Niets mis met locatie nieuwe brandweerpost A 'Dit is echt iets voor gevorderde puzzelaars' 2 o zeeland Nieuw radarnetwerk voor schepen op Kanaal van Gent naar Terneuzen Schitterend gelegen penthouse met riant dakterras donderdag 15 november 2012 Uitspraak Raad van State over kazerne Yerseké door Adri Klinkenberg DEN HAAG - Er is niets mis met de locatie van de nieuwe brandweer kazerne aan de Burenpolderweg in Yerseke. Dat heeft de Raad van State woensdag bepaald in het ho ger beroep van zeven bewoners van de Meulemeesterstraau De bewoners deden in augustus bij de Raad van State hun beklag over burgemeester en wethouders van de gemeente Reimerswaal die de kazerne volgens hen veel te dicht op hun woningen heeft la ten neerzetten. De omwonenden hebben naar eig ne zeggen niet zozeer last van uit rukkende brandweerwagens maar wel van het uitzicht op de 'hoge zwarte doos met ribbelprofiel' op twaalf meter afstand van sommige woningen. Omwonende Kees Bakker klaagt bovendien dat hij nauwelijks vol doende ruimte heeft om zijn gara ge in en uit te rijden. De Raad van Anna Paulownaplein 30, 4461 RC Goes Residentie Stadspark VERKOOPACTIE: 1 JAAR GEEN SERVICEKOSTEN indien u koopt of afneemt vóór 31 december 2012 Op een bijzonder mooie locatie met het stadspark en de grote markt van Goes op loopafstand dit fraai gelegen penthouse met maar liefst 180 m2 woonoppervlak en 30 m2 dakterras én bijbehorende par keerplaats en berging in het souterrain. Het zeer complete appartement heeft een riante living, aparte luxe inbouwkeuken, 3 slaapkamers en 2 badkamers. OPEN HUIS OP 3 MIDDAGEN Kom kijken op één van de 'open dagen' op donderdag 15 november, vrijdag 16 november of zaterdag 17 november van 14.00 tot 16.00 uur. Informeer vrijblijvend naar de uitgebreide brochure. Vraagprijs: 375.000,- k.k. STedlfci Wenst u meer informatie? Kantoorlocatie: De Goese Watertoren 's Gravenpolderseweg 1d, 4462 CC Goes Bel naar 0113-219445/06-53862250 N VM of surf naar www.steendijk.nl De negen is een belangrijk getal bij sudoku's. Elke sudoku bestaat uit negen bij negen vakjes die gegroepeerd zijn als negen blokken van drie bij drie vakjes. In de vakjes moeten de cijfers 1 tot en met 9 of negen letters ingevuld worden op zo'n manier dat in elke horizontale lijn én in elke verticale kolom én in elk van de negen blokjes de cijfers 1 tot en met 9 of de letters één keer voorkomen. State oordeelt dat de vergunning voor de kazerne past binnen het bestemmingsplan en dat alleen is gebouwd waar dit was toegestaan. Op het terrein aan de Yersekse Bu renpolderweg mocht gebouwd worden voor maatschappelijke doeleinden, waaronder overheids dienstverlening. Omdat de kazerne volgens het be stemmingsplan was toegestaan mocht het college van burgemees ter en wethouders van de gemeen te Reimerswaal bij de beslissing over het bouwplan de gevolgen voor het woon- en leefklimaat van omwonenden niet eens meewe gen, stelt de hoogste bestuursrech ter. De bewoners van de Meule- meesterstraat wijzen erop dat vol gens de VeiligheidsRegio Zeeland niet de Burenpolderweg maar de Korringaweg de ideale locatie voor de brandweerkazerne was. Volgens de Raad van State is ech ter niet duidelijk of deze locatie op minder weerstand zou stuiten bij omwonenden. Louis Kesteloo uit Middelburg is denkpuzzelfanaat. Hij lost graag cryptogrammen op - liefst zo moeilijk mogelijk - maar nog lie ver ontwerpt hij ze zelf. Vandaag verschijnt zijn tiende sudoku- gram: een combinatie van een sudoku en een cryptogram. „De ze is volmaakt. Dit is echt iets bijzonders." door Carla van de Merbel Al zijn hele leven is Louis Kesteloo bezig met taal en taaipuz zels. Hij "was veertig jaar onderwijzer op basisschool 't Klinket in Koudeker- ke; hij ontwierp tien jaar lang de grote paas- en kerstkruiswoordpuz zels in de PZC en hij won in 1994 het Groot Dictee der Nederlandse taal. Tegenwoordig gaat hij een stap verder: Kesteloo ontwerpt nu taalpuzzels. Hij doet dat onder meer voor een niet-commerciële website voor puzzelliefhebbers, op gezet door