sport 12 7 Frans Verhoeven heeft een lange adem Sloepoort Cup heeft topbezetting Auteur LA Confidential komt met nieuw boek donderdag 15 november 2012 SCHIPHOL-RIJK - Tussen de groothe den aan de Wall of Fame is één Ne derlander geportretteerd: John van den Berk. De wereldkampioen mo torcross van 1987 en 1988 wordt in de ontvangsthal van Yamaha Ne derland op een industrieterrein bij Schiphol omringd door illustere namen uit diverse takken van de motorsport. Giacomo Agostini, Kenny Roberts, Valentino Rossi, Wayne Rainey enStéphanePeter- hansel om er een paar te noemen. Wil Frans Verhoeven daartussen komen te hangen, dan zal hij niet minder dan de Dakar Rally moe ten winnen. Een schier onmogelij ke opgave. De nieuwkomer in de Yamaha-stal voldoet aan de doelstelling als hij in januari in de topvijf van het mo torklassement eindigt. 'Schijtziek' werd de voormalige Tilburger vo rig jaar in de Zuid-Amerikaanse door Jan Dagevos NIEUWDORP - Het voetbaltoernooi om de Borsele Sloepoort Cup (BSC) krijgt een topbezetting. Het evenement dat dinsdag 6, woens dag 7 en zaterdag 10 augustus 2013 in Nieuwdorp wordt gehouden, herbergt alle. hoogstspelende clubs van Zeeland De organisatie kreeg woensdag van Kloetinge te horen dat de Be- velandsê zaterdag-hoofdklasser ook graag aan het toernooi wil woestenij van het broddelwerk van de monteurs bij Sherco. Met handen en voeten moest hij losge trilde onderdelen bij elkaar hou den. De kritiek met Brabantse tongval kwam recht uit het hart, maar vormde de inleiding tot een vroegtijdig einde van de samen werking met het Franse team. „Frans is er wel een bekende Ne derlander door geworden. Frans in trigeert, heeft een goed verhaal en er staat een goede kop op", ver klapte Arno Sunnotel, president vanYamaha Motor Nederland waarom hij in zee is gegaan met Verhoeven. „Hij is voor iemand van 46 bijzonder jong van geest en lichaam. En hij is gefocust om nog één keer te laten zien wat hij in huis heeft." Een ongedwongen 'koffiekransje' kort na de Dakar Rally dit jaar leidde niet direct tot een overeenkomst. Toen in de zo meedoen. Eerder afhadden Hoek (hoofdklasse zaterdag), Goes (hoofdklasse zondag), Vlissingen (eerste klasse zondag) en GPC (eer ste klasse zaterdag) hun deelname toegezegd. Zeelandia Middelburg (derde klasse zondag), Oostkapelle (tweede klasse zaterdag) en Nieuw dorp (derde klasse zaterdag) com pleteren het deelnemersveld. Hoek en Kloetinge lieten het toer nooi de laatste jaren meerdere ke ren links liggen, omdat het niet in de voorbereiding op het seizoen mer als gevolg van rijderswisselin- genYamahaeen vacature had voor een Europese topcoureur voor de editie van 2013, kwam Verhoeven in beeld. Yamaha biedt de inwo ner van Poppel voor twee jaar ze kerheid. Daarin rijdt hij behalve Dakar ook het WK rally. In oktober draaide hij proef op zijn nieuwe motor in de OiLybia Rally en werd meteen, vierde tus sen de wereldtop. Het was pas zijn tweede rally van het jaar. „Of je kunt leven van twee rally's per jaar? Nee, dus", bekent beroepsrij der Verhoeven. „Financieel was 2012 een slecht jaar. Ik heb me op reserves erdoor moeten slaan. Sport kent pieken en dalen. Als je maar genoeg piekt, kom je de da len oolc wel door." Survivallen is een soort tweede na tuur voor Dakar-deelnemers. Al vult Verhoeven zijn vakanties bij paste. De clubs zijn nu op hun schreden teruggekeerd. „We zijn trots op het deelnemersveld", liet de organisatie woensdag weten. De voorrondes van het toernooi zijn op dinsdag 6 en woensdag 7 augustus. De finaledag is zaterdag 10 augustus. Tijdens die dag is er ook weer speeltijd en ruimte inge roosterd voor het vrouwenvoetbal en de A-junioren. Tijdens een sponsorbijeenkomst in maart wordt de loting voor het toernooi verricht. voorkeur anders in. „In de zomer parkeer ik mijn mega grote vracht wagen die ik als camper heb inge richt voor minimaal drie vyeken op het strand in Zuid-Frankrijk. Motor, fiets en mountainbike gaan wel mee voor tochtjes. Ik heb een hekel aan all inclusive vakanties, 's Morgens je handdoek neerleggen bij het zwembad en als vee in de rij staan voor een vreetschuur. Mijn vrouw en kinderen denken er gelukkig ook zo over." Verhoe ven voelt zich op zijn 46ste nog op gewassen tegen de aanstormende jeugd. „Ik ben een van de weinige sporters met een lange adem. Heb een sterk gestel. Uit elke blessure beii ik sterker teruggekomen. Zo heb ik ooit een dubbele nelcbreuk gehad. Ik ben dan wel minder ex plosief dan de jonge garde, maar ik kan wel constant rijden door de helè rally heen. En die duurt veer RIJSWIJK - David Walsh, de auteur van 'From Lance to Landis' en 'LA Confidential', brengt op 13 decern; ber een derde boek op de markt. In Seven Deadly Sins (Zeven Hoofdzonden) beschrijft Walsh zijn jarenlange strijd om het be drog van de Amerikaanse wielren ner Lance Armstrong aan het licht te brengen. Nadat Walsh zijn eerste boeken tien dagen. Door mijn ervaring cal culeer ik beter de risico's in." Als enige Nederlander is Verhoe ven de laatste jaren in staat geble ken zich te meten met de toppers in het motorklassement van Le Da kar. Maar ook zijn rallycarrière is eindig. Ziet hij opvolgers? „Ik train elke week met Jurgen van de Goor- bergh op de motor. Hij zou top tien kunnen rijden in Dakar, maar kiest ervoor om. met een buggy mee te doen. Hij is een generatie genoot van mij, dus ook niet meer zo jong. Hans Vogels zou mijn op volger kunnen worden. Ook een Brabander. We kunnen elkaar op training goed opnaaien. Hij moet nog dertig worden. Hij gaat eerst nog een jaar WK enduro rijden. Voor mij zou het een uitdaging zijn om mijn ervaring over te bren gen. Ik wil zeker betrokken blijven bij de motorsport." foto Cezaro de Luca/EPA over Armstrong had uitgebracht, opende de Amerikaan publiekelijk de aanval op hem en sleepte hij de auteur zelfs voor de rechter. Uit het beruchte Usada-rapport blijkt dat Walsh wel degelijk gelijk had. „Het is het verhaal van mijn leven als auteur", zegt Walsh. „Ik ben nooit méér overtuigd geweest van iets dan dat die man aan de do ping zat." Frans Verhoeven in actie tijdens zijn mislukte Dakar Rally van begin dit jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27