto's in te zet ten. Geef de auto's van de stadsdis tributie voorrechten door hen wel toe te staan om ook na tienen spul len af te leveren in de binnenstad en, wat ook altijd wil werken, laat transporteurs tol betalen als ze de stad in willen rijden", stelde Janse de Jonge in zijn eindrapportage. VLISSINGEN Sinterklaastocht Vrolijke Tippelaars Wandelsportvereniging De Vrolij ke Tippelaars houdt op zaterdag 24 november haar Sint NicolaastochL Er zijn routes van 5, 10, 15 en 25 km. De starttijd voor de 25 km is 9.00 uur en voor de overige afstan den tussen 10.00 en 13.00 uur. Het vertrekpunt is het clubhuis Zee land Sport aan het Baskenburg- plein in Vlissingen. Sint en zijn pie ten zijn enige tijd op de rustplaats bij Ter Reede aanwezig. Daar staat ook chocolademelk klaar. Grote Kade 40-42 Goes |_UP^ Tel: 0113-323484 VLISSINGEN - De politie zoekt win keliers die gedupeerd zijn door een 30-jarige man die vorige week vrijdag in Vlissingen is aangehou den wegens winkeldiefstal De man werd na een tip van een per soneelslid aangehouden in een ma gazijn van een winkel aan de Lan ge Zelke. Hij was ook in andere Vlissingse magazijnen gesigna leerd. Ook in Zierikzee is de man gezien. Bij aanhouding had de Am sterdammer een groot geldbedrag bij zich. De man is in verzekering gesteld. De politie vraagt gedupeer de winkeliers zich te melden bij het bureau in Zierikzee of Vlissin gen of te bellen naar 0900-8844. vrijdag 16 november 2012 MIDDELBURG Klaterend Klassiek in stadhuis Scholengemeenschap Nehalennia houdt vrijdag de derde editie van Klaterend Klassiek, een avond vol klassieke muziek. Ongeveer twin tig leerlingen van Nehalennia en studenten van de Roosevelt Aca demy wordt een podium geboden om klassieke muziek ten gehore te brengen. Het concert is in de Bur gerzaal van het stadhuis aan de Markt in Middelburg. Aanvang 19.30 uur. Om de kosten te dekken vragen wordt een bijdrage van 2,50 euro gevraagd. VLISSINGEN Musical 'Straten' in Open Hof De Protestantse Gemeente Vlissin gen presenteert op 16 en 17 novem ber in Open Hof aan de Alexander Gogelweg de musical 'Straten' van Michiel de Zeeuw en Mar van 't Veer. Het is een stuk over wegen van geloof voor de volgende gene ratie. In de musical spelen leden van de gemeente met muzikale on dersteuning van koorgroep De Vlis-singers. De aanvang van de musical is beide avonden om 19.45 uur. Kaartverkoop vanaf 19.00 uur aan de zaal. Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avaelectro.nl „Opdrachtgevers en vervoerders moeten eerst om de tafel. Pas daarna beslis je of je zo'n distributiecentrum wilt hebben." „De gemeenten moeten voor een regionaal distributiecentrum duidelijk het speelveld afbakenen. Het is immers al geen verpot in de transportwereld." •nww Soes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen Tel: 0113-270860 0118-611741 0118-744017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19