Corry Gillissen uit Zwolle. De site is gemaakt door haar zoon Jasper en heet daarom www.jasperscryptogrammensite.com. Op de site worden taaipuzzels die elders verschijnen verzameld en er zijn zo'n tien huiscryptografen die 'uit liefhebberij en belangeloos' speciaal voor de site cryptogram men maken. Eén van hen is Louis Kesteloo. Twee keer per jaar verschijnt ook een sudokugram op de site: een kruising tussen een sudoku en een cryptogram. „De kampioen onder de cryptogrammen", aldus Keste loo. En dan gaat Kesteloo nog een stap verder: Kesteloo ontwerpt su- dokugrammen die nog moeilijker zijn dan de 'gewone'. Hij geeft na melijk geen letters cadeau. Makers die dat wel doen, gebruiken die manier om ervoor te zorgen dat de mensen die de puzzel maken op de juiste oplossing uitkomen. Doen ze dat niet, dan zijn er altijd meerdere oplossingen mogelijk. Ook bij het sudokugram van Keste loo is maar één oplossing moge lijk, maar hij 'dwingt dat af door negen hokjes geel te maken en de voorwaarde te stellen dat in al de ze gele vakjes verschillende letters staan. „Ik ben de enige ter wereld die het zo doet", zegt Kesteloo. „Dit is uniek, met omschrijvingen en zonder een letter cadeau te ge ven. Dit is echt iets voor gevorder de puzzelaars." Het ontwerpen van zo'n puzzel is dan ook, op z'n zachtst gezegd, monnikenwerk. „Dit is een lastige puzzel om te ontwerpen. Ik heb er zo'n twintig uur over gedaan. Dit kan niet met de computer; dit is handwerk. Het begint met het zoe ken van een negenletterwoord waar veel woorden mee te maken zijn. Vervolgens is het een enorm gepuzzel om alle letters in de juis te vakjes te krijgen." Kesteloo is tevreden met het resul taat. „Dit is het tiende sudoku gram dat ik ontworpen heb. Deze is volmaakt. Dit is echt iets bijzon ders. Een mooi in elkaar zittende puzzel. Het geeft me een kick te weten dat mensen plezier aan het sudokugram zullen hebben. Deze is wel voor de upperclass. Mensen moeten de tekst onder het sudo kugram goed lezen." Als tip geeft Louis Kesteloo nog mee dat op de site www.jasperscryp- togrammensite.com hints te vinden zijn die puzzelaars elkaar geven. Zonder de oplossing te verraden natuurlijk. Louis Kesteloo maakt als enige sudokugrammen waarbij geen letters ca deau worden gegeven. foto Ruben Oreel door Wout Bareman GENT - Vlaams minister Hilde Cre- vits van Mobiliteit nam dinsdag een nieuw radarnetwerk in ge bruik in de Gentse haven. Op be langrijke verkeersknooppunten staan acht radars, waarmee het scheepvaartverkeer op het Kanaal Gent-Terneuzen 24 uur per etmaal in het oog kan worden gehouden. Er is bijna 2,5 miljoen euro in het netwerk geïnvesteerd. De scheep vaart in de Gentse Kanaalzone wordt al sinds 2004 door de afde ling Scheepvaartbegeleiding van de Vlaamse overheid gevolgd via een systeem met 45 kleurencame- ra's. Daar worden de radars nu aan toegevoegd. Alle beelden komen samen in het centrum van de ha- venkapiteinsdienst, van waaruit de scheepvaart dag en nacht wordt begeleid. Ook die kapiteinskamer en het crisiscentrum van het Ha venbedrijf Gent zijn gerenoveerd. Het crisiscentrum is voorzien van apparatuur om calamiteiten te be geleiden en informatie door te ge ven aan instanties als de douane en de scheepvaartpolitie. Minister Crevits: „We willen de waterwegnetwerken optimaal ge bruiken en dat kan via hoogtech nologische systemen. Niet alleen op de weg, ook op alle vaarwegen moet het verkeer vlot verlopen. De Vlaamse havens zijn belangrij ke logistieke poorten. Vlotte en vei lige scheepvaart is cruciaal voor economie en ecologie." De haven van Gent verwerkt per jaar zo'n 3500 zeeschepen. Daarnaast me ren 16.000 binnenvaartschepen af en passeren er 35.000 op het Ka naal Gent-Terneuzen naar Frank rijk, Nederland en Duitsland. Ook op het Nederlandse gedeelte van het kanaal wordt op termijn meer cameratoezicht ingevoerd. De havenbedrijven en andere be trokken instanties willen binnen enkele jaren vanuit één coördina tiecentrum gaan werken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56