Leden VW stappen op 181 >land Speciale kerststallen voor De Blikvanger Alert! pleit voor beter onderhoud groenstroken Lievens wil knoop over theater snel doorhakken Winkelen Dance-event 'Closing the Season 2012' donderdag 15 november 2012 Schouwse vereniging lijdt onder crisis door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - „Niet drama tisch, maar wel een duidelijk sig naal." Zo omschrijft directeur Syl via de Geest de daling van het aan tal WV-participanten op Schou- wen-Duiveland. Na afloop van het hoogseizoen zegde een twintigtal ondernemers het lidmaatschap van de VW op. En dat is volgens De Geest een 'op vallende terugloop'. In zijn welkomstwoord voor de participantenvergadering, dinsdag avond in grand-hotel Ter Duin in Burgh-Haamstede, legde voorzit ter Henk Coomans de vinger al op de zere plek: „De WV staat er fi nancieel niet slecht voor. Maar het participantenbestand staat onder druk en daarmee onze financiële zekerheid." De VW heeft een klei ne 500 participanten die samen twee ton contributie opbrengen. Een daling van de contributie-op brengst betekent automatisch een lagere subsidie van de gemeente. Directeur De Geest wijt de terug loop geheel aan de economische crisis. „Ondernemers kijken in de ze tijd kritisch naar de rekeningen die op de mat vallen." Maar er is ook kritiek op het contributiesys teem, dat volgens de leden niet meer van deze tijd is. Op aanraden van de vergadering wordt op korte termijn een werkgroep opgetuigd die een nieuw systeem gaat invoe ren. Dat zou moeten bestaan uit een lage basiscontributie, die des gewenst kan worden verhoogd met een vergoeding voor diensten die de VW aan de ondernemer le vert. „Een ondernemer in Burgh-Haamstede betaalt meer contributie dan zijn collega in Zon- nemaire. En dat terwijl je als VW vaak meer werk hebt aan dat be drijf in Zonnemaire", illustreert De Geest een onvolkomenheid. Om de terugloop in het ledental te keren, is de VW al begonnen met bedrijfsbezoeken met het doel nieuwe leden te werven. Om be staande leden te behouden, krij gen ook zij deze winter de VW op visite. Jaarlijks bezoeken 120.000 toeris ten de drie VW-kantoren op Schouwen-Duiveland. De informa- trices verwerken 12.500 telefoon tjes en 6000 emails. Toeristisch Schouwen-Duiveland beleefde een matig seizoen. Voor zitter Coomans: „Ik hoor onderne mers spreken over plussen van vijf procent, maar ook over minnen van tien en zelfs vijftien procent." door Ali Pankow zierikzee - De fractie van Alert! wil dat er meer aandacht komt voor groenstroken rond gemeentelijke sportvelden. Concreet denkt de par tij aan jaarlijks een extra maaigang zodat de groenstroken er netjes bij blijven liggen. Twee overwegingen spelen daarbij een rol. In de eerste plaats heeft Alert! vastgesteld dat on derhoud zoals dat nu gebeurt, tot ge volg heeft dat er spontane hangplek ken ontstaan voor jongeren met daarbij vandalismeschade. Een ande re overweging is dat er op Schou wen-Duiveland veel bezoekende clubs van buiten de regio worden ontvangen. „In die zin zijn onze sportverenigingen ook ambassa deurs voor ons eiland. Een goede in druk is dan belangrijk." Alert! vraagt daarom aan het college van B en W of dit onderhoud opnieuw in gedeeld kan worden wanneer het nieuwe groenkwaliteitsplan aan de orde komt Het huidige onderhouds plan is tot en met 2014 van kracht. „Zierikzee heeft ontzettend veel te bieden. Zelf zie je het misschien niet meer, maar toeristen zeggen dat de stad mooi is om te winkelen." Paul de Roock, ondernemersvereniging Neptunus renesse - Gastvrouw Annemarie Heiligers van blikmuseum 'De Blikvanger' in Renesse heeft twee kunstenaressen uitgenodigd kerst stallen te maken voor een wisselex positie in dit kleine museum. Zij richtte dit verzoek tot Marjet Hen- drix uit Goes en Ellie van Ree uit Middelburg. Beiden reageerden en thousiast. Hendrix is beeldhouwer en ging de afgelopen zomer al aan de slag met het maken van een kerststal voor de 'De Blikvanger'. Van Ree werkt met schelpen. Zij maakte on der meer van een halve mossel schelp een onderkomen voor Ma ria, Jozef, het kindje Jezus en een engel. Tevens creëerde Van Ree winterse taferelen met schelpen. De nieuwe wisselexpositie biedt verder kerstfiguren van blikken van circa 60 cm hoog, voorstellen de heilige familie en de Drie Wij zen. Ook kreeg Heiligers vanuit het Bijbels museum kleine blikken vanuit Afrika met kerstalfiguren. De presentatie is vanaf zondag 18 november tot en met zondag 6 ja nuari te zien. De Blikvanger is geo pend op dinsdag: 10.00 -12.00 uur, op woensdag: 14.00 -17.00 uur, op Tweede kerstdag van 13.00 - 17.00 uur. Op zondag 16 december ver zorgt Heiligers een presentatie in hotel De Zeeuwse Stromen. brouwershaven - Met een funky dance event onder de titel 'Closing the season 2012' moet zaterdag het toeristenseizoen bruisend worden afgesloten. Het gratis toegankelijke festijn wordt gehouden in strandpavil joen Jeanzz aan de Zaete ia in Brouwershaven. 'Closing the season' is op touw gezet door Rob bert Lievense, Maurice van den Nouweland en Benjamin Schot, verenigd in de organisatie Island Vibes. De twee laatstgenoemden zorgen als dj Morriz en dj Benja min Scott voor de muziek op deze avond. Het dance-event duurt van 21.00 tot 2.30 uur. middelburg - Theaterexploitant Frans Lievens kan niet nog eens een half jaar wachten op een be sluit over de toekomst van de schouwburg in Middelburg. In april volgend jaar beslist de raad over een pakket aan bezuini gingen, waarvan het schrappen van het nieuwbouwplan in het Molenwaterpark deel uitmaakt Lievens zou graag zien dat de ge meenteraad niet wacht tot april met een besluit over wat het alter natief voor het oude nieuwbouw plan wordt. Hij heeft vandaag een gesprek met de verantwoordelijke wethouder over de ontstane situatie. Maandag nam de raad het besluit dat mini maal 900.000 euro per jaar moet worden bezuinigd op de uitgaven voor de schouwburg. Het jaarlijkse bedrag voor de investering in het gebouw én de bijdrage van de ge meente in de exploitatie gaat om laag van 2,7 naar 1,8 miljoen euro. Daarmee werd een streep gehaald door het plan voor een nieuw thea ter in het Molenwaterpark. De vraag wat er dan wel moet gebeu ren, kon maandag niet worden be antwoord. Dat gebeurt uiterlijk in april als het totaalpakket aan bezui nigingsmaatregelen wordt vastge steld. Theaterexploitant Lievens vindt april rijkelijk laat "montage Roiant Quist foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54