uit 13 Om liefde te kunnen geven moet je het ook ontvangen donderdag 15 november 2012 podium door Ali Pankow Mooie en minder mooie kanten van de mens ko men aan de orde in de tragikomedie Familie van Maria Goos. Na het Middelburgs Thea ter heeft nu ook Toneelgroep Ter- neuzen dit seizoen zijn tanden gezet in dit stuk. De opvoerings reeks in Porgy en Bess in Terneu- zen begint dinsdagavond 20 no vember en biedt aansluitend nog zes voorstellingen. Dat twee groepen binnen het Zeeuws amateurtoneel Familie op hun repertoire hebben, is toe val. „Het is echter geen enkel pro bleem. We hebben ieder ons ei gen publiek",zegt Leo Oomens van Toneelgroep Terneuzen. Hij vertolkt de rol van vader Jan. Sa men met Tilly de Schepper, zijn directe tegenspeelster als moeder Els, is Oomens wel naar een op voering van het Middelburgs Theater geweest. „Vooral uit nieuwsgierigheid. Welke keuzes hebben zij gemaakt? Voor welke praktische oplossingen hebben zij gekozen? Vooraf wisten we dat we ons als spelers niet zou den laten beïnvloeden." Oomens heeft waardering voor het spelta- lent bij de Middelburgse cast en constateert dat de nadruk in hun versie iets meer op de humor ligt. Die keus tussen zwaar en licht en vooral het vinden van evenwicht maakt de uitdaging van een tragikomedie ook zo boeiend volgens hem. „Als Toneelgroep Terneuzen zijn wij niet zo specialiseerd in klucht en blijspeL We zoeken altijd meer de serieuzere kant, maar sommige scènes in Familie zijn zo geschreven dat de humor ook in onze versie wel naar boven komt." Oomens zegt veel begrip te hebben voor zijn rolfiguur. „De vader streefde altijd naar een ideale gezinssituatie. Dat is niet echt gelukt. Nu zijn vrouw bin nenkort zal overlijden aan kan ker, hoopt hij nog één keer als volledig gezin in harmonie bij el kaar te kunnen zijn tijdens een vakantie in Zwitserland. Onder huids zit echter veel oud zeer." Tilly de Schepper zegt het wel be grijpelijk te vinden dat moeder Els nogal wat verwijten krijgt te verstouwen. Zij springt echter di rect in de bres voor haar rolfi guur. .Misschien was zij niet zo geschikt als moeder, had zij des tijds andere ambities dan kinde ren opvoeden en het huishouden verzorgen. Maar misschien speelt ook mee, dat zij zelf als kind niet zoveel liefde heeft ontvangen. En als je geen liefde ontvangt, is het ook moeilijk om het aan anderen door te geven." Oomens en De Schepper spelen al dik dertig jaar bij Toneelgroep Terneuzen. Zij koesteren diverse rollen en stukken uit het verle den. Familieverwikkelingen spe len vaak een rol in het repertoire van deze groep. Dit stuk van Ma ria Goos past daar naadloos in. Dinsdag 20 nov. (première) t/m zon. 25 nov., Porgy en Bess, Terneuzen, 20.00 uur, zondag ook matinee, 15.00 uur. geen acteren meer, maar valt het samen met degene die ik ben. Ook de twijfelaar en de zoeker die ik in Halsema denk te zien. ïk heb niet het idee dat ik een rol speel, het ligt allemaal dicht bij mij. Het pro gramma komt ook voort uit een periode dat ik me meer wilde toe leggen op het zingen. De manier waarop Halsema zingt spreekt me aan. Het ligt net op Marijn Brouwers een snijvlak van kleinkunst, luister liedjes en chanson. Het genre en de manier van zingen waar bij voorbeeld ook theaterzangers als Herman van Veen en Robert Long, maar ook Charles Aznavour bij passen." Inmiddels is Brouwers bezig met vertalingen van Aznavour voor een volgend theaterconcert. Het succes van Beste meneer Halsema zorgt echter eerst nog voor een re prise langs Nederlandse zalen. ..Een eerbetoon aan iemand die een vriend