X X zeeland 121 Belfort in Sluis weer als nieuw na ingrijpend restauratiewerk Zumbathon voor Kika Sudokugram Reimerswaal wil bijzetten urn verbieden Oefenen met brandweerauto's op het strand donderdag 15 november 2012 'Het geeft me een kick te weten dat mensen plezier aan het sudokugram zullen hebben.' Louis Kesteloo, denkpuzzelontwerper X X X ~7. Plaats negen verschillende letters zodanig in elke rij, in elke kolom, in elk van de grijze en witte vierkanten van 3x3 vakjes, alsmede in de beide diagonalen en in de geelgekleurde vakjes, dat met de letters uit de roodomlijnde vormen woorden kunnen worden gemaakt die aan de gegeven, in willekeurige volgorde staande, cryptische omschrijvingen voldoen. Een van de beide diagonalen (van boven naar beneden gelezen) bevat het enige, in de Grote Van Dale voorkomende zelfstandige naamwoord dat met de negen verschillende letters kan worden gevormd. 1 Daar zal het wel op uitdraaien. (6 uit 6) 2 Geneeskrachtige plant die je overeind houdt. (8) 3 Zo valt de omschrijving meer op. (10) 4 De opening vindt plaats in Kroatië. (5) 5 Diagonalen. (11) 6 Snel uiteenlopend. (6) 7 Zij zoeken het hogerop. (10) 8 Grappenmakers pesten. (6) 9 Daar wond men geen doekjes om. (14) 10 Voor de sier veroorzaakt vader een opstootje. (5) Sudokugram van Louis Kesteloo Het bovenstaande sudokugram van Louis Kesteloo verschijnt vandaag ook op de website waarvoor hij het maakte: www.jasperscrypto- grammen.com. Wie deze puzzel gemaakt heeft en de oplossing wil inzenden, kan dit rvmvnvKWtmm jai KRUININGEN - Vanaf volgend jaar is het in de gemeente Reimerswaal niet meer mogelijk om een urn met de as van een overledene bij te zetten in een bestaand graf De gemeente wil dat verbieden. Sommige mensen willen na hun crematie bijgezet worden in het graf van een geliefde. Cremeren wordt steeds populairder en men sen hebben steeds uitgesprokener wensen op het gebied van begra ven. De gemeente is niet van plan om mee te werken aan die verzoe ken omdat zij bang is inkomsten mis te lopen omdat de grafruimte niet meer gekocht hoeft te wor den. doen via deze website tot uiterlijk 6 december. Op dinsdag 11 december worden de uitslag en prijswinnaars bekend gemaakt. Onder de inzenders wor den prijzen van 10 en 15 euro ver loot. MEEST GELEZEN 1 Distributiecentrum Zierikzee failliet. 2 Klein miljoen euro voor clubgebouw. 3 Boogert bouwt brede school. KIEKNOE De verhalen achter schoolfoto's en de mensen die erop staan. Kijk op: www.pzc.nl/kieknoe TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door René Hoonhorst SLUIS - De restauratie van het bel fort in Sluis is zo goed als klaar. De buitenkant ziet er weer als nieuw uit en het gebouw is voorzien van technische installaties en elektrici teit. Hoewel het belfort er weer pico bello uitziet, duurt het naar ver wachting nog tot de zomer vóór het enige echte stadhuis van Sluis voor bezoekers toegankelijk is. Die tijd is nodig om in het enige Ne derlandse belfort twee musea en een VW-kantoor in te richten. Bo vendien moet een werkgroep uit de raad nog meubilair kiezen voor in de opgeknapte raadzaal. De aanbesteding voor het inrich ten van een stadsmuseum op de tweede verdieping en een aan Jo- han Hendrik van Dale gewijd taai centrum op de derde verdieping is MIDDELBURG Zeeuwse biertapwedstrijd De beste barkeepers van Zeeland gaan maandag de strijd aan om het mooiste biertje van de Zeeland te tappen tijdens de Zeeuwse biertap wedstrijd in café Schuttershof in Middelburg. De vijf beste tappers van Zeeland verdedigen de eer van Zeeland tijdens de districtsfinale deze maand. De Tapwedstrijd be gint om 13.00 uur. Het eerste bier tje word getapt door Middelburgs burgemeester Harald Bergmann sa men met de tapkampioen van 2011 Prospêr Minnaert van Desafïnado. BROUWERSHAVEN Alpaca centraal bij Vrouwen van Nu De afdeling Brouwershaven van de vereniging Vrouwen van Nu houdt woensdagavond in het Tonnenma- gazijn een bijeenkomst, waarbij de Alpaca centraal staat Een andere benaming voor alpaca is berglama. Deze dieren komen van oorsprong uit Peru. Het echt paar Jordaan fokt deze dieren op hun farm in Sommelsdijk en ver koopt de wollen producten van de alpacawol in hun winkel. Zij geven tijdens deze avond een presentatie van hun bedrijf. Aanvang 20 uur. VLISSINGEN - De brandweer oefent deze dagen op de Walcherse stran den met de vierwielaangedreven brandweerauto's. Vandaag krijgen brandweerchauffeurs rijles in het zand. Na een theorieles rijden ze het Nollestrand op. De moeilijk heid bij het rijden op het strand is de verradelijke ondergrond. Rul zand is nog wel te zien, maar bij laag water kan het strand er zo soli de als een landingsbaan uitzien, de wagen kan soms toch in het slap pe zand wegzakken. De vierwiel aangedreven Zeeuwse brandweer auto's moeten soms ook assisteren bij bos- en heidebranden in West-Brabant. intussen gedaan. Dat kon omdat er nog wat