Xi en Li zijn de baas tot 2022 81 buitenland Europa in de ban van stakingen ^^^TanafAmst^^m en Püsseldorf 1 inclusief vliegreis per Emirates, transfers en11 week cruisen o.b.v. volpension! Gosta if 8- t/m ii-daagse topcruises per Costa Classica***+ EXCLUSIEVE DEAL: donderdag 15 november 2012 door onze correspondent Remko Tanis PEKING - De Internationale, het strijdlied van communisten, is ge speeld en de zwarte Audi's met de 2300 afgevaardigden zijn weer ver trokken: de Chinese Communisti sche Partij sloot gisteren zijn acht tiende nationale congres af. Pas als de deuren van de Grote Hal van het Volk open gaan, zullen de uitverkorenen zich op het rode ta pijt vertonen voor het oog van de tv- en fotocamera's. Pas dan weten de Chinezen, en de wereld, wie hier tot 2022 de baas is. Partijleider Hu Jintao (69) heeft zijn functie neergelegd om plaats te maken voor de nieuwe genera tie. Die staat onder leiding van Xi Jinping (59). De tweede man van China wordt Li Keqiang (57). Zij zijn de enigen in de nieuwe gene ratie leiders die al ervaring op het hoogste niveau van de macht heb ben opgedaan. De nieuwe lichting leiders is ook de eerste die voortkomt uit een po litiek spel van de diverse stromin gen binnen de Partij. De nu ver trekkende leiders zijn nog door de laatste sterke man van China, Deng Xiaoping, 'uitverkoren'. De Chinezen wachten nu gespannen af of dit ook betekent dat de nieu we leiders minder bang zullen zijn Altijd korting bij j Stip! om hervormingen door te voeren. Op het Partijcongres was daar niets van te merken. Maar daar speelde de oude garde, inclusief de 86-jarige oud-leider Jiang Zemin, ook nog een beslissende rol. Hu Jintao blijft nog tot maart presi dent, maar dat is vooral een cere moniële functie. In hoeverre hij al zijn macht nu al overdraagt aan Xi Jinping moet nog blijken. Hu is bij voorbeeld ook opperbevelhebber van het leger. Dat geeft hem niet alleen de leiding .over ruim twee miljoen militairen, maar ook wis selgeld. Door zeggenschap te hou den over hoge militaire benoemin gen, dwingt hij de nieuwe leiders naar hem te luisteren. Hu's voor ganger Jiang trad pas eind 2004 te rug als bevelhebber van het leger. Hu was toen al ruim twee jaar Par tijbaas en president, maar bleef dus afhankelijk van Jiang. Naar verwachting zal Hu echter ook zijn militaire functie overdra gen aan Xi. Hij zou het belangrijk vinden een voorbeeld voor de toe komst te zijn door als eerste leider volledig afstand te doen van de macht. Chinezen op straat lijken vooral te hopen dat het einde van het congres ook het einde van alle beperkingen betekent In Peking gold de afgelopen weken onder meer een verbod op vliegeren en de verkoop van keukenmesjes. Honderd demonstraties met rookbommen in Napels. foto Cesare Abbate/ANP DEN HAAG - Miljoenen mensen hebben gisteren meegedaan aan de Europese stakingsdag tegen be zuinigingen. De meeste acties wa ren in Zuid-Europese landen die het hardst zijn getroffen door de crisis en waar de strengste maatre gelen worden genomen om er weer bovenop te komen. De vak bonden hadden opgeroepen tot een Europese Dag van Actie en So lidariteit In het Belgische Wallonië werkte het treinpersoneel niet. Daarvan had ook het internationale trein verkeer vanuit Nederland last. De eerste Thalys die gisterochtend vanuit Amsterdam naar Parijs ver trok, kwam niet verder dan Brus sel-Noord. De reizigers zijn daar opgevangen. In Spanje en Portugal begon gister ochtend een 24-uursstaking die on der meer het luchtverkeer lamleg- de. De Portugese luchtvaartmaat schappij TAP schrapte 173 van de 360 vluchten. Ook in Spanje wer den veel vluchten afgelast. Schip hol annuleerde een tiental vluch ten van en naar Spanje en Portu gal. In Portugal waren ook acties op het spoor, zodat de meeste trei nen uitvielen. In Lissabon staakte de metro. Honderden jonge Spaanse beto gers raakten gisteren slaags met de politie in het centrum van Madrid. Agenten schoten met rubberkogels op demonstranten. Zeker zeventig betogers werden gearresteerd. In Italië gingen vele duizenden studenten en werknemers de straat op in steden als Rome, Tu rijn, Milaan en Napels. In Milaan sloegen twintig demonstranten met stokken en knuppels op een agent in en in Turijn raakten vijf agenten gewond tijdens straatge vechten. In Griekenland voerden gisteren vooral ambtenaren actie. 779 CRUISES Emirates vliegen per Emirates... Nu ookv.a. Düsseldorf! Niets is onmogelijk bij Stip... ook niet deze vlieg- en cruisebeleving naar Dubai en de Emiraten! extra capaciteit kunnen inkopen en daar profiteert u van mee! Daarom kunnen wij deze cruises deze verlaagde prijzen zijn slechts boekbaar tot i december! Uw cruise U vliegt non-stop pertopairline Emirates naar Dubai (vanaf Amsterdam per Airbus A380), waar u na de transfer* inscheept op het gezellige cruiseschip Costa Classica. Via Muscat, de hoofdstad van Oman varen we naar Fujairah-stad met haar ongerepte schoonheid. Daarna meren we aan in Khasab, bekend om haar onderwaterwereld en Abu Dhabi, gelegen op een zandeiland. Tot slot staat Dubai centraal waar u op eigen gelegenheid kennismaakt met deze gevarieerde stad. U kunt deze cruise ook boeken per 4-sterren Costa Atlantica. *bij vertrek vanaf Düsseldorf inclusief citytour. Door een annulering van een buitenlandse touroperator heeft Stip Reizen nu aanbieden v.a. slechts 779... Nu ook vertrek vanaf Düsseldorf! Let op: Prijzen en informatie: FHMlïpHI P 'lDhi EU ■TiTmt fli 8 dagen vanaf A'dam tie sllpielzen.nl/crctd Wil, v.a. 798 v.a, 779 v.a. 869 9 dagen vanarD'dorf, (net cilytour Dubai zie sliprelzen.nl/crcci VOL v.a. 798 v.a. 798 v.a. 869 9 dagen vanaf A'dam, incl. 1 nachl Dubai zie sllpreizen.nl/crcid VOL va. 879 v.a. 869 va. 949 10 dagen vanaf A'dam, Incl. z nachten Dubai - zie slipreizen.nl/crcce v.a. 1159 v.a. 919 v.a 929 v.a. 998 11 dagen vanaf A'dam. IncL 3 nachten Dubai zie sllprelzen.nl/crc3d v.a, 1389 VOL v,3.1009 v.a. 1079 Oeic cruise Is ook le boeken pot 4-Mertrn Costa Atlantica v.a. C 998. Prijs p.p. 0-b.v. 2 peis. per kamer/huL Ifoor I toeslagen, kortingen, vooraarden en overige informatie zie internet. Reserveringskoaen 25 en ülam'rteilenfonds 2.50 per boeking. Voor een totaaloverzicht zie www.stipreizen.nl/dubai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8