had kunnen zijn." Van het concert is inmiddels een cd verschenen. Marijn Brouwers, begeleid door Marc-Peter van Dijk (piano), vrijdag in Theater de Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. Aanvang: 20.30 uur. Bijleveld brengt Heal the World m.m.v. theatergroep Re-Look uit Goes De Mythe, 20.00 uur Punkband Gewapend Beton The Anomalys The Local Spastics), 't Beest, 20.30 uur Kapelle 9 Toneelvereniging Kunstvrienden speelt 'Dubbele Boeking'. De Vroone, 20.00 uur Middelburg 9 Back to the country- Part II (plus na af loop semi-akoestisch optreden in foyer), Schouwburg, 20.00 uur Het Middelburgs Theater speelt 'Fami lie' van Maria Goos. Minitheater, 20.30 uur Optredens Lydia Loveless (rebelse country) en The Blue Clay (akoestische blues en folk). De Spot, 21.00 uur (zaal open) Noordgouwe 9 Concert Hoorntrio Amsterdam met o.m. Emmy Verhey (viool), Pierre Buizer (hoorn) en Paul Komen (piano), Driekoningenkerk, 20.00 uur Oostburg Kleinkunstprogramma Piet Brakman, Ledeltheater, 20.00 uur Rilland 9 Theaterconcert door de Ierse Folk groep The Fureybrothers Davey Arthur, Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen 'Die van mij snurkt', Echt Antwaarps Theater, Scheldetheater, 20.00 uur 9 Post hardcore/hard-blues/garagerock met Lafaro, Hopeless Jack the Hands ome Devil en ET Explore Me, De Pit, 21.00 uur Tholen 9 Jubileumconcert Instrumentaal ensem ble Ars Musica, Ichtuskerk, Doelweg, 19.30 uur Vlissingen 9 'Dressed to go' door Dansz, Arsenaaltheater, 20.15 uur 'Lang Weekend' door De Zeeuwse Ko medie, Vestzak'99, 20.30 uur Euterpe Baroque Consort brengt vo caal en instrumentaal werk van Montever di en Carissimi. Sint Jacobskerk, 20.30 uur IJzendijke 9 Concert Muziekvereniging Geduld Overwint, Jeugdgebouw, 19.30 uur Benefietconcert door leerlingen Toon beeld t.b.v. restauratie kerkgebouw, Hervormde Kerk, 20.00 uur ZaamsSag 'Queen Mary', muzikale cruise. Podium van Zaamslag, 20.00 uur ZONDAG 13 NOVEMBER Baarland Indonesië: middag met vertellingen, beelden en muziek van ensemble 'Ank- lung', Galerie G achttien 88,15.00 uur Goes 9 Concert Rubens Quartet, De Mythe, 15.00 uur Middelburg Najaarsconcert Het Zeeuws Orkest met violist Mathieu van Bellen, Zeeuwse Concertzaal, 15.30 uur 9 Utrechtse band Number Nine, Café Schuttershof, 17.00 uur Oost-Souburg 9 Zeeuws trombonekwartet Trombonata speelt bewerkingen van moderne en klas sieke muziek. Entree 9 euró, inclusief lunch Historische kerk, 11.30 uur Vlissingen Barokensemble La Ghapelle Sauvage, Speelhuus Ter Reede, 11.30 uur Klassiek koor Mezza Voce Atrium Ter Reede, 14.30 uur Westdorpe 9 ClassiclFever-podium, jongeren maken samen muziek O.L.Vrouwe-kerk, 14.00-17.00 uur DINSDAG 20 NOVEMBER Terneuzen 9 Toneelvooorstelling 'Familie', Toneel groep Terneuzen, Porgy en Bess, 20.00 uur WOENSDAG 21 NOVEMBER Middelburg 9 'Instore-concert' pianist Francesco di Fi- ore. De Drvkkery, 15.30 uur 9 LuïsterLustrum Festival I - Francesco di Fiore (Italië), piano (toegang gratis), Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Terneuzen 9 'Familie', Toneelgroep Terneuzen, Porgy en Bess, 20.00 uur 9 Introdans met 'Hartslag', Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen 9 Fanfare Con Amore Atrium Ter Reede, 14.30 uur e Hand in hand. Muziektheater door oud-profvoetballer Rory de Groot. Arsenaaltheater, 20.15 uur Optreden Hot Fuzz. Café Popeye, 22.30 uur Zierikzee Try-out 'Coupure' van Theaterproduc tiehuis Zeeland. De Weverij, 20.00 uur Scène uit Familie: Enkele gezinsleden in de 'Stube'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39