Vieze handen zijn heerlijk' zeeland j 19 1150 TMC Ua Grote Kade 40-42 Goes- Reimerswaal wil bijzetten urn verbieden KORTING Forse daling aantal leden VVV Schouwen donderdag 15 november 2012 BURGH-HAAMSTEDE - „Niet drama tisch, maar wel een duidelijk sig naal." Zo omschrijft directeur Syl via de Geest de daling van het aan tal VW-participanten op Schou- wen-Duiveland. Na afloop van het hoogseizoen zegde een twintigtal ondernemers het lidmaatschap van de VW op. En dat is volgens De Geest een 'op vallende terugloop'. De VW heeft een kleine 500 participanten die samen twee ton contributie op brengen. Een daling van de contri butie-opbrengst betekent automa tisch een lagere subsidie van de ge meente. De Geest wijt de terug loop aan de economische crisis. TMC Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 33 TMC Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 TMC Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 TMC Goes Marconistraat 13 (0113)22 41 02 IUD6 Tel: 0113-323484 KORTGENE Lenny Kuhr treedt op in Kortgene Zangeres Lenny Kuhr geeft vrijdag avond een optreden in buurthuis De Pompweie in Kortgene. Vorig jaar zou ze daar al komen zin gen, maar toen moest ze vanwege ziekte afhaken. Kuhr neemt vrijdag gitarist Cor Mutsers en bassist Mischa Kool mee. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is €12 voor niet-leden en €10 voor leden van het Nut Noord-Beveland. GOES Lezing over fort Sint Martijn Professor Han Leune geeft vrijdaga vond een lezing over het fort Sint Martijn op Hoogerwerf. Dat lag in de zeventiende eeuw in het schorrengebied tussen de Bra bantse Wal en het oosten van Zuid-Beveland, op het eiland Hoo gerwerf. In Reimerswaal herinne ren de straten Fortweg en Sint Mar tij nweg daar nog aan. Leune heeft er een boek over geschreven. De le zing is in het Historisch Museum De Bevelanden, aanvang 19.30 uur. GOES Twee avonden live muziek in La Strada In café La Strada aan de Sint Jacob- straat in Goes zijn vanavond en vrijdagavond live optredens. Van avond speelt vanaf 21.30 uur de Duitse singer-songwriter Black Rib bon, hij maakt nummers in de stijl van onder andere P] Harvey en Nick Drake. Vrijdag betreedt Con- voi Exceptional het podium; opze- wepende ritmes, versterkt door scheurende blazers en ronkende bas. Toegang beide avonden gratis. OVEZANDE Tweede voorronde popproject Spectra Spectra, het popproject van de Jon- gerenraad Borsele, houdt vrijdag de tweede voorronde van dit sei zoen in poppodium de Klomp in Ovezande. Vier jonge Zeeuwse bands (The Aversion, Nutz, PUNT! en Dread) gaan voor de podiumer- vaaring, tips en adviezen en een plek in de finale in april volgend jaar. Jury en publiek kiezen een act. Special act is hardcore-punkrock- band La Faro uit Belfast Aanvang 20.00 uur, entree vijf euro. door Nadia Berkelder KRUININGEN - Vanaf volgend jaar is het in de gemeente Reimerswaal niet meer mogelijk om een urn met de as van een overledene bij te zetten in een bestaand graf De gemeente wil dat verbieden. Sommige mensen willen na hun crematie bijgezet worden in het graf van een geliefde. De gemeente krijgt daarvoor steeds meer verzoe ken: cremeren wordt steeds popu lairder en mensen hébben steeds uitgesprokener wensen op het ge bied van begraven. De gemeente Reimerswaal is niet van plan om mee te werken aan die verzoeken, staat in de nieuwe regels voor het begraven die volgende week wor den besproken door de gemeente raad. De belangrijkste reden is dat de gemeente bang is inkomsten mis te lopen omdat de grafruimte niet meer gekocht hoeft te worden. „We moeten ervoor waken dat het geen goedkope manier van begra ven wordt", luidt het ambtelijk ad vies. Dat het de wens van de overlede ne is om bijgezet te worden in het graf van bijvoorbeeld een familie lid, doet daar niets aan af. Er zijn alternatieven, vindt men op het ge meentehuis; urnen