h Frans Halsema had een vriend kunnen zijn 2 luit selectie podium donderdag 15 november 2012 JB. Jochen Otten Cabaretier Jochen Otten speelt een try-out van zijn nieuwe pro gramma ]ochen Otten on ice, een hilarisch relaas over de eeuwige twijfel. Als lid van stand- up-col- lectief Comedytrain speelt Ot ten geregeld in thuishonk Toom- ler' in Amsterdam. Donderdag 15 november, 't Beest, Goes, 20.30 uur. Freek de Jonge Freek de Jonge doet in Zeeland twee try-outs van zijn nieuwe programma Circus Kribbe, een kerstvertelling. Centraal staat Job Kribbe, de eerste clown in zes generaties Kribbe die niet van nature leuk is. Donderdag 15 november, De Mythe, Goes, 20.00 uur. Vrijdag 16 november, Arsenaal theater, Vlissingen, 20.15 uur. Lenny Kuhr Lenny Kuhr, die in 1969 het Eu rovisiesongfestival won, bewijst met haar nieuwe cd Liefdeslied en een tournee in akoestische setting met Cor Mutsers en Mischa Kool dat ze nog steeds tot de top van de Nederlandse singer-songwriters behoort. Vrijdag 16 november, De Pompweie, Kortgene, 20.00 uur. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl door René de Dreu In 1983 begon Frans Halse ma te schrijven aan een nieuw theaterprogramma. Het kreeg de titel The Show Must Go On en de eerste opvoering stond gepland voor april 1984. Precies in de tijd dat er problemen kwamen met zijn stembanden, naar bleek ernsti ger dan aanvankelijk was ge dacht. Halsema overleed nog geen jaar later aan keelkanker, op 44-jarige leeftijd. Wat bleef was een herinnering aan een charmante en charisma tische theaterman en een serie lied jes met eeuwigheidswaarde: Vluch ten kan niet meer, Voor haar, De Sneeuwman, Kees, Zondagmiddag Buitenveldert. Die liedjes vonden in Marijn Brou wers afgelopen theaterseizoen een nieuwe vertolker. Met zijn inter pretaties zit hij heel dicht op de huid van Halsema en hij voegt daar met mijmeringen in brief vorm een dimensie aan toe. Met zijn theaterconcert Beste meneer Halsema treedt Brouwers vrijdag op in De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. In 1984 was Marijn Brouwers ne gen jaar, woonde in Brabant en hoorde thuis zo nu en dan liedjes van Frans Halsema langskomen. „We waren een echt luistermuziek- gezin." Liedjes die, als hij ze later hoort, bij een tijd passen en een gevoel van geborgenheid oproepen. „Het zijn aanvankelijk de melodieën, de sfeer en de stem. Later komen daar de teksten bij. Zijn werk is vaak wat filosofisch, zonder echt zwaarmoedig te klinken. Het raakt iets wat in de buurt van weemoed komt, een verlangen naar iets op roept." Brouwers speelde al langer met het idee iets met die muziek te doen. Het lied De Sneeuwman, dat hij later op een cd in huis haalde, gaf de doorslag. „De eerste vier re gels hakten er al gelijk in en ik dacht: nu moet ik er iets mee doen. Het sloot aan bij de passie volle verhalen die ik eerder al hoor de van Ruut Weissman, docent op de kleinkunstacademie en pianist in het eerste soloprogramma van Halsema." Weissman ondersteunde het idee en werkte als regisseur mee aan het programma. „Ik ben me gaan verdiepen in het werk en leven van Frans Halsema en op een vreemde manier vielen sommige dingen in elkaar. Bijvoor beeld de combinatie van luister liedjes en een vorm van theater waar ik ook voor heb gekozen. Maar ook het toeval dat, terwijl ik aan