'Extra geld voor AMW' Als uitvoerder is het altijd improviseren A 201 zeeland Koters duiken al vroeg de boeken in Piet Schellekens Schitterend gelegen penthouse met riant dakterras ml1 donderdag 15 november 2012 Raad Hulst wil kortere wachtlijst door Eugène Verstraeten HULST - De Hulster gemeenteraad heeft extra geld over voor het terug dringen van de wachtlijst bij het Al gemeen Maatschappelijk Werk. De raad heeft het college van burge meester en wethouders opdracht gegeven om op korte termijn met het AMW om de tafel te gaan zit ten. Dit om te bekijken of met een eenmalige extra financiële bijdrage de wachtlijst 'tot een acceptabel ni veau terug te brengen is'. Verder wil de gemeenteraad ook weten hoeveel geld het dan vervolgens ie der jaar kost om de wachtlijst op dat niveau te houden. Volgens wethouder Frank van Driessche was het initiatiefvoorstel van de fractie Progressief Hulst en de SP niet echt nodig, omdat de ge meente al in overleg is met het maatschappelijk werk. Van Dries sche: „Vanwege de crisis doen meer mensen een beroep op het maat schappelijk werk en daardoor ont staan er lange wachtlijsten." Op dit moment dreigt er een wachttijd te ontstaan van elf maanden. Behalve dat meer mensen aankloppen om hulp, moet de oorzaak ook deels ge zocht worden in te krappe persone le bezetting. Volgens de gemeente raad maakt uitstel van hulp de za ken alleen maar veel erger. Van Driessche: „De problemen waar mensen tegenaan lopen zijn heel di vers. Dat kan variëren van finan ciële tot persoonlijke problemen. Wij vinden het van groot belang dat die mensen zo snel mogelijk ge holpen worden." Het gemeentebestuur besloot eer der al om binnen de bijdrage aan het maatschappelijk werk te schui ven met het geld. De bijna 19.000 euro op de post voor aanvullende maatschappelijke hulpverlening is overgeheveld naar de post voor al gemeen maatschappelijk werk. Van Driessche: „We hebben toen in de gemeenteraad al afgesproken dat we dat geld zouden inzetten om te proberen de wachtlijst kleiner te maken. We gaan nu in gesprek met het Algemeen Maatschappelijk Werk om te kijken hoe we tot een zo goed mogelijke oplossing kun nen komen, zodat de wachttijd voor cliënten kan worden terug- gegebracht." „Ik was de kwartiermaker van de tunnelbouw. Samen het hoofduitvoerder Ron Hiel stond ik hier op een stuk landbouwgrond. Daar moest de bouwput komen. Ik ben er trots op dat we de oostelijke toerit in zo'n korte tijd hebben verwezenlijkt." Maasvlakte, was nauw betrokken bij de bouw van de derde kraker bij Dow in Terneuzen, van verzor gingscentrum Bachten Dieke in datzelfde Terneuzen en bij de rioolwaterzuivering in Ritthem. Van timmerman tot tunnelbou wer. Hij deed ook de toeritten tot de tweede Beneluxtunnel. „Dat was een afgezonken tunnel, de Sluiskiltunnel is een geboorde. Maar die toeritten zijn vergelijk baar. Deze tunnel? Een mooi pro ject, maar technisch niet echt inge wikkeld, al is hier wel sprake van een flinke druk van het grondwa ter." Met een grijns vertelt hij hoe het in maart vorig jaar allemaal begon. „Ik werd ergens 'de pionier van Oost' genoemd, Ik was écht de kwartier maker. Samen met hoofd uitvoe ring Ron Hiel van BAM/TBI stond ik hier in de klei. We gingen iets eten bij de skihal, hier iets verder op en we hebben toen gevraagd of we een keet mochten neerzetten. Ja, we haalden in het prille begin onze stroom bij Snowbase." Hij kan het overigens iedere uitvoer der na hem aanraden: zorg dat je er vanaf het prille begin bij bent, dan weet je precies waar je wat moet zoeken. In de beginfase was Schellekens ook nauw betrokken bij de proeven met de verschillen de soorten Gewi-ankers, die de segmenten van de toeritten op hun plaats moeten houden. „Door de problemen met die