kunnen in een urnenmuur of in een urnengraf. Die zijn op elke begraafplaats aan wezig. Ook het bijplaatsen van urnen op een bestaand graf mag niet in de Reimerswaalse kernen, omdat het risico bestaat dat de urn wordt ge stolen of vernield. De gemeente wil voor dat risico niet verantwoor delijk zijn. Tot nu toe kon dat niet geweigerd worden, omdat er geen regels voor waren. In Goes is het wel mogelijk om een urn bij te plaatsen in een be staand graf, laat een woordvoer ster van de gemeente desgevraagd weten. „Dat kan, mits mensen de bijzetting betalen." Ruim 1150 tweedejaars vmbo-leerlingen krijgen volgende week een beeld van beroepen en functies in verschillende technische richtingen. In Goes zijn voor de achtste keer de Beroepenoriëntatiedagen Techniek Zeeland. Op verschillende locaties in Goes zijn van maandag tot en met vrijdag de Beroepenoriënta- tiedagen Techniek Zeeland. Doel is techniek populairder te ma ken bij vmbo-leerlingen. Airpack uit Zierikzee was woensdag al te gast op het Calvijn College. door Frank van Cooten Lenneke de Meulmeester uit Burgh-Haamstede loopt stage bij Airpack. Dit bedrijf maakt com pressors, stikstofgenera toren en drogers en levert deze over de hele wereld, voornamelijk buiten Europa. Ze staan bijvoor beeld in woestijnen, op olieplat forms en in het ijskoude Rusland. „We ontwikkelen en maken syste men voor de meest extreme situa ties. Dat is onze kracht", zegt Tom Weemaes van Airpack. Lenneke studeert werktuigbouw kunde in Vlissingen. Zij is het eni ge meisje in de klas. „Natuurlijk, je moet tussen al die jongens echt wel je mannetje staan maar ik ben een echt meisje hoor. Kijk maar naar mijn roze jas. Maar ik sta net zo lief in mijn overall te lassen. Vie ze handen maken vind ik het lek kerste." De studente verzorgde woensdag samen met Tom Weemaes en Pe tra Warnar van Airpack de gastles voor vmbo-leerlingen. Op de vraag wie er geïnteresseerd is in techniek staken toch nog best be hoorlijk wat leerlingen de hand op. Maar toen er werd gevraagd, of er ook geïnteresseerde meisjes Lenneke de Meulmeester (links) laat diverse materialen zien van Air pack aan vmbo-leerlingen van het Calvijn College in Goes. „Techniek is zo leuk." foto Willem Mieras zijn, bleef het angstvallig stil. „Het stereotype beeld van meisjes kie zen voor verzorging en jongens voor de techniek, zit er jammer ge noeg nog steeds in", zegt Petra Warnar. „Terwijl techniek ook voor meisjes zo'n ontzettend leuk vak is." Lenneke knikt instemmend. „Tech niek is zo leuk. Je maakt iets en het werkt ook nog eens." Ruim 1150 leerlingen krijgen vol gende week een beeld van beroe pen en functies in negen verschil lende technische richtingen. Si mon Maljaars, docent techniek op het Calvijn, ging graag in op het verzoek om door het uitnodigen van een technisch bedrijf daar al de aandacht op te vestigen. „De leerlingen kiezen in april hun richting. Het is goed dat ze zo breed mogelijk worden geïnfor meerd. En dat werkt heel goed door het uitnodigen van een be drijf." Airpack maakte dankbaar gebruik van de uitnodi ging. „Gelukkig merken we dat steeds meer jongeren kie zen voor een baan in de techniek maar het blijft belangrijk te vertel len dat techniek tal van mogelijk heden biedt. Ook bij ons bedrijf Wij bedenken en maken alles zelf zodat vele facetten van techniek bij ons aanwezig zijn. Ook zaken waar je geen vieze handen van krijgt, zoals elektro of het werken met computers." Om het verhaal van Airpack wat le vendig te maken, stonden heel wat attributen op tafel. Zoals een ouderwetse fietspomp om op een simpele wijze de werking van een compressor uit te leggen, een buis je met een perfecte lasnaad om het belang van deze vorm van tec- niek te laten zien en diverse instru menten om de werking van de compressor te meten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61