zeeland 123 Mbo'er moet verder reizen voor kleine opleiding Recordaantal Duitse toeristen in Nederland Juvent koploper in vernieuwing van Jeugdzorg We lopen graag HJ voorop, zodat u bij vi, de tijd blijft I kpn donderdag 15 november 2012 Nomineer je favoriete leraar voor de PZC-verkiezing 'Beste leraar of lerares van Zeeland 2012'. Stuur een e-mail naar pzcleraard>gmail.com en vertel waarom jouw leraar of lerares moet winnen. Vermeld je naam en de school! Je hebt tot en met dins dag 27 november de tijd. De redactie kiest uit de inzendin gen de vijf beste leraren en/of le raressen. Daarbij telt niet alleen het aantal inzendingen, maar ook de reden van de nominatie. NEELTJE JANS - Nog dit jaar wordt de drie miljoenste Duitse toerist in Nederland verwelkomd. Dat maakte de directeur van het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen, Jos Vranken, giste ren bekend bij de opening van de 21ste landelijke kustdagen. Die wor den dit jaar op Neeltje Jans gehou den. Vranken gaf in een toelichting aan dat de economische crisis er juist voor zorgt dat er meer Duitse toe risten naar Nederland komen. Die zoeken het dan dichter bij huis. Daar profiteert Nederland van. Ook het bezoek van Belgen neemt al een aantal jaren toe. Vranken gaf dan ook aan dat de campagne inspanningen gericht zullen zijn op Duitsland, België en Neder land. Het totale inkomend toeris me zal dit jaar op een groei van 4 procent uitkomen, verwacht hij. Let op: alleen leraren en leraressen van Zeeuwse middelbare scholen maken een kans. In de tweede ronde kan iedereen stemmen op de vijf beste leraren. De leraar of lerares met de meeste fans wint de felbegeerde PZC-wis- selbokaal en ontvangt een cheque ter waarde van 250 euro die hij of zij moet besteden aan een pro ject of activiteit voor leerlingen. Onder de stemmers wordt boven dien een tablet verloot. Kijk op www.pzc.nl/leraar MIDDELBURG - Zeeland en Juvent lopen landelijk voorop met de ver nieuwing van de jeugdzorg. Die lo vende woorden sprak hoogleraar Jo Hermanns bij de presentatie van het boek 'Wraparound Care in de Jeugdzorg', dat deze week verschenen is. Hermanns schreef het boek samen met drie managers van Juvent Jeugd Opvoedhulp Zeeland, die in hun werk al jarenlang ervaring hebben met Intensieve Pedagogi sche Thuishulp (IPT). IPT is een uitwerking van het Wraparound Care model, waarin het gezin cen traal staat en de focus ligt op her stel van het gewone leven. Hulp start daarbij altijd thuis. Het Wrap around Care model sluit naadloos aan bij de 'transitie' van jeugdzorg naar de gemeenten, en de andere manier van werken die daarmee gepaard gaat. door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Studenten die de mbo-opleidingen elektrotechniek, procestechniek, bouw, maintenan ce of Cios volgen bij Scalda (het ge fuseerde Zeeuwse roe), kunnen vanaf komend schooljaar nog maar op één plek in Zeeland te recht. Het aantal leerlingen dat vpor deze opleidingen kiest, is te laag om het onderwijs op meerde re locaties te geven. De opleiding procestechniek be staat nu nog in Vlissingen, maar is volgend schooljaar alleen nog in Temeuzen te volgen. De nieuwe opleiding maintenance (onder houdstechniek) komt ook alleen in Temeuzen. „De opleidingen sluiten aan bij arbeidsmarkt in Zeeuws-Vlaanderen", zegt direc teur Hennie van Meerkerk. Studenten kunnen de opleiding elektrotechniek nu nog volgen in Terneuzen, maar moeten vanaf volgend studiejaar naar Vlissingen reizen. De bouwopleiding (nu in Vlissingen en tot vorig studiejaar ook in Terneuzen) van het roe wordt ondergebracht bij de Bouw opleiding Zeeland (BOZ) in Goes. De sportopleiding Cios bestaat straks ook alleen nog in Goes, ter wijl studenten die nu ook in Ter neuzen kunnen volgen. „Voor deze opleidingen hebben we soms maar drie of vier aanmel dingen", legt Van Meerkerk uit. „Eerst wilden we een minimum aantal van 22 leerlingen stellen, maar dat is niet te handhaven. Dan moesten we veel meer oplei dingen concentreren. Door studen ten van verschillende opleidingen samen reken- en taallessen te laten volgen, kunnen we bepaalde oplei dingen toch in de lucht houden. Maar er zitten grenzen aan." Hoeveel leerlingen straks extra moeten gaan reizen, is niet duide lijk. „We weten niet hoeveel aan meldingen we krijgen." Van Meer kerk is niet bang dat de leerlingen hun opleiding buiten Zeeland zul len volgen. „Uit onderzoek is geble ken dat leerlingen een andere op leiding kiezen of bereid zijn verder te reizen. Ze blijven in de provin cie. Nu reizen er al 200 leerlingen van boven de Westerschelde naar Zeeuws-'Vlaanderen. Andersom reizen 700 leerlingen vanuit Zeeuws-Vlaanderen naar Middel burg, Vlissingen of Goes." Van Meerkerk hoopt dat er goede afspraken gemaakt kunnen wor den met vervoersmaatschappijen, zodat bustijden aansluiten op schooltijden. „We hebben ook een werkgroep opgezet om te zorgen voor betere vervoersmogelijkhe den voor leerlingen. Als het nodig is, kunnen we zelf ook bussen la ten rijden." Dat veel van onze klanten enthousiast zijn over de kwaliteit van ons netwerk, betekent niet dat we stil kunnen zitten. Daarom investeren we elk jaar ruim een miljard euro in de uitbreiding en verbetering van ons netwerk, om diensten zoals snel internet met de hoogste kwaliteit te kunnen bieden. Of het nu gaat om de uitrol van het glasvezelnetwerk, de bouw van extra datacenters voor producten en diensten 'in the cloud' of een verdere optimalisering van ons mobiele netwerk. Hoe blijft u anders bij de tijd? Het netwerk dat geeft om Nederland Nomineer nu je leraar of lerares!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23