Niemand wordt iets wijzer in de Arena 241 sport Roemenië oefent beter dan België: 2-1 Tsjechen op zoek naar zeldzame tennisdubbei donderdag 15 november 2012 Kenneth Vermeer maakte tegen Duitsland zijn debuut voor het Nederlands elftal. De keeper kreeg de voorkeur boven Tim Krul en Jeroen Zoet BOEKAREST - Roemenie heeft woensdagavond België in een oe feninterland met 2-1 verslagen. In Boekarest kwamen de bezoekers, met Dries Mertens (PSV) als basis speler, dankzij een treffer van Christian Benteke nog wel eerst op voorsprong. Alexandru Maxim en Gabriel Torje (strafschop) hiel pen de thuisploeg daarna aan de overwinning. Roemenië staat na vier wedstrij den in groep D van het WK-kwali- ficatietoernooi op de derde plaats met 9 punten, achter Hongarije (ook 9 punten) en Nederland (12). Rusland speelde met 2-2 gelijk ge speeld tegen de Verenigde Staten. In Krasnodar opende Fedor Smo- lov de score namens de thuis ploeg. Voor de Amerikanen zorg de Michael Bradley een kwartier voor tijd weer voor evenwicht. Uit een strafschop leek Roman Sjiro- kov in de 84e minuut de Russen aan de winst te helpen. De late in valler Mikkel Diskerud voorkwam diep in de extra tijd alsnog een ne derlaag voor de bezoekers. AZ-spits Jozy Altidore was basis speler bij de Amerikanen. Turkije, in de WK-kwalificatie een van de tegenstanders van Oranje, speelde gelijk tegen Denemarken. Het oefenduel in Istanbul eindigde in 1-1. Bij Denemarken hadden Christian Eriksen (Ajax) en Kevin Conboy (NEC) een basisplaats. Zij speelden de hele wedstrijd. De jon ge Ajacied Viktor Fischer maakte als invaller zijn debuut in het na tionale elftal, van Denemarken. Het zelfvertrouwen van Hongarije werd gevoelig aangetast. De oppo nent van Oranje in de WK-kwalifi catie verloor de oefenwedstrijd te- VOETBAL WK-kwalificatie. Groep F: Noord-lerland - Azerbeidjan 1-1. Stand: Rusland 4-12,, Israël 4-7, Portugal 4-7, Noord-lerland 4-3, Azer beidzjan 4-2, Luxemburg 4-1 Groep H: Montenegro - San Marino 3-0. Stand: Montenegro 4-10, Engeland 4-8, Polen 3-5, Moldavië 4-4, Oekraïne 3-2, San Marino 4-0. Oefenwedstrijden: Italië - Frankrijk 1-2, Ier land - Griekenland 0-1, Oostenrijk - Ivoorkust 0-3, Polen - Uruguay 1-3, Gabon-Portugal 2-2, Hongarije - Noorwegen 0-2, Zweden - Enge- gen Noorwegen voor eigen pu bliek met o-2. Havard Nielsen opende de score voor rust. In de slotfase besliste invaller Moham med Abdellaoue, die in de Bundes- liga voetbalt bij Hannover 96, het duel. Bij de Hongaren speelde ver dediger Tamas Kadar (Roda JC) de hele wedstrijd. Ploeggenoot Kristi- an Nemeth viel halverwege de tweede helft in. AZ-middenvelder Markus Henriksen had bij de No ren een basisplaats. Zlatan Ibrahimovic was in Solna een klasse apart in de oefeninter land tussen Zweden en Engeland (4-2). De superspits van Paris Saint-Germain bracht alle treffers van de thuisploeg op zijn naam. Hij zorgde voor 1-0, 2-2,3-2 en 4-2. Zijn laatste doelpunt viel in de extra tijd minuut waarmee hij in het laatste kwartier een glaszuive- re hattrick produceerde.Voor Enge land kwamen Danny Welbeck en Steven Caulker tot scoren. Steven Gerrard (Liverpool) speelde zijn 100e interland. Japan deed woensdag goede za ken in de kwalificatie voor het WK voetbal in Brazilië in 2014. Het land won in Oman met 2-1 en staat daardoor na vijf wedstrijden ruim aan kop in de groep