Een jaar vol aandacht voor de beste leraar SCHOENENREUS land 6 22 Deels vrijspraak na ontucht en mishandeling j Alle dames-, heren-, kinder-, sportschoenen en kleding: Symposium kerken over samenwerking donderdag 15 november 2012 aaraHRBnm >SKB55SK3SSSa?SSS6BifGa»H9C0K- ln de nalatenschap van de heer Jacob Adrianus Ma- rinus Kwaak, geboren te Zierikzee op 20 juni 1936 en overleden in de gemeente Schouwen-Duiveland op 13 juli 2012, laatst gewoond hebbend te 4301 GK Zierikzee, Raveslootstraat 3, is bij beschikking van de Rechtbank te Middelburg van 4 oktober 2012, tot ver effenaar benoemd: Mr R, Zonnevylle, notaris te Zie rikzee, correspondentieadres: AndriessenZonnevylle notarissen. Postbus 60,4300 AB Zierikzee, Allen die iets te vorderen hebben van, danwel ver schuldigd zijn aan de nalatenschap van de heer JAM. Kwaak, worden verzocht voor 1 december 2012 schriftelijk mededeling daarvan te doen aan het cor respondentieadres van de vereffenaar. BIJ NADER[ In het artikel over Meijer Staalbouw uit Serooskerke (W) van afgelopen zater dag is helaas een fout geslopen. De di recteur van het bedrijf is Pieter van de Kreeke en niet de heer Meijer zoals ge noemd. Daarnaast is het bedrijf gespe cialiseerd in complexe constructies, zo als de bouw van een bijzonder vormge geven binnenspeeltuin in Rotterdam. GOES - Een 71-jarige Rotterdam mer die door de Middelburgse rechtbank tot twee jaar cel was ver oordeeld voor misbruik en mishan deling van drie zussen uit Goes, is gisteren door het hof vrijgespro ken van het misbruik van een van de zusjes. Daarom bracht het hof de straf terug naar elf maanden. De man ontmoette de destijds 2i-jarige Goese vijftien jaar gele den in een sexclub. De twee kre gen een jarenlange relatie, waarin de man een soort 'vaderrol' zou hebben vervuld, maar er tegelijk niet voor terugdeinsde om haar te mishandelen. In die tijd zou ook het beweerdelijk seksuele mis bruik van haar twee jongere zusjes hebben plaats gevonden. De recht bank achtte dat seksuele misbruik bewezen voor beide zusjes. Maar de hofaanklager liet tijdens de be handeling van het beroep twee we ken geleden zelf al weten in het ge val van de jongste zus niet over vol doende bewijs te beschikken. Hij vroeg om vrijspraak voor dat ene slachtoffer en eiste een jaar cel voor het seksuele misbruik van het andere zusje, en voor de mis handeling van de oudste zus. 'Die verkiezing heeft veel meer impact gehad dan ik vorig jaar verwachtte.' Hans Altenburg, Reynaertcollege door Cornelleke Blok Bijna elke week wordt Hans Altenburg uit Graauw wel een keer aangesproken op zijn ti tel. 'Jij bent toch de bes te leraar van Zeeland?', zeggen ze dan. Hij kan een plakboek maken van alle brieven en kaarten die hij ontving na zijn winst. De leraar economie en biologie van het Rey naertcollege in Hulst glimlacht. „Die verkiezing heeft veel meer im pact gehad dan ik vorig jaar ver wachtte." Het nieuws over de winst van Al tenburg druppelde zelfs door tot het noorden van het land, vertelt hij. „Mijn vader komt uit Fries land. Een neef van hem die kenne lijk op Schouwen-Duiveland woont, heeft alle artikelen over de leraarverkiezing ingescand en on der de hele familie verspreid. Men sen van wie ik het bestaan niet eens afwist, stuurden reacties!" De leerlingen van het Reynaertcol lege hadden hun stinkende best ge daan, om zoveel mogelijk stem men te verzamelen. Ze zetten een heuse promotiecampagne op voor Altenburg: ze deelden flyers uit, as^ss^s^msmsmmsssssssmsmsssssmsmm: SÖSS^ÖSS5S5S>»K® docenten werden de afgelopen jaren door scholieren gekozen als beste leraar of lerares van Zeeland. Wie wordt de opvolger van Hans Altenburg, de beste leraar van 2011? Vanaf vandaag kunnen middelbare scholieren hun favoriete docent weer nomineren voor de PZC-verkiezing 'Beste leraar of lerares van Zeeland'. hingen overal posters op en be plakten het schoolgebouw met een oproep om op Altenburg te stemmen. Met succes: Altenburg kreeg meer dan tweeduizend stem men én werd de eerste Zeeuws- Vlaamse winnaar van de verkie zing. In een bomvolle kantine van de school mocht hij vorig jaar decem ber de PZC-wisselbokaal in ont vangst nemen. De scholieren roem den hem