Activiteit lokt nieuwe zaken tube zeeland 119 Binnenstad TMC tec Emmy Verhey treedt op met Hoorntrio donderdag 15 november 2012 Niet alleen volle winkelpanden lokken mensen naar de binnenstad, constateert Paul de Roock van ondernemersvereniging Neptunus. Ondernemers moeten service bieden en het gezellig maken. Er komt weer wat reuring in de binnenstad van Zierikzee. Verval len, leegstaande panden worden opgeknapt en er worden nieuwe bedrijfspandjes gebouwd in de Maarstraat. De markt voor win kels lijkt wat het dal te komen. door Melita Lanting Er is wel beweging, maar we zijn er nog lang niet", zegt makelaar Peter Kodde van Delta makelaardij. Hij consta teert dat er nog steeds de nodige leegstand is in de binnenstad en dat het voor starters heel moeilijk is om een zaak te beginnen. Maar er zijn volgens hem zeker ook posi tieve ontwikkelingen. Er is weer wat meer belangstelling voor pan den. „En de huurprijzen worden wat meer marktconform." Ook Paul de Roock van onderne mersvereniging Neptunus ziet dat er beweging zit in de binnenstad. „In ieder geval gebeurt er wat", zegt hij. „Al staat er her en der nog wel wat leeg." Nu de winterperio de is aangebroken is het volgens De Roock -helemaal moeilijk voor ondernemers in de binnenstad. Maar hij verwacht toch dat na de jaarwisseling wel weer wat nieuwe ondernemers zich zullen melden. Dat er wat beweging is in de bin nenstad blijkt vooral aan de Mol. Daar staan twee grote panden die leeg stonden in de steigers. De Mol 9 (waar eerder onder andere de te- Met de klok mee: In veel straten staan panden leeg, zoals in de Lange Nobelstraat. Aan de Mol wordt in grijpend verbouwd. Zierikzee heeft bijvoorbeeld op de Appelmarkt veel kleine zaken, maar grote winkelke tens zijn er nog niet veel. foto Dirk-Jan Gjeltema lefoniewinkel van Van der Krieke in zat) is eigendom van het Zierik- zeese bedrijf Solumet Nederland Beheer bv. Het pand wordt van bo ven tot onder helemaal opgeknapt en gemoderniseerd. „Het waren twee winkelpanden, wij maken er een grote winkel van", zegt Rob bert Droppert. De winkel krijgt een vloeroppervlak van 180 vier kante meter en boven komen twee woningen. „De voorgevel blijft in tact. Aan de achterkant bouwen we een magazijn aan." Droppert verwacht voldoende belangstelling voor de winkel. Hij mikt op een 'degelijk bedrijf. Of dat een winkel keten gaat worden kan hij nu nog niet zeggen,"zover is het nog niet. Twee deuren verderop wordt ook al heel ingrijpend verbouwd. Het pand waar eerder Foto Verschoore zat is helemaal gestript en ook hier wordt aan de achterkant flink uit gebreid. „Beneden winkel en bo ven wonen", zegt Jorgen Geurts van AW beheer uit Middelburg, de eigenaar van het pand. Na de verbouwing komt de winkel uit op 300 vierkante meter vloeropper vlak. Geschikt voor de zaken die meer ruimte nodig hebben. Er zijn volgens Geurts al geïnteresseerden, al kan hij nog geen namen noe men. Maar een keten als Kruidvat (die een grotere ruimte zoekt in Zierikzee) zou volgens hem zeker een mogelijkheid kunnen zijn. Ook de Action zoekt in Zierikzee al enige tijd naar een geschikte ruimte. Over de vraag of de komst van grote winkelketens voor Zierik zee een goede ontwikkeling is, zijn de meningen verdeeld. Zierikzee staat bij toeristen bekend om de ve le, (kleine) zelfstandige zaken. Dat maakt de stad interessant omdat er andere dingen te koop zijn dan in de meeste binnensteden. Daar naast klinkt vanuit inwoners de roep om meer ketens als prijsvech ter Action. wssasr£sxsseess66eas& t&aszsz ZIERIKZEE Theo Thijssen op jacht naar extra iPad De kinderen van groepen 7 en 8 van OBS Theo Thijssen in Zierik zee zijn bezig met het ontwerpen van hun eigen 'Skylander' -compu terspel. Dit in het kader van de wedstrijd 'Maak je eigen Skylan der' De meest favoriete Skylander komt op facebook. Hoe meer men sen op het ontwerp van Theo Thijs sen, stemmen hoe groter de kans dat de school een iPad wint. Zie: http://maakjeeigenskylander.nl SCHARENDIJKE Taizéviering in