ankers bij de Vlaketunnel is iedereen voor zichtiger geworden met de lengte en de dikte van die ankers." Hij woont in Hansweert, vlakbij de Vlaketunnel. Wat zou er fout zijn gegaan? „Dat weet ik natuurlijk niet. Het is voor ons gissen wat er werkelijk gebeurd is. Misschien krijgen we dat wel nooit te ho ren." TERNEUZEN - De kinderen van Het Kootertje in Terneuzen kunnen, als ze willen, de hele dag met hun neus in de boeken zitten. Het kin derdagverblijf is een samenwerking aangegaan met de bibliotheek, BoekStart genaamd. BoekStart gaat uit van de gedachte dat kinderen die al op jonge leeftijd in aanraking komen met boeken, een voor sprong (op school) ontwikkelen, waar ze hun hele leven voordeel van hebben. Daarom is een voor- leesrijke omgeving ingericht in Het Kootertje. Er zijn voorlees-, pren ten- en kijkboeken te vinden voor kinderen van nul tot vier jaar. Wet houder ]aap Bos opende de leesom geving gistermiddag. Hij las de kin deren voor uit het prentenboek Rupsje Nooitgenoeg. Wethouder Jaap Bos las de kinderen van Het Kootertje voor uit het prenten boek Rupsje Nooitgenoeg. foto Peter Nicolai Nog een weekje, dan gaat Piet Schellekens na 46 jaar in de bouw met vroegpensioen. Hij be gon als timmerman en eindigt als uitvoerder bij de bouw van de Sluiskiltunnel. „Het zal even wennen zijn, maar ik laat dingen gelukkig gemakkelijk los." door Wout Bareman Hij heeft z'n mobieltje even uitgezet, want anders komt er niets van een gesprek. Als hij het na drie kwar tier weer aanzet, is hij tien keer ge beld. „Ze bellen over werkelijk al les, zelfs over waar ze de ijzeren rij platen moeten afleveren. Tja, dan zetten ze mijn naam op de bestel bon..." Hij vertelt het met een lach je. Het is nu eenmaal het lot van de uitvoerder bij een groot project als de bouw van de Sluiskiltunnel. Piet Schellekens (bijna 63): „Het is iedere dag improviseren. Het is al lemaal altijd in beweging. Hoe doen we dit, hoe doen we dat. Een uitvoerder bepaalt hoe, waar en wanneer personeel wordt ingezet, regelt de inzet van materieel en de aanvoer van bouwmaterialen. Ja, zonder kapsones: je bent wel het spilletje, waarom alles draait. Het gaat dag en nacht door. Ja, als uit voerder ben een beetje het middel punt; het is hartstikke leuk om te doen." Tussen de bedrijven door rijdt hij op en neer tussen Hansweert en Sluiskil. Dat is het hele werkzame leven van de geboren Brabander zo geweest en dat went. „Ik kwam toevallig in Hansweert terecht toen we, vlak voor we trouwden, op huizenjacht waren. Eerst in een gewoon huis, nu in een apparte ment." Hij werkte voor de BAM (en voorgangers) aan de HSL-aftak- king in Breda, werd ingezet op de „Mensen vragen aan me of ik aan het afbouwen ben. Dan zeg ik: Daar heb ik geen tijd voor!" Uitvoerder Piet Schellekens bij de bouwput. VERKOOPACTIE: 1 JAAR GEEN SERVICEKOSTEN indien u koopt of afneemt vóór 31 december 2012 STBÉNDIJK Wenst u meer informatie? Kantoorlocatie: De Goese Watertoren 's Gravenpolderseweg 1d, 4462 CC Goes Bel naar 0113-219445/06-53862250 of surf naar www.steendijk.nl NVM Anna Paulownaplein 30, 4461 RC Goes Residentie Stadspark Op een bijzonder mooie locatie met het stadspark en de grote markt van Goes op loopafstand dit fraai gelegen penthouse met maar liefst 180 m3 woonoppervlak en 30 m3 dakterras én bijbehorende par keerplaats en berging in het souterrain. Het zeer complete appartement heeft een riante living, aparte luxe inbouwkeuken, 3 slaapkamers en 2 badkamers. OPEN HUIS OP 3 MIDDAGEN Kom kijken op één van de 'open dagen' op donderdag 15 november, vrijdag 16 november of zaterdag 17 november van 14.00 tot 16.00 uur. Informeer vrijblijvend naar de uitgebreide brochure. Vraagprijs: 375.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68