met 13 punten. Australië en Oman volgen op 8 punten achterstand. Shinji Okazaki bezorgde zijn land uit een counter vlak voor tijd de overwinning. Oman was een kwar tier voor tijd op 1-1 gekomen, na dat Japan via Hiroshi Kiyotake al vroeg op voorsprong was geko men. Oud-VW'ers Honda en Yos- hida stonden bij Japan in de basis. Vitesse-spits Mike Havenaar bleef 90 minuten op de bank. land 4-2, Luxemburg - Schotland 1-2, Roeme nië - België 2-1, Liechtenstein - Malta 0-1, Chi li - Servië 1-3, Israel-Wit-Rusland 1-2, Turkije - Denemarken 1-1, Andorra-IJsland 0-2, Alge- rije-Bosnië 0-1, Tunesië-Zwitserland 1-2, Mace- donië-Slovenië 3-2, Rusland-VS 2-2, Cyprus-Fin land 0-3, Tsjechië-Slowakïje 3-0, Armenië-Li- touwen 4-2, Bulgarije-Oekraïne 0-1, VAE-Est- land 2-1, Georgië-Egypte 0-0, Saudi Arabië-Ar- gentinïë 0-0, Zuid-Korea-Australië 1-2, Chi- na-Nieuw-Zeeland 1-1, Marokko-Togo 0-1, Zuid-Afrika-Zambia 0-1 Nederland en Duitsland wiegen het publiek in slaap in de meest zouteloze klassieker sinds decen nia. De gezworen concurrenten spelen met 0-0 gelijk. Duitsland is lang de betere ploeg, maar in de slotfase krijgt Oranje kans het duel te beslissen. door Roel Wiche AMSTERDAM - Het had de eerste grote test moeten worden voor het Oranje nieuwe stijl, de ploeg waar aan Louis van Gaal zo gretig tim mert op weg naar het WK 2014. Maar iedereen verliet gisteren te leurgesteld de Arena, na de meest zouteloze Nederland-Duitsland (0-0) sinds decennia. Het publiek floot, de spelers dropen als figuran ten op het verkeerde bal af en de coaches werden niets wijzer. En de avond was nog wel vol sym boliek begonnen, met het officiële afscheid van het kwartet Davids, Van Nistelrooij, Kluivert en Reizi ger, Oranje-iconen van een vorige generatie. Ze stonden tijdens het Wilhelmus pal naast de nieuwe lichting, die zo fris en hoopvol is gestart in de WK-kwalificatie- reeks. Maar met een beetje trai ning in de benen hadden ze kun nen meevoetballen, Van Nistel rooij en co, zo pover was het ni veau van de wedstrijd. Af en toe leek het niet op Neder land-Duitsland, de grote klassie ker, maar op pakweg Almere Ci- ty-Excelsior of i860 München-Pa- derborn 07. Zwoegende midden velders, haperende combinaties, misverstanden en coaches die hoofdschuddend op de bank zit ten: je verwacht het overal, maar niet bij een interland van twee ploegen die de naam van voetbal grootmacht hebben. Natuurlijk, de wedstrijd had het karakter van een feest waarop de belangrijkste gangmakers ontbra ken. Van Persie, Sneijder (Neder land), Ozil, Schweinsteiger, Khedi- ra, Klose, Gomez (Duitsland): ze waren er allemaal niet bij, wel of niet ingefluisterd door hun club- coaches. Vooral voor de voetbalromantici was dat een teleurstelling. De filo sofieën van beide nationale elftal len hebben immers meer raakvlak ken dan ooit. Louis van Gaal laat Oranje voetballen volgens de Hol landse school, met authentieke vleugelspitsen. Collega Joachim Löw introduceerde het avontuur in het spel van Die Mannschaft, dat traditioneel leunde op loopver mogen en mentale kracht. Maar avontuurlijk werd het nooit, in de Karakteristiek Nederland-Duitsland 0-0. Scheids rechter Proen^a (Por). Aantal toe schouwers: 50.000 Nederland: Vermeer, Van Rhijn (46. Janmaat), Heitinga (46. De Vrij), Vlaar, Martins Indi, Afellay (59. Van Ginkel), N. de Jong, Van der Vaart (72. Emanuelson), Scha ken, Kuijt, Robben (46. Elia) Duitsland: Neuer, Höwedes, Mer- tesacker, Hummels, Lahm, Müller (84. Schürrle), Bender (82. S. Ben der), Holtby, Gündogan, Götze (72. Podolski), Reus (92. Draxler). Arena. Van Gaal zou Van Gaal niet zijn als hij niet weer een konijn uit de hoge hoed had getrokken. Zo posteerde hij Dirk Kuijt in de punt van de aanval, een positie waarop hij in Oranje al jaren niet meer heeft gespeeld. Klaas-Jan Huntel- aar moest op de bank beginnen. In het doel stond niet Tim Krul, de doelman met wie Van Gaal de WK-kwalificatiereeks begon, maar debutant Kenneth Vermeer. Ook Ibrahim Afellay stond in de basis, voor het eerst sinds Euro 2012. Goed, soms werd het dreigend voor beide doelen, zoals op elk ni veau. Maar Arjen Robben kon hal verwege de eerste helft een zeld zaam flitsende actie van Afellay niet verzilveren en Heitinga blok keerde - op slag van rust - een schot van Gündogan toen het doel al leeg was. Voorin kon Dirk Kuijt nooit de indruk wegnemen dat hij op geen enkele manier een concur rent is voor Huntelaar, laat staan voor artiest Van Persie. Met Elia, Janmaat en De Vrij (voor Robben, Van Rhijn en Heitinga) bracht Van Gaal in de tweede helft nieuwe spelers in het veld die zich mochten bewijzen. Later kwam daar nog van Marco van Ginkel bij, de tweede Oranje-debutant van de avond. Maar van hem kon niet verwacht worden dat hij deze Nederland-Duitsland in vuur en vlam kon zetten. Elia probeerde met een driedubbele schaar nog wat sprankeling te brengen, maar dat was meer een belediging voor Piet Keizer. Pas na een dreigend schot van Janmaat veerde de Are na even op. Maar het kon de teleur stelling van een verloren voetbal avond niet meer verdrijven. foto Marcel van Hoorn/ANP PRAAG - De Tsjechische tennissers kunnen komend weekeinde hun land een vrij zeldzame 'dubbel' be zorgen. Verslaan ze Spanje in de fi nale van de Daviscup dan beheer sen ze dit jaar het landentennis volledig. Anderhalve week geleden wonnen de vrouwen op dezelfde locatie in Praag de Fed Cup door Servië te kloppen. Het is 22 jaar geleden dat een land erin slaagde de Daviscup en de Fed Cup in één kalenderjaar te ver overen. Destijds gebeurde dat door de tennissers uit de Verenigde Sta ten met onder anderen Andre Agassi en Jennifer Capriati. De Tsjechen hopen dat hun fanatieke aanhang in combinatie met het snelle hardcourt hen langs de favo riete Spanjaarden kan helpen. Het Spaanse team verovert bij winst de Daviscup voor de vierde keer in vijfjaar. Spanje mist de geblesseerde Rafael Nadal die er drie jaar geleden nog bij was toen de Tsjechen in de fina le met 5-0 werden afgedroogd in Barcelona. De Tsjechen wonnen het landen- toemooi voor mannen tot dusver re één keer. In 1980 leidde Ivan Lendl zijn land langs Italië. Spanje wordt aangevoerd door David Fer rer, de nummer vijf van de wereld en daarmee één plaats hoger ge rangschikt dan de Tsjechische kop man Tomas Berdych. Ferrer heeft in Praag gezelschap van Nicolas Al- magro, Marcel Granollers en Mare Lopez. Granollers en Lopez werden maan dag het eerste Spaanse koppel na 37 jaar dat de dubbeltitel veroverde bij de ATP World Tour Finals. Het Tsjechische team bestaat naast Berdych en Stepanek uit Lukas Ro- sol en Ivo Minar. Cheryl Maas in actie in Landgraaf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24