Uitstekende start van Kopen om het kopen snowboarders Oranje mag straks niet meer 25 Oranje neemt afscheid van 295 interlands Edgar Davids, Ruud van Nistelrooij, Patrick Kluivert en Michael Reiziger kregen woensdag een officieel afscheid bij Oranje. De KNVB huldigde de vier gestopte voetballers, samen goed voor 295 interlands, voorafgaand aan de oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Duitsland. Ze kregen ieder een schaal met daarop alle interlands die ze speelden. Kluivert, de huidige assistent van bondscoach Louis van Gaal, is met 40 doelpunten (79 interlands) topscorer aller tijden van Oranje. <£fA'£&EfSSB&ieiS&5S5B86 LANDGRAAF - De Nederlandse freestyle snowboarders waren woensdag bij de eerste Europacup wedstrijd op het nieuwe olympi sche onderdeel slopestyle in Land graaf toonaangevend. Cheryl Maas won de wedstrijd bij de vrouwen, Jesper Kicken volgde dat voor beeld niet veel later bij de man nen. Joris Ouwerkerk werd twee de. De wedstrijden in Landgraaf vorm den voor de Oranje-equipe de af trap voor de route naar Sotsji 2014. Maas was op de Spelen van 2006 al deelneemster, op het onderdeel halfpipe. Na Turijn ging ze verder in het commerciële circuit met films en fotoshoots voor merken. Maas kan daar goed van leven, maar toen vorig jaar bekend werd dat haar specialiteit de olympische status kreeg, klopte ze toch weer bij de Nederlandse skibond aan. Hoewel wedstrijden haar aanzien lijk meer zenuwen opleveren dan haar filmwerk. „Het is gewoon niet te vergelijken. Bij. shoots kun je het honderd keer overdoen tot het perfect is. Hier rijd je voor een jury en moet het in één keer goed gaan." Zelfs bij een Europacup in Landgraaf voelt ze zenuwen. „Ik vraag veel van mezelf en kan heel slecht tegen teleurstellingen." Slopestyle is een vorm van snow- boarden waarbij de deelnemers een afdaling maken met obstakels, bestaande uit schansen en rails. Het draait om de moeiijkheids- graad van de sprongen, de uitvoe ring, de hoogtes, de landing en de vloeiende uitvoering. Nederland heeft met Maas, Char lotte van Gils en Dimi de Jong drie wereldtoppers. Beide laatsten ontbraken in Landgraaf omdat ze herstellen van enkelblessures. door Rik Elfrink AMSTERDAM - De nieuwe finan ciële eisen van de Uefa zorgen er voor dat voetbaltalenten in de toe komst langer in Nederland blijven. „Het geshop van buitenlandse clubs voor de breedte is in de toe komst grotendeels voorbij. Het ko pen om het kopen wordt de kop ingedrukt", vertelde Michael van Praag gisteren bij de presentatie van het Financial Fair Play-pro- gramma van de voetbalbond. Het Uefa-bestuurslid praatte de direc teuren van betaald voetbalorganisa ties bij over de plannen om meer financiële stabiliteit in het Europe se voetbal te bereiken. De situatie is ernstig. Een groep van zo'n 200 clubs in Europa maakte vorig seizoen 1,7 miljard euro verlies. Tien daarvan zorgden voor bijna de helft van dat bedrag. De Uefa wil paal en perk stellen aan het financiële wanbeleid. Clubs mogen geen verliezen meer maken, niet langer afhankelijk zijn van een eigenaar en moeten schul den aan andere clubs direct afbeta len. In Nederland blijft de KNVB de constructie van het door Mereb Jordania geadopteerde Vitesse daar om volgen. Wie niet mee kan of wil met de Uefa-eisen, mag vanaf het seizoen 2014/2015 niet mee doen aan Europese toernooien. Belangrijk voor Nederland is dat ta lenten langer in de eredivisie blij ven, denkt Van Praag. „Clubs kun nen zich meer op de jeugdoplei ding focussen omdat topclubs spe lers voor de basis kopen. Dat bete kent dat spelers die er echt aan toe zijn, zullen vertrekken en niet lan- ger jongens waarvan je ziet aanko men dat ze in het tweede elftal te rechtkomen." donderdag 15 november 2012 BANGKOK Italië-Spanje in halve finale WK zaalvoetbal Italië heeft in Bangkok de halve eindstrijd bereikt van het WK zaal voetbal. De ploeg versloeg Portugal met 4-3. Humberto Honorio maak te de beslissende treffer in de ver lenging. Bij rust leidden de Portu gezen met 3-0. Italië staat vrijdag te genover Spanje, dat Rusland met 3-2 uitschakelde. De andere halve fi nale is Zuid-Amerikaans. Titelver dediger Brazilië ging door ten kos te van Argentinië, 3-2 na verlen ging. Colombia versloeg Oekraïne met 3-1. ZURICH Messi genomineerd voor Puskas Award Lionel Messi heeft niet alleen een goede kans weer voetballer van het jaar te worden, hij is ook genomi neerd voor de Puskas Award. Dat is prijs voor de maker van het mooi ste doelpunt van 2012. Hij schoot te gen Brazilië de bal na een solo in de kruising. Andere genomineer den zijn de Braziliaan Neymar (San tos) en Hatam Ben Arfa (Frankrijk, Newcastle). De Mexicaanse Olivia Jimenez is de enige vrouw in het gezelschap. Ze scoorde'tegen Zwit serland van een meter of veertig. HEERENVEEN Teams bekend voor ploegenachtervolging Sven Kramer staat zaterdag met Jan Blokhuijsen en Koen Verweij aan de start van de ploegenachtervol ging tijdens de wereldbekerwed strijd in Heerenveen. Bij de vrou wen rijden een dag later Diane Val kenburg, Marrit Leenstra en Ireen Wüst. Voor de mass-start, die niet op de Olympische Spelen in Sotsji wordt verreden, komen bij de man nen Christijn Groenveld, Jorrit Bergsma en Arjan Stroetinga in ac tie. Bij de vrouwen zijn dat Maris- ka Huisman, Marije Joling en Jo- rien ter Mors. VLAARDINGEN Van Dam in Grand Prix naar hoofdtoernooi Na al eerder de pre-kwalificatie te hebben overleefd, handhaafde bil jarter Jens van Dam uit Sas van Gent zich woensdag ook in de kwa lificatieronde van de Grand Prix in Vlaardingen, waardoor hij vandaag begint in het hoofdtoernooi. Van Dam begon met een nipte winst (35-34, 56) op B. Thijssen. In zijn tweede partij versloeg hij de Am sterdammer Sander Jonen met 35-23 in 28 beurten. Vandaag speelt Van Dam tegen Glenn Hofman en Peter Vlaar of Jan Arnouts. CARSON Cruijff adviseurt ook Amerikaans Chivas Johan Cruijff gaat ook advies geven bij de Amerikaanse Major League Soccerclub Chivas. De Nederlandse voetballegende had al sinds februa ri zo'n rol bij de Mexicaanse Chi- vas-club. Nu de Mexicaanse eigena ren hun greep op het Amerikaanse filiaal hebben versterkt, werd Cruijff deze week aangesteld om een nieuwe structuur op te zetten. Chivas USA eindigde dit seizoen als laatste in de Western Conferen ce. „Wij gaan nu de trainersstaf sa menstellen", meldt mede-eigenaar Jorge Vergara op de clubsite. Rafael van der Vaart is de Duitser llkay Gundogan voorbij. Dirk Kuijt kijkt toe. foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25