Distributiecentrum biedt kansen Rederij Dijkhuizen weer getroffen door inbraak cruiseschip WALCHEREN Twee Vlissingers aangehouden almanak Tip? redactie@pzc.nl voor straatroof op dronken man Stuurman VRIJDAG 16 november 2012 Gemeente Middelburg wil snel met ondernemers in binnenstad en vervoerders om de tafel door Theo Ciele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg wil de mogelijkheden voor een distributiecentrum aan de rand van de stad op korte ter mijn verder uitwerken met de on dernemers in de binnenstad en transportbedrijven De Economische Impuls Zeeland presenteerde gisteren de resultaten van een studie naar distributiestro men in Zeeland. Dat onderzoek werd verricht op verzoek van de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Na afloop van deze presentatie in het Abdijcomplex, hadden de wet houders Johan Aalberts (econo mie) en Chris Simons (verkeer) een gesprek met de vervoerders. Een distributiecentrum heeft twee voordelen: enerzijds het weren van onnodige (zwaar) vrachtver keer in de stad en anderzijds een doelmatiger gebruik van transport middelen. Het onderzoek wees uit dat tot wel 20 procent op de transportkos ten kan worden bespaard als niet voor elke winkel een aparte vracht wagen de binnenstad in moet rij den. De winst is vooral te maken door efficiënter, gecombineerd trans port naar de winkels in de binnen stad. Het bouwen van een geza menlijk distributiecentrum kan voor de detailhandel nog een voor deel hebben. Nu worden dure vier kante meters in de winkel ge bruikt als opslagruimte. Met een distributiecentrum op korte af stand hebben kunnen winkeliers met minder opslagruimte in de zaak toe. Pas als ze de spullen no dig hebben laten ze die met de 'stadsdistributie' naar de winkel komen. Dure opslagruimte in de stad wordt vervangen door veel goedkopere in het distributiecen trum. De gemeente spreekt bin nenkort met de ondernemersvere niging VOM over dit concept. De geluiden vanuit de transportsector waren na de bijeenkomst in Mid delburg wat afwachtend, maar ze ker niet afwijzend. Voor Simons en Aalberts reden genoeg om door te gaan met het onderzoeken van mogelijkheden van een distributie centrum. Overigens kent de horeca al eerder achter het voordeel van gecombi neerd transport De levering aan cafés en restaurants wordt groten deels gedaan door één vrachtwa gen die een route langs verschillen de adressen maakt. pagina 18 en 19: nog een lange weg door Maurits Sep MIDDELBURG - Voor de derde keer in vijf maanden is Rederij Dijkhui zen slachtoffer van inbraak en ver nielingen op haar cruiseschip Lady Madeleine. „Ik vraag me af wan neer de vierde keer zal zijn", zucht eigenaar Marinus Dijkhuizen. Hij hoopt natuurlijk niet dat het nog een keer zal gebeuren, want de schade is steeds behoorlijk. Woensdagnacht zijn een deur, een raam en de kassasystemen ver nield. In de deur zit een gat van dertig centimeter doorsnee. „Zo'n raam is dikker dan normaal glas en kost al gauw duizend euro. Een deur nog meer." Vanzelfsprekend is de rederij verzekerd, maar dat is een schrale troost. „Je hebt wel een eigen risico, dus de eerste ke ren betaal je zelf" De eerste inbraak op de Lady Ma deleine was in juni, de tweede in september. Volgens Dijkhuizen is voor die tweede zaak iemand opge pakt en voor de rechter gebracht. Hij weet niet hoe dat is afgelopen. Mogelijk zijn ook de daders gepakt van de laatste inbraak. Woens dagnacht zijn namelijk twee jon gens van 16 (uit Middelburg) en 17 (uit Arnemuiden) aangehouden omdat zij rond 03.45 uur een win kelruit hadden vernield in de Se- geersstraat, mogelijk om in te bre ken. Een getuige hoorde dat en zag de twee wegrennen. Agenten kon den de jongens aanhouden in de Lange Delft en de Nieuwstraat. De politie onderzoekt of zij ook iets te maken hebben met de inbraak op de Lady Madeleine. Marinus Dijkhuizen voor zijn cruiseschip Lady Madeleine, waarvan onder meer een raam is vernield. foto Ruben Oreel B^HasgaagB«gzaisass3a«siajB3sg^iaa«}gae3^»»gg-gff»azsffigs3%«Mgag?»v^!zss8BggagasssBg« assswuia/x€e^^srffamasseBEmsseim£e£ss65o^H3^/mwf>s^seBefxssssseBasess/xi3axas^si33sssaie& VLISSINGEN - Twee Vlissingers van 18 en 19 jaar zijn opgepakt voor de overval op een Vlissinger, begin oktober. De verdachten zijn maan dag in hun woning aangehouden, aldus de politie. Die dag werd ook een derde man aangehouden, een Vlissinger van 20, en een dag later pakte de poli tie ook nog een vierde Vlissinger van 21 jaar op. Die laatste twee zijn weer vrijgelaten, omdat er on voldoende bewijs was dat zij iets met de overval te maken. In de nacht van vier op vijf okto ber werd in de Walstraat een 20-ja- rige Vlissinger op straat beroofd van zijn portemonnee. Hij was even daarvoor wegens wangedrag uit een café gezet Op weg naar huis werd hij aangevallen door een paar mannen. Eens per jaar trekt dat Zierikzeese stel er op uit met een gehuurd motor bootje. De eerste vaartocht was er eentje voor beginners. Desalniette min stond bij elke brug die voor het scheepje open moest het zweet in de handen van de 'stuurman'. Het ging goed tot Franeker waar een scherpe bocht aan een brug vooraf ging. Een brug die maar niet open ging. Wind en stroming kregen vat op het bootje en dreven het richting wal. Eindelijk, eindelijk, eindelijk kwam er bewe ging in de brug, alleen lag het scheepje er toen dwars voor. De nau tische manoeuvres hadden inmiddels op de wal al heel wat beste stuurlui getrokken. „Het is onze eerste keer", was de verontschuldiging richting publiek. Daar keek men niet van op. Het distributiecentrum is 'Nachtburgemeester' nog ver weg 18 en 19 is blij 20 en 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17