Schotse Hooglanders Braakman in de verkoop ZEEUWS-VLAANDEREN PIM PRE-SALE Dorpsbelangen Hoek maakt zich zorgen om toekomst De Braakman DONDERDAG 15 november 2012 17 De Schotse Hooglanders en dieren op de kinderboerderij op Vakantie-Eiland De Braakman moeten zo snel mogelijk worden verkocht in verband met de penibele situatie van het park. foto Peter Nicolai PZC Sint op film in 's Landshuis 18 en 19 door Romain van Damme HOEK - De dieren van de dit voor jaar geopende kinderboerderij op Vakantie-Eiland De Braakman en zeven Schotse Hooglanders moe ten zo snel mogelijk verkocht wor den. De oerrunderen grazen in het noord-oostelijk gebied van De Braakman. „De opdracht om te verkopen, heb ik van de beheerder gekregen", zegt een hevig teleurgestelde Mar co Knipping. Hij is hoofd groenbe- door Romain van Damme HOEK - De gemeente Terneuzen moet er alles aan doen om Vakan tie-Eiland De Braakman van de on dergang te redden. Dat vindt Dorpsbelangen Hoek dat zich gro te zorgen maakt om het vakantie park. „We doen een beroep op de ge meente om als bemiddelaar tussen de verschillende partijen op te tre den", aldus de dorpsraad. „Ook de branche-organisatie Recron kan heer van het Vakantie-Eiland dat al geruime tijd in grote problemen zit en uitermate ongewis is over de toekomst. Knipping: „Eigenlijk wil ik niets verkopen, maar ik heb weinig te willen. Er is nog voer voor een klei ne maand. Ik dacht: als ik nou wat hulp krijg van mensen die begaan zijn met de dieren, kunnen we het tot januari uitzingen. Misschien is er dan een nieuwe eigenaar en kunnen we weer verder." Of er dan nog dieren zijn, is lang daarin een rol spelen." Dorpsbelan gen Hoek is bang dat het toerisme in de regio een gevoelige tik krijgt als De Braakman verdwijnt. „We profiteren in Hoek van vele cam- pinggasten die boodschappen doen en een terrasje pikken. Slui ting kan desastreus zijn voor het toerisme en de werkgelegenheid." De gemeente Terneuzen heeft al diverse keren laten weten niet veel te kunnen doen, maar wil zeker de helpende hand toesteken als dat kan en nodig is. niet zeker. Vandaag komt een dele gatie van De Schaapskooi bij Hein- kenszand naar De Braakman. Knipping: „Ze willen eventueel wat dieren overnemen. We heb ben twee zwarte zwanen, volière vogels, twee schapen, twee hang buikzwijntjes, vijf cavia's en drie kippen. Twee konijntjes hebben al nieuw onderdak gevonden." Wat er met de zeven Schotse Hooglanders moet gebeuren, is nog volstrekt onduidelijk. „Een las tige zaak", erkent boswachter Ma Paul KOOPZONDAG 18 NOV 12.00 UUR-17.00 UUR Jan Gielenplein 6 Oudenbosch www.PaulPim.nl rijke Lieman van Staatsbosbeheer. „Ons is gevraagd of we die hoog landers kunnen overnemen, maar dat is niet zo eenvoudig. In Zeeuws-Vlaanderen hebben we geen eigen vee rondlopen. We wer ken samen met boeren die grond van ons pachten. Het mooiste zou zijn als een boer kan bijspringen." Knipping: „De runderen lopen nu op een negen hectare groot ge bied. Te klein om goed te overwin teren. We moeten dus bijvoeren. Als ze in een groter gebied kun SLUIS Gemeentelijke kunst niet openbaar geveild De Sluise gemeenteraad heeft eni ge tijd geleden besloten dat onge veer honderd - in depot opgeslagen - gemeentelijke kunstwerken wor den verkocht; met name schilde rijen en meubels. Maar dat gebeurt niet op een openbare veiling. „We bieden de kunst gericht aan bij instituten en particuliere lief hebbers. Op die manier verwach ten we de grootste opbrengst", meldde wethouder Jan Schaalje. Die uitleg overtuigde de commis sie Samenleving. nen grazen, is dat bijvoeren wel licht niet nodig. Ik hoop dat er snel een oplossing komt voor de dieren. Als mensen willen helpen, zijn ze in ieder geval van harte wel kom." Op Vakantie-Eiland De Braakman is de situatie tot nu toe onveranderd. De campinggasten hebben nog licht en water. De gastoevoer is afgesloten. „Ook de doucheruimtes en de receptie zijn afgesloten en dicht", zegt één van de gasten. „We kunnen nu niet meer doen dan afwachten." KNOKKE-HEIST Baby overleden na foute behandeling Baby Jasper uit Knokke-Heist, die eind vorige week in coma raakte na een foutieve behandeling in het ziekenhuis in zijn woonplaats, is overleden. Het jongetje van acht maanden had een routinebehande ling aan zijn oortjes ondergaan. Bij het wakker maken ging iets fout: hij kreeg teveel lachgas binnen. Jas per was de eerste patiënt in een nieuwe operatiekamer. Volgens het ziekenhuis was er iets niet in orde met de apparatuur. Het onderzoek naar de zaak kan maanden duren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65