Gemeente eist huur Putmeet terug SCHOUWEN-DUIVELAND Werk aan kantoren VW in Westhoek PIM PRE-SALE almanak Marathon Kennismaken met hockey DONDERDAG 15 november 2012 17 Echt iets voor gevorderde puzzelaars 20 en 21 Woningbouwvereniging beroept zich op 'verborgen gebrek' dorpshuis Scharendijke door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland wil de huur die ze voor het gesloten dorpshuis De Putmeet moet betalen terug ont vangen van huisbaas Zeeuwland. De woningbouwvereniging wei gert dat en beroept zich op 'verbor gen gebreken' aan het van de ge meente gekochte gebouw. In een poging geld te besparen ver kocht de gemeente in 2007 alle dorpshuizen aan Zeeuwland, die ze tenminste tot 2017 moest onder houden. Vervolgens huurde de ge meente de gebouwen terug. Maar in november sloot Zeeuwland dorpshuis De Putmeet in Scharen dijke nadat daar betonrot in de vloer was geconstateerd. Repare ren kostte volgens Zeeuwland 350.000 euro en dat is te duur. Aangespoord door de politieke par tij Alert! probeert de gemeente de betaalde huurpenningen voor De Putmeet nu terug te krijgen. „Het gaat om een substantieel bedrag dat wij niet zo maar terugbetalen", licht Zeeuwlanddirecteur Antoine de Ceuster toe. „We hebben onze jurist er naar laten kijken en die zegt dat de betonrot kan worden beschouwd als een verborgen ge brek aan het door ons gekochte ge bouw." Juristen van de gemeente buigen zich nu over de vragen of er inder daad sprake is van een verborgen gebrek, of de gemeente daarvoor aansprakelijk kan worden gesteld en tenslotte of die vermeende aan sprakelijkheid kan doorwerken in de huurrelatie. „We willen de huur terug van no vember 2011 tot augustus 2017," zegt wethouder Gilles Houteka mer resoluut. „Tja, de Putmeet is dicht en we hebben de huur voor tien jaar afgekocht. Het gaat om 163.000 euro." De Ceuster zegt de claim van de gemeente wel te begrijpen. „Het verhaal van De Putmeet ligt poli tiek gevoelig. De gemeentelijke ju rist mag nu onze opstelling toet sen. Daarna proberen we tot een oplossing te komen." Of daar een rechter aan te pas moet komen, kan Houtekamer niet zeggen: „Daar loop ik niet op vooruit." De relatie tussen Zeeuw land en gemeente heeft er in elk geval niet onder geleden. De Ceus ter: „Die is uitstekend." Houteka mer: „De schade valt wel mee. Zeeuwland is dé woningbouwver eniging op Schouwen-Duiveland. We hebben elkaar nodig." BURCH-HAAMSTEDE - Komende winter wordt gewerkt aan de VW-kantoren in de Schouwse Westhoek. Dat maakte VW-voorzitter Henk Coomans dinsdagavond bekend tij dens de participantenvergadering in grand-hotel Ter Duin. De medewerkers in het kantoor Burgh-Haamstede krijgen nieuwe werkplekken. Verder wordt hier groot onderhoud uitgevoerd. Het kantoor op het Transferium van Renesse krijgt klimaatbeheer sing. Op zonnige zomerdagen kan het daarbinnen 35 graden worden. „Het is onverantwoord om zo ver der te gaan", hield Coomans zijn publiek van recreatie-onderne mers voor. Paul KOOPZONDAG 18 NOV 12.00 UUR-17.00 UUR Jan Gielenplein 6 Oudenbosch www.PaulPim.nl ZIERIKZEE - Valt nog niet mee, zo'n keihard balle tje tussen de hindernissen tikken. Onder de naam 'Sportimpuls' laat het Welzijnshuis leerlin gen van Schouwen-Duivelandse basisscholen ken nismaken met verschillende sporten. Woensdag middag was dat hockey bij HSD in Zierikzee. Op de foto leerlingen van de groepen 3, 4 en 5 die worden begeleid door jonge HSD-leden. „We pro beren de kids meer te laten sporten en voor vere nigingen is het meegenomen als zich nieuwe le den melden", vertelt Thomas Vos van het Wel zijnshuis. foto Dirk-Jan Gjeltema ACHTHUIZEN Politie zoekt getuigen van dodelijk ongeval De politie Rotterdam/Rijnmond is op zoek naar getuigen van een do delijk ongeval, maandag om 17.30 uur op de N59 bij Achthuizen. Daar bij kwam een 52-jarige man uit Ooltgensplaat om het leven. Hij viel met zijn motor en raakte daar bij een lantarenpaal. De politie is met name op zoek naar de vracht wagenchauffeur die het ongeluk heeft zien gebeuren. HEINKENSZAND Vrouw gewond bij botsing met tractor Op de Oudelandseweg in Heinkens- zand is woensdagmorgen rond half twaalf een 57-jarige vrouw uit die plaats zwaargewond geraakt bij een aanrijding. De vrouw fietste haar erf af en kwam in botsing met een aanhang wagen van een tractor. Ze raakte daarbij gewond aan haar hoofd en is met een ambulance naar het zie kenhuis gebracht. WESTKAPELLE KNRM haalt zieke visser van boord De reddingsboot Uly van het KNRM-station Westkapelle is woensdagochtend uitgerukt om een zieke visser op te halen. Een opvarende van het vissersschip Scheveningen 45 had koorts en moest overgeven. Het schip lag twaalf mijl ten noordwesten van Westkapelle. De Uly is met de man naar Vlissingen gevaren. Daar is hij naar de huisartsenpost gebracht. taasemmmBaxsesemmsamaeawsa Tip? redactie@pzc.nl Het Middelburgse gezin besloot eens een bezoekje te brengen aan het Rijksmuseum. Onderweg werd op de radio gewaarschuwd dat toegangs wegen naar Amsterdam waren afge zet vanwege de marathon. Depar- keerplannen werden aangepast en na een ritje met de tram kwamen pa, ma en de twee tieners bij het mu seum aan. Het was wat saai, maar gelukkig lag nog een tochtje door de winkelstraat in het verschiet. De rou te werd echter geblokkeerd door de marathon. Met bewondering werd naar de deelnemers gekeken.- „Als ik mee zou doen aan een marathon, dan zou het hier zijn", zei vader. Zijn dochter zou het niet van de plaats laten afhangen: „Ik zou voor de kortste kiezen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53