Sint op film n Landshuis tube zeeland 119 Brandweer kan al bijna naar de Zuidlandstraat Terneuzen ruimt puin TMC Verkeerslichten Verrekijker Hulst vervangen z donderdag 15 november 2012 SLUIS - Centrum, 14.00 uur TERNEUZEN - Haven, 14.00 uur ZONDAG 18 NOVEMBER 2012 GRAAUW - Oude Kaai, 14.00 uur HULST - Centrum Bierkaai, 14.00 uur SLUISKIL - Het pondje, 14.00 uur KOEWACHT- De Vlaschaard, 14.00 uur Het 'heerlijk avondje' is in de ver te weer in zicht. Kinderharten kloppen sneller. Nu de stoom boot dit weekend afmeert, gaat het echt beginnen. Vóór de aan komst in havens en stadscentra laat Sint zich via de site en in de bioscoop al zien en horen. door Jeanette Vergouwen Sinterklaas is weer op weg naar Nederland. De kinder vriend wacht overal, ook hier in de streek, een war me ontvangst. Zo arriveert hij in Hulst dit jaar voor het eerst aan de Nieuwe Bierkaai. Ook elders in de regio haasten va ders en moeders zich dit weekend met hun kroost naar het gemeente huis of de waterkant om de Sint en zijn Pieten te onthalen. Om maar te zwijgen over de autoritei ten die, zoals in de gemeente Ter- neuzen, van hot naar her rijden om de goedheiligman welkom te heten in deze of gene kern. Het lijkt wel of Sint Nicolaas met het jaar aan populariteit wint. De éminence grise met de witte ma nen, zijn staf en zijn schimmel spreekt zelfs bij verhalenvertellers en fdmmakers steeds meer tot de verbeelding. Niet alleen op televi sie, ook in de bioscoop en op You- Tube raakt het publiek dankzij hen niet op hem uitgekeken. Vanuit Zeeuws-Vlaanderen wordt dit jaar ook een duit in het zakje gedaan. Sinds afgelopen dinsdag is er on line via YouTube het eerste deel van een film te zien die is op genomen in het kasteel van Sinter- Een kijkje tijdens de opnames voor de Sinterklaasfilm voor het Yaraper- soneel in het 's Landshuis in Hulst, het eerste deel hiervan is al te zien op YouTube. foto Mark Neelemans Grote Kade 40-42 Goes Tel: 0113-323484 klaas ('s Landshuis in Hulst). Spe ciaal gemaakt ter gelegenheid van het kinderfeest van het Yaraperso- neel (Sluiskil), zaterdag 2 decem ber in het Scheldetheater in Ter- neuzen. Patrick Roelands van organisatie bureau 'Het Feest': „Ik heb al wat personeelsfeesten georganiseerd voor Yara, maar het is de-eerste keer dat ik dit kinderfeest doe. Ik wilde de kinderen al van te voren betrekken bij het evenement en dan moet je gebruikmaken van de moderne communicatiemiddelen. De kinderen hebben allemaal een mailt je gekregen en kunnen het eerste filmpje al bekijken." Alles draait rond het oplossen van een raadsel om de 'cadeaucompu ter' van de Sint weer opgestart te krijgen. De kinderen en hun ouders moeten die oplossing vin den, zodat de zwartepieten de juis te cadeautjes bij de juiste kinderen kunnen afleveren. Roelands: „Toch wel bijzonder is dat de filmrollen door vrijwilligers en medewerkers van Yara worden vertolkt. Het koor de Babbeliekes van Jos en Yvonne Neve heeft een videoclip opgenomen van het lied van de meidengroep Djumbo." Voor de opname in 's Landshuis werd de expositie van schilderijen van Marie Louise Steyaert even verlengd om als fraai filmdecor te dienen. De apparatuur waarmee gedraaid wordt is van Yvar de Groot en Leandro Obrie van de Holy Shot Studio Sas van Gent. Als de opnames beginnen schui ven zwartepieten en Sinterklaas met wat stoelen en even later waant de bezoeker zich in een kas teel. Het is duidelijk dat Leandro en Yvar al vaker met dit bijltje heb ben gehakt. „We doen alles op het gebied van video, illustratie en de sign. Deze film maken is gewoon leuk en het is als je samenwerkt met Patrick, altijd feest." Aannemingsbedrijf Gebroeders Simons kreeg van de gemeente het verzoek extra vaart achter de bouw van de kazerne te zetten. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Temeuzense brandweer neemt volgende maand zijn intrek in de nieuwe uït- rukkazerne aan de Zuidlandstraat. De nieuwe kazerne vervangt de oude kazerne aan de mr. F.J. Haar- manweg, die niet meer aan de ei sen voldeed. Na de oplevering van de hoofdka zerne in de Koegorspolder bleef een aantal brandweerauto's achter in de oude kazerne, voor uitruk ken in de omliggende wijken. Het voormalige onderkomen van de brandweer is gekocht door De Fey- ter Group. „De brandweer heeft bij De Feyter nog wel onderdak, maar moet daar voor het einde van het jaar weg. Daarom vroeg de gemeente Terneuzen ons om extra vaart te maken met de bouw. We hebben daarom extra mensen inge zet", vertelt directeur Reinier Sim ons van Aannemingsbedrijf Ge broeders Simons. Als de brandweerauto's in de nieu we kazerne worden geparkeerd, is ongeveer 95 procent van de bouw- klus geklaard, zegt Simons. Zijn be drijf werd deze week overigens ge dupeerd door diefstal van het afge sloten bouwterrein. De inbrekers gingen er met zeven rollen isolatie materiaal en een aantal verloopka bels vandoor. Op een bouwterrein van de Ge broeders De Bruyne in de Axelse- straat in Terneuzen werd vorige maand ook al isolatiemateriaal ge stolen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen laat vanaf dinsdag het puin van de afgebrande sexshop 69 aan de Westkolkstraat in. Terneuzen ruimen. Dat doet ze onder meer om onge dierte tegen te gaan en onveilige si tuaties te voorkomen. De ruiming gebeurt onder bestuursdwang; de eigenaar heeft de situatie namelijk sinds de brand in juni ongemoeid gelaten. De kosten van de werk zaamheden komen wel voor zijn rekening. Terneuzen gaf de eige naar begin vorige maand nog drie weken de tijd om orde op zaken te stellen. Dat verzuimde hij. Omwo nenden klaagden steen en been over de puinhopen. Terecht, oor deelde het college van B en W. HULST - De provincie vervangt tus sen maandag 19 en woensdag 21 november de verkeersregelinstalla tie ter hoogte van de Verrekijker in Hulst. De stoplichten regelen het verkeer op de kruising Rijks weg N290, Grote Kreekweg en De Verrekijker. De lichten worden vervangen van wege onderhoud. Er worden een nieuwe verkeersregelautomaat en verkeerslantaarns geplaatst. De masten blijven staan. De installatie is tijdens de onderhoudswerken buiten werking. Tijdelijk geldt ter plaatse een snel heidsvermindering van 80 naar 50 kilometer per uur. TMC Koudekerke TMC Bergen op Zoom Dorpsplein 35 Van Konijnenburgweg 13 (0118) 55 55 33 (0164) 27 44 77 TMC Kruiningen TMC Goes Zandweg 1b Marconistraat 13 (0113)38 26 26 (0113) 22 41 02 Woonideeën voor iedereen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67