mijn programma bezig was, ontdekte dat hij in het huis tegen over mij zijn laatste jaren heeft ge woond en er met samen Michel van der Plas zijn programma's maakte. Door dat spitten in zijn le ven en het luisteren naar zijn lied jes is het steeds meer iemand ge worden bij wie ik me op m'n ge mak voelde Ik heb zijn repertoire opgepakt en behalve een eerbe toon er ook mijn verhaal in gewe ven." Dat verhaal van Brouwers zit voor al in de brieven en de selectie uit het repertoire. „Daardoor is het DONDERDAG 15 NOVEMBER Goes Freek de Jonge, kerstvertelling 'Circus Kribbe' (try out), De Mythe, 20.00 uur Cabaret Jochen Otten on ice (try out), 't Beest, 20.30 uur Middelburg Popronde, met optredens van zestien popacts op dertien locaties in de binnen stad. Programma op http://www.popron- de.nl/steden/Middelburg. Binnenstad, vanaf 15.30 uur (middagpro gramma in Zeeuwse Bibliotheek en De Drvkkery) en vanaf 19.30 uur (cafés e.d.) Het concert van Yuri Honings 'Wired Paradise'(winnaarstour Boy Edgar-prijs) dat gepland stond in het Schuttershof is verplaatst naar 20 februari 2013. Oostburg Revueprogramma 'Ons kent ons', Ledeltheater, 20.15 uur Temeuzen 'Cabaret voor beginners', Brigitte Kaan dorp, Scheldetheater, 20.00 uur Comedy café met Nilgiin Yerli. Porgy en Bess, 20.30 uur VRIJDAG 16 NOVEMBER Goes Groot Zeeuws gospelkoor o.l.v. André Bijleveld brengt Heal the World m.m.v. theatergroep Re-Look uit Goes De Mythe, 20.00 uur Grijpskerke Kleinkunstprogramma door Adrie Oos terling. Boerderijgalerie De Osseberg, 20.00 uur Heinkenszand Het theaterconcert van Etno Saraj in De Stenge is geannuleerd. Kortgene Lenny Kuhr met 'Liefdeslied', De Pompweie, 20.00 uur Middelburg 'Klaterend Klassiek', leerlingen van Ne- halennia en studenten Roosevelt Aca demy spelen klassieke muziek. Burgerzaal, 19.30 uur Concert Talentenklas Zeeuwse Muziek school, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Drums United, Heartbeat, Schouwburg, 20.00 uur Try-outvoorstelling 'Ontspoord' van Vlissingse cabaretier Steffen Brinkhaus, halve finalist Cameretten. Minitheater, 20.00 uur Nieuw- en St. Joosland Kleinkunstprogramma 'Beste meneer Halsema' door Marijn Brouwers, Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg The Fureys and Davey Arthur 'Songs through the years', Ledeltheater, 20.15 uur Ovezande Voorronde Spectra, met The Aversion, Nutz, PUNT! en Dread. Special act: hard core punkrock band La Faro uit Belfast. De Klomp, 20.00 uur Sint-Maartensdij'k Martijn Oosterhuis met een try-out van 'No surrender" en Thijs Kemperink met 'Achteraf Bekeken' (cabaret). De Haestinge, 20.15 uur Temeuzen Zing Zeeuws, liedjeswedstijd. Porgy Bess, 19.00 uur Najaarsconcert Het Zeeuws Orkest met violist Mathieu van Bellen, Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Freek de Jonge, kerstvoorstelling 'Cir cus Kribbe' (try out), Arsenaaltheater, 20.15 uur 'Lang Weekend' door De Zeeuwse Ko medie, Vestzak'99, 20.30 uur Yerseke Band The Broodtroosters speelt covers van o.a. Stones, Doors, Ike Tina. Cafe De Kruik, 16.00 uur Zierikee Regioruis DJ-contest, Brogum 20.00 uur ZATERDAG 17 NOVEMBER Brouwerhaven Dance event 'Closing the season', Strandpaviljoen Jeanzz, 21.00 uur Goes Groot Zeeuws gospelkoor o.l.v. André Frans Halsema (1939-1984)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38