de Bethlehemkerk 'Samen Vieren' - oecumenisch sa menwerkingsverband van zeven kerken in de Westhoek - verzorgt zondag 18 november een Taizévie ring in de Bethlehemkerk in Scha- rendijke. De viering lijkt op die van de Taizégemeenschap in Frank rijk waar Frère Roger tijdens WO II in het dorpje Taizé een plek sticht te om vluchtelingen op te vangen. Een Taizéviering is oecumenisch van karakter. De viering zondag be gint om 19.30 uur. BURCH-HAAMSTEDE Grand-hotel Ter Duin houdt open huis Het onlangs geopende grand-hotel Ter Duin aan de Hogeweg in Burgh-Haamstede houdt zaterdag middag open huis. Om 17.00 uur be gint de openingsborrel met hapjes en live muziek. Een half uurtje la ter heet directeur Ronald Schouten zijn gasten welkom. Aansluitend zijn er rondleidingen door het ho tel. Ter Duin hanteert zaterdag stuntprijzen. Er kan worden over nacht voor 20,10 euro p.p. De eerste paal werd op 20-11-2010 geslagen. ZIERIKZEE Informatie-avond over klankschalen Muziekdocent Frans Friederich ver zorgt dinsdagavond 20 november in de Wereldwinkel in Zierikzee een informatie avond over klank schalen. Deze schalen zijn afkom stig uit de Tibetaanse gebieden in de Himalaya. Ze worden gebruikt als offerschalen, slaginstrumenten en als geluidsbronnen bij medita tie en bij alternatieve therapie. De bijeenkomst in de Wereldwinkel begint om 20.30 uur. ELLEMEET Mister Doe-het-zelf op toneel dorpshuis Toneelvereniging Ellemeet houdt zaterdag de jaarlijkse uitvoering. In het dorpshuis wordt het blijspel Mister Doe-het-zelf op de planken gebracht Na de toneelvoorstelling is er een gezellig samenzijn en zorgt Ad Hagesteijn voor dansbare muziek. De toneeluitvoering be gint om 20.00 uur. Vrijdag 23 november wordt het blij spel nog een keer opgevoerd, spe ciaal voor 55-plussers. OOSTERLAND Herfstmarkt in de Jodocuskerk De hervormde gemeente Ooster- land houdt vrijdag 16 en zaterdag 17 november een herfstmarkt in de Jodocuskerk aan het Torenplein in Oosterland. In de Voorkerk wordt een gezellige ontvangsthoek ge creëerd waar gratis koffie geschon ken wordt Op de markt worden al lerlei producten om de lange win teravonden door te komen aange boden. In de kerk worden 7.0'n 10.000 boeken uitgestald. Vrijdag 18.30-21 uur, zaterdag 10-14 uur. ZIERIKZEE Apparatuur weg na inbraak in woning In een woning aan de Lange Sint Janstraat in Zierikzee is dinsdag ochtend ingebroken. Daarbij zijn verschillende spullen meegeno men, zoals een televisie en twee laptops. Uit onder meer een buurtonder zoek van de politie is vast komen te staan dat de inbraak waarschijn lijk tussen 8.00 en 9.30 uur 's och tends is gepleegd. Men kwam het huis binnen door een deur te forceren. DIRKSLAND Ds. Budding houdt tijdrede voor SGP Op uitnodiging van de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) houdt dominee J. Budding dinsdag 20 no vember een tijdrede in de kerk van de gereformeerde gemeente aan de Mozartsingel in Dirksland. In zijn tijdrede - bedoeld om maatschappe lijke omstandigheden in het licht van de Bijbel te bezien - besteedt Budding onder meer aandacht aan de naderende verkiezingen op Goe- ree-Overflakkee. Grote Kade 40-42 Goes Tel: 0113-323484 NOORDGOUWE - Het Hoorntrio Amsterdam bestaande uit de musi ci Emmy Verhey (viool), Pierre Buizer (hoorn) en Paul Komen (piano) geeft zaterdagavond een concert in de Driekoningenkerk in Noordgouwe. Het trio speelt werken van Ludwig van Beethoven en van de Hon- gaaarse componist Györge Ligeti. Verder biedt het programma het beroemde hoorntrio van Johannes' Brahms, zelf een fanatiek amateur hoornspeler. Het concert begint om 20.00 uur, de kerk is vanaf 19.30 uur geopend. De entree be draagt €10 (incl. consumptie), kin deren tot 12 jaar gratis. TMC Koudekerke TMC Bergen op Zoom Dorpsplein 35 Van Konijnenburgweg 13 (0118) 55 55 33 (0164) 27 44 77 TMC Kruiningen TMC Goes Zandweg 1b Marconistraat 13 (0113) 38 26 26 (0113) 22 41 02 Woonideeën voor iedereen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55