Breed bereik De Kleine io uit donderdag 15 november 2012 Zijden bloemen en kaarsen behoren tot de 'gift-artikelen'. DONDERDAG 15 NOVEMBER Middelburg Symposium 'Authenticiteit in de beel dende kunst', in kader van Faqade 2012. Filmzaal provinciehuis, 10.00-17.00 uur VRIJDAG 16 NOVEMBER Goes Paranormaalbeurs Sieradenbeurs. Zeelandhallen, 12.00-17.30 uur Heinkenszand Gitaarshows (doorlopend). Studio Jos Rentmeester, Noordland 5, 10.00-17.00 uur Goes Schrijver Oek de Jong vertelt over zijn grote Zeeuwse roman 'Pier en oceaan' en signeert. De Koperen Tuin, 19.30 uur Oosterland Herfstmarkt t.b.v. de Hervormde Kerk. Jodocuskerk, 18.30-21.00 uur ZATERDAG 17 NOVEMBER Cadzand Auteur Tommy Wieringa leest voor uit nieuwe roman 'Dit zijn de namen'. NH kerk, 15.00 uur Oosterland Herfstmarkt t.b.v de Hervormde Kerk. Jodocuskerk, 10.00-14.00 uur Oost-Souburg Intocht Sint Nicolaas Koskade, 12.45 uur Sas van Gent Begin carnavalsseizoen 2012-2013, megakroegentocht. Centrum, 20.00 uur Zierikzee Intocht Sinterklaas Nieuwe Haven ('t Luitje), 13.30 uur Zonnemaire Klaverjasavond café Bommenede, 19.30 uur. ZONDAG 18 NOVEMBER Goes Paranormaalbeurs Sieradenbeurs Reptilica. Zeelandhallen, 11.00-17.30 uur Vlissingen Film by the Sea-special rond W.F. Her mans: vertoning film 'Als twee druppels water' (naar 'De donkere kamer van Da mocles'), met inleiding door Harry Peters. CineCity, 16.15 uur Westdorpe Kaki Gaia-Dada leest voor uit zijn de buutroman 'Stotteraar'. Met muzikale be geleiding van René Everts en beelden op schermen. Tevens performance met Jan J.B. Kuipers, die ook zal declameren. Café 't Oude Raedthuys, 16.00 uur MAANDAG 19 NOVEMBER Middelburg Zeeuwse biertapwedstrijd 2012. 't Schuttershof, 13.00 uur DINSDAG 20 NOVEMBER Axel Lezing Marc Guillet over '400 jaar Hol land - Turkije, de Zeeuwse connectie'. Bibliotheek, 19.30 uur Goes Geert Mak signeert. De Koperen Tuin, 16.00 uur Middelburg SLAZ-avond met Geert Mak. Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur Zierikzee Informatie-avond over klankschalen door muziekdocent Frans Friederich, De Wereldwinkel, Mol 25, 20.30 uur WOENSDAG 21 NOVEMBER Hulst Lezing over kubisme en surrealisme. La Vie en Rose, 19.30-21.30 uur Middelburg Lezing door Surinaamse schrijfster Cynthia McLeod, bekend van historische slavernijromans zoals 'Hoe duur was de suiker?'. Kaarten zijn gratis af te halen in de Drvkkery. Burgerzaal Stadhuis, 20.00 uur Vlissingen Recreatietocht. Wandeltocht van 5 of 10 km in en rond Vlissingen. Deelname 1,20 incl. consumptie. Meer info: www.wikvlissingen.nl. Start: Falckstraat 4, 9.00 uur Zierikzee Muziekproject Keet in de Kerk met verkiezing mooiste instrument. Theater De Weverij, vanaf 9.00 uur. Populaire boeken hebben een prominente plek in de winkel. - "><.1 door Ali Pankow Eigenaresse Marianne van Holthe van boekhandel en giftshop De Kleine Stern aan de Noordstraat in Burgh-Haamstede koos des tijds heel bewust voor de naam van haar winkel. 'De Kleine Stern' is de titel van een filoso fisch boekje over jezelf vinden en accepteren en over het besef van je eigen potenties. Van Holthe blijkt de potenties van haar bedrijf optimaal te benutten. Boeken gelden als core-business, maar daarnaast steunt de bedrijfs voering op veel meer pijlers: een select assortiment aan geschenkar tikelen, postagentschap en een ING-vestiging voor bankzaken. „We zijn hier in de voormalige sla gerswinkel in 1998 begonnen als Bruna-boekhandel", vertelt Van Holthe. Zij voegt eraan toe dat wer ken volgens een voorgeschreven bedrijfsformule haar geen optima le voldoening bood. Na afloop van het contract met Bruna besloot Van Holthe dan ook in 2004 een eigen koers te gaan varen. „De boekenbranche maakt drasti sche ontwikkelingen door. Daar kan ik mijn ogen niet voor sluiten. Toch zullen ondanks digitalisering veel mensen voorlopig nog behoef te houden aan echte boeken, die je kunt voelen en ruiken", zegt Van Holthe. Zij streeft naar een zo goed mogelijk evenwicht tussen li terair en populair aanbod aan boe ken. Dankzij samenwerking met boekhandel (en uitgeverij) Het Paard van Troje in Goes lukt het haar ook in te spelen op actuele impulsen zoals 'De Week van het Zeeuwse Boek'. Naast boeken heeft: De Kleine Stern een ruim aanbod aan kran ten en tijdschriften en voldoet daarmee aan de vraag van zowel ei gen bevolking als van de talrijke re creanten in de Westhoek van Schouwen. „In kantoorartikelen voer ik be wust een beperkt assortiment. Dat bevat vooral artikelen die gerela teerd zijn met het postagentschap, dus blocknotes, briefpapier, wens- Marianne van Holthe en haar dochters Elisabeth en Fransisca. kaarten, pennen en dergelijke", al dus Van Holthe. Zij wordt zowel in de winkel als bij de inkoop met raad en daad bijgestaan door twee van haar dochters: Elisabeth(2o) en Fransisca (18). „Zij attenderen me op nieuwe trends waar ik mis schien niet direct voor zou kie zen." Dat kiezen is belangrijk, weet Van Holthe. Zij wil zich met het aanbod aan geschenkartikelen onderscheiden, dus producten die je elders niet ziet. Daarom struint ze diverse beurzen af „Ik ga bij voorkeur naar Brussel. Daar vind ik veel van mijn gading." De Kleine Stern onderscheidt zich onder meer met hand beschilderd Pools serviesgoed. De klant kan het in kleine stapjes aanschaffen en tot een volledige collectie uit bouwen. Kaarsen, kandelaars, geurzakjes in exclusieve uitvoeringen, zijden bloemen, plaids, shawls, sieraden en tassen bepalen verder het kleur-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46