Talentvolle Paardekooper past op voor nieuw blessureleed 261 sport ROLLATOR UIT HET BASISPAKKET Bestel snel via www.molenaarrollator.nl/actie of bel 0341 - 27 40 40 Ja, ik ontvang graag deze rollator voor slechts 29,- (exd. 8,50 verzendkosten) molenaar donderdag 15 november 2012 door Roeland van Vliet GOES - Lars Paardekooper drukte zondag weer zijn neus aan het ven ster. De Goese middenafstandslo per werd na negen maanden bles sureleed derde in de Papen dalcross. „Sinds augustus ben ik te rug op mijn oude niveau", vertelt hij enkele dagen later. „Dit was weer mijn eerste serieuze wed strijd." Paardekooper, die in Nijmegen woont en studeert, kreeg onge veer een jaar geleden last van zijn scheenbeen. In het begin was het hem niet duidelijk waar de pijn door werd veroorzaakt. „Maar toen eenmaal bleek dat ik een stressfractuur - een klein breukje - had, ging het herstel relatief snel. Ik moest eerst rust houden en daarna mijn trainingsarbeid weer geleidelijk opbouwen." De twintigjarige Bevelander weet dat hij, nu hij geen hinder meer ondervindt van zijn scheenbeen, moet blijven oppassen. Hij is bles- suregevoelig en er ligt altijd wel nieuw onheil op de loer. „Eigen lijk heb ik altijd wel pijntjes", ver telt hij. „De ene keer aan mijn lies, de andere keer aan mijn enkel. ..Ik moet ervoor zorgen dat de belast baarheid van mijn spieren groter wordt. Daar doe ik nu oefeningen voor. Ik wil er niet weer zo'n lan ge tijd uit zijn." De derde plaats .van zondag was bemoedigend. De 2,4 kilometer door de bossen bij Papendal legde Paardekooper af in 6.36 minuten. Hij deed tot het einde mee om de zege en zat uiteindelijk maar vier seconden achter de winnaar en één tel achter de nummer twee. Over anderhalve week is het Ne derlands karnpioenschap cross in Tilburg. Ook daar loopt hij de korte afstand. Een podiumplaats acht hij reëel. „Tijdens het NK van vorig jaar werd ik zesde. Ook toen had ik een minder goede voor bereiding gehad en liep ik niet echt goed. Nu is mijn voorberei ding ook niet super, maar ik ben wel sterker dan in 2011. Con ditioneel sta ik er beter voor dan toen." Paardekooper is sinds vorige maand aangesloten bij het nieuwe Seven Hills Running Team. Dat is een bundeling van talenten uit Zuid-Gelderland, Noordoost-Bra bant, Noord-Limburg en een deel tje van Duitsland. Het Joshua Track Team, waar de Zeeuw eer der deel van uitmaakte, is hierin opgegaan. „Er zitten nu nóg meer goede lo pers bij elkaar. Dat werkt bijzon der stimulerend", zegt de voor malige AV'56-atleet. „Toen ik nog in Zeeland woonde, had ik niet al te veel anderen om mee te trainen. Toen ik naar Nijmegen ging, kreeg ik wel sterke jongens om me heen. En nu, met het Se ven Hills Running Team, zijn we weer een stapje verder daarin ge gaan. We jutten elkaar in positieve zin op." Paardekooper hoopt een goede winter te draaien, met mogelijk een medaille op het NK cross. Maar belangrijker vindt hij het outdoorseizoen van 2013, waarin hij zich voornamelijk op de 1500 meter richt. Op die afstand werd hij in 2011 verrassend derde op het NK in Amsterdam. „Ik heb het idee dat op dit nummer nog lang niet uitgeleerd ben. Het moet nog veel sneller kunnen. Tijdens het 'crossen' leg ik nu al de basis voor dat hogere tempo." Lars Paardekooper Gratis brochure? Bel 0341 - 27 40 40 of kijk op www.molenaarwelzijn.nl AMSTERDAM - Rollators gaan uit het basispakket. De rollator kan niet meer worden gedeclareerd Vanaf januari 013 zullen bepaalde voorzieningen uit het basispakket van de zorgverzekeringen verdwijnen Rollators werden tot nu toe nog volledig vergoed, maar dat is nu afgelopen. MIDDELBURG Scherpenisse met Oranje naar Marseille Turnster Melissa Scherpenisse uit Sint-Annaland doet komend week einde met het Nederlands team mee aan de Massilia Gym Cup in Marseille. Voor dit internationale toernooi is ze samen met Chanty- sha Netteb, Eythora Thorsdottir en Maartje Ruikes geselecteerd. Voor de zeventienjarige gymnaste van Bosan TON Almelo is het evene ment in Zuid-Frankrijk de eerste belangrijke test van deze winter. In Marseille zullen ook de nationa le ploegen van onder meer Frank rijk, Rusland, Canada, België en Zweden actief zijn. CADZAND Eerste Natuurloop in Cadzand-Bad AV De Wielingen gaat weer van start met de Natuurlopen. Dit jaar zullen er opnieuw vier van plaats vinden. Zondag staat de eerste DRV Natuurloop gepland in Cad zand-Bad, nabij strandpaviljoen De Zeemeeuw. Om 10.30 uur is de start voor de afstanden 2500, 4300 en 9700 meter. De jeugdlopen star ten om 10.15 uur- Een dag eerder is er in Axel de Erpelkappersloop met start en finish in het Axelse Bos. Dan wordt er om 15.00 uur ge start voor eveneens drie verschil lende afstanden (5000, 8000 en 12000 meter). ENSCHEDE Twente vreest lange afwezigheid Mihaylov Nikolay Mihaylov zal vandaag bij terugkeer in Enschede meteen een medisch onderzoek ondergaan. De doelman van FC Twente raakte din- dag bij de training van de nationa le ploeg van Bulgarije geblesseerd aan de knie. Gisteren meldde hij op zijn eigen site dat hij tot aan de winterstop is uitgeschakeld. Bij Twente vrezen ze ook een lange ab- esentie, maar de medische staf wil eerst met eigen ogen de schade be kijken voordat er een definitieve di agnose wordt gesteld. Bij Twente zit Sander Boschker dit seizoen op de bank als reservekeeper. EENMALIGE REHA-CARE PRIJS Vrijblijvende demo? Molenaar geelt graag onafhankelijk advies bij u thuis. Wij komen graag langs met onze rijdende showroom Bezoek een winkel bij u in de buurt Open ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur. Plaats Postcode-, i Telefoon; E-mail; wk46_M2_pzc UNIEKE SERVICE! Bel 0341 - 27 40 40 Traplif ten alleen in Nunspeel en Best. Geen bedden in Wateringen en Amersfoort. Geen fietsen in Roosendaal, WELZIJNSPRODUCTEN Zeer stabiel dankzij een groot formaat anti-lek luchtbanden. Molenaar Welzijnsproducten heeft op de Reha-Care (Beurs voor hulpmiddelen) in Dusseldorf een megagrote order geplaatst van 20.000 rollatoren. Dit zijn rollatoren die in de reguliere markt een prijs vertegenwoordigen tussen de 99,- en 129,- euro Molenaar Welzijnsproducten wil al zijn klanten de mogelijkheid bieden deze rollator aan te schaffen voor een bedrag dat ver onder de kostprijs ligt. Eenvoudig te bedienen parkeerrem. Robuust model, zeer geschikt voor het dagelijks gebruik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72