geld over was van het voor de restauratie uitgetrokken bedrag, meldde wethouder Jan Schaalje de leden van de commis sie Samenleving en Middelen deze week. Schaalje herinnerde de raadsleden er aan dat ze al in maart vorig jaar geld voor de inrichting van de mu sea beschikbaar stelden. Maar de gemeentebestuurders krijgen de opzet voor de musea nog te zien vóór ze worden ingericht, beloof de wethouder. Behalve een opgeknapte raad- an nex ontvangstzaal en twee musea komt er ook een nieuw VW-kan toor in het belfort. De omgevingsvergunning voor dat nieuwe informatiepunt voor toeris ten, dat in de raadskelder komt, is ook aangevraagd, liet Schaalje we ten. WESTKAPELLE KNRM haalt zieke vissers van boord De reddingsboot Uly van het KNRM-station Westkapelle is woensdagochtend uitgerukt om een zieke visser op te halen. De red- dingspost kreeg om 6.20 uur een alarm binnen voor een medische evacuatie. Een opvarende van de vissersboot Scheveningen 45 had koorts en moest overgeven. Het schip lag twaalf mijl ten noordwes ten van van Westkapelle. De Uly is met de man naar Vlissingen geva ren. Daar is hij naar de huisartsen post in het ziekenhuis gebracht. HOEK Zorgen dorpsraad Hoek over Braakman De gemeente Terneuzen moet er al les aan doen om Vakantie-Eiland De Braakman van de ondergang te redden. Dorpsbelangen Hoek doet een beroep op de gemeente om als bemiddelaar op te treden. Dorpsbe langen Hoek is bang dat het toeris me in de regio een gevoelige tik krijgt als De Braakman verdwijnt „We profiteren in Hoek van vele campinggasten die boodschappen doen en een terrasje pikken. Slui ting kan desastreus zijn voor het toerisme en de werkgelegenheid." VLISSINGEN -Op het Scheldemond College in Vlissingen vindt zater dag een 'zumbathon' plaats voor het goede doel: de organisatie Kika die zich inzet voor kinderen met kanker. De zumbathon duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Wie wil mee doen, kan zich inschrijven tussen 12.00 en 13.00 uur. Iedereen die van zumba en dan sen houdt en KiKa wil steunen, kan meedoen. Er staan zes manne lijke internationaal presenterende zumba-instructeurs op het po dium. Hoofdsponsor is het Scheldemond College, door het mogelijk maken van het gebruik van de danszaal en de Aula in gebouw A. Hierdoor is er een tweede bijzon derheid aan de zumbathon ont staan: de inzet van scholieren deze Vóór de restauratie van het belfort begon, werd er rekening mee ge houden dat de raads- en commis sievergaderingen precies een jaar in het Oostburgse gemeentehuis zouden plaatsvinden. Na de vergadering zei wethouder Schaalje desgevraagd dat het colle ge nu verwacht dat de raadzaal in het belfort - het enige echte stad huis van de gemeente Sluis - na de zomer volgend jaar weer voor ver gaderingen kan worden gebruikt. Van raadslid Francois Babijn, ge woonlijk niet erg blij met vertra gingen, mag de terugkeer naar het belfort nog wel wat langer duren. Niet alleen omdat hij vlakbij het gemeentehuis in Oostburg woont. Maar vooral omdat, benadrukte Ba bijn, de vergaderzalen in Oostburg aan alle eisen voldoen. „We had den dus flink kunnen besparen", aldus het raadslid. SLUIS Gemeentelijke kunst niet openbaar geveild De Sluise gemeenteraad heeft eni ge tijd geleden besloten dat onge veer honderd - in depot opgeslagen - gemeentelijke kunstwerken wor den verkocht; met name schilde rijen en meubels. Maar dat gebeurt niet op een openbare veiling. „We bieden de kunst gericht aan bij instituten en particuliere lief hebbers. Op die manier verwach ten we de grootste opbrengst", meldde wethouder ïan Schaalje. Die uitleg overtuigde de commis sie Samenleving. KNOKKE-HEIST Baby overleden na foute behandeling Baby Jasper uit Knokke-Heist, die eind vorige week in coma raakte na een foutieve behandeling in het ziekenhuis in zijn woonplaats, is overleden. Het jongetje van 8 maanden had een routinebehande ling aan zijn oortjes ondergaan. Bij het wakker maken ging iets fout: hij kreeg teveel lachgas binnen. Jas per was de eerste patiënt in een nieuwe operatiekamer. Volgens het ziekenhuis was er iets niet in orde met de apparatuur. Het onderzoek naar de zaak kan maanden duren. ilimHIHIIJi'M 111 Ll111 MMM3B5aBaaiiM«BBi«inwnnmnrn dag voor hand- en spandiensten, die hiermee studiepunten kunnen verdienen. Daarnaast kunnen de scholieren 's morgens meedoen aan work shops hiphop, shuffling en pop ping, die gegeven worden door Pim Fontijn, één van de zumba-in- structeurs. De workshops duren van 10 tot 12 uur. Elke workshop duurt veertig minuten en kost vijf euro, of tien euro voor alledrie de workshops. Ook scholieren van an dere scholen kunnen hieraan mee doen. Zumba-instructeurs kunnen 's morgens meedoen aan een zum- ba-jamsessie en nieuwe choreogra fieën leren. Tickets kosten vijftien euro in de voorverkoop (leida@zumbapassie) of twintig euro aan de deur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57