'Niets mis met locatie kazerne' Kapelle stuurt aan op definitieve huisvesting arbeidsmigranten Seasun 181 zeeland Brand in dak zorgboerderij Lenneke de Meulmeester Najaarsbeurs 13 T/M 16 DECEMBER donderdag 15 november 2012 RvS: Brandweerpost Yerseke staat daar goed door Adri Klinkenberg DEN HAAG - Er is niets mis met de locatie van de nieuwe brandweer kazerne aan de Burenpolderweg in Yerseke. Dat heeft de Raad van State woensdag bepaald in het ho ger beroep van zeven bewoners van de Meulemeesterstraat. Zij deden in augustus bij de Raad van State hun beklag over burge meester en wethouders van Rei- merswaal die de kazerne volgens hen veel te dicht op hun wonin gen heeft laten neerzetten. De omwonenden hebben niet zo zeer last van uitrukkende brand weerwagens maar wel van het uit zicht op de 'hoge zwarte doos met ribbelprofiel' op twaalf meter af stand van sommige woningen. Omwonende Kees Bakker klaagt bovendien dat hij nauwelijks vol doende ruimte heeft om zijn gara ge in en uit te rijden. De Raad van State oordeelt dat de vergunning voor de kazerne past binnen het bestemmingsplan en dat alleen is gebouwd waar dit was toegestaan. Op het terrein mocht gebouwd worden voor maatschap pelijke doeleinden, waaronder overheidsdienstverlening. Omdat de kazerne volgens het be stemmingsplan was toegestaan mocht het college van burgemees ter en wethouders bij de beslissing over het bouwplan de gevolgen voor het woon- en leefklimaat van omwonenden niet eens meewe gen, stelt de hoogste bestuursrech ter. De bewoners van de Meule meesterstraat wijzen erop dat vol gens de VeiligheidsRegio Zeeland niet de Burenpolderweg maar de Korringaweg de ideale locatie voor de brandweerkazerne was. Vol gens de Raad van State is niet dui delijk of deze locatie op minder weerstand zou stuiten. „Techniek is leuk en afwisselend. Je maakt iets en het blijkt ook te werken. Ik doe samen met collega's nu onderzoek naar het ontzwavelen van biogas. Motoren houden niet zo van zwavelzuur. Maar ik loop ook in mijn overall te lassen." SINT-ANNALAND - In een woning aan de Anna Vosdijk net buiten Sint Anna- land heeft woensdagochtend brand gewoed. De brand ontstond rond half elf, in isolatiemateriaal van de schoorsteen. Het gaat om een zorgboerderij waar met paarden wordt gewerkt. De brandweer is met onder meer een tankautospuit, twee waterwagens en een hoogwerker ter plaatse gegaan. De brand woede op het dak, tussen de dakpannen en het dakbeschot. Bij de woning zit een landbouwschuur. Op het dak van de schuur ligt asbest, maar dat is niet in brand geraakt. Het vuur was redelijk snel onder controle. Er is niemand gewond geraakt. foto Ronald de Jong NIEUWDORP - -In verenigingsge bouw Ammekore in Nieuwdorp is vanavond van 18.00 tot 21.00 uur een najaarsbeurs. Tijdens de beurs wordt in 35 kramen onder meer etalagemateriaal, speelgoed, boe ken en kleding verkocht, zowel nieuw als gebruikt. door Luc Oggel KAPELLE - De proef met de huisves ting van arbeidsmigranten op het terrein van tomaten- en paprikate ler Seasun in de Willem Annapol- der bij Kapelle krijgt een definitief karakter. Tenminste, als het aan wethouder Evert Damen ligt Dat zei hij dins dag tijdens de behandeling van de begroting door de gemeenteraad. Kapelle wil de proef in de herzie ning van het bestemmingsplan Buitengebied die op de rol staat, omzetten in definitieve huisves ting. Hoewel de provincie daar uit eindelijk het laatste woord in heeft, verwacht Damen niet dat die zal dwarsliggen. Het Seasuncomplex, waarvan de units ooit dienst.deden als tijdelij ke seniorenwoningen op Tholen, is in maart vorig jaar geopend. De provincie was in eerste instantie geen voorstander van het onderko men voor arbeidsmigranten. Com missaris van de koningin Karla Peijs, die destijds de opening ver richtte, zei dat de huisvestingspro blematiek van arbeidsmigranten op met name De Bevelanden een oplossing voor de langere termijn behoeft. De provincie ging ak koord onder voorwaarde dat het om een proef met een looptijd van vijfjaar zou gaan én als Kapel le met de omliggende gemeenten een convenant zou tekenen waar in werd vastgelegd dat gedurende de looptijd niet eenzelfde initiatief zou worden ontplooid door een andere gemeente. De gemeente Kapelle heeft de proef van Seasun (dat de units op eigen kosten heeft aangeschaft) al tijd gesteund en tot nu toe werkt dat volgens de wethouder prima. De woningen zijn van alle gemak ken voorzien en voldoen aan de kwaliteitskeurmerken. Op dit mo ment zijn er 110 units, maar dat wordt uitgebreid naar 150, zei Da men. i^HH °eO ivöüwst har ve^twinlevfiai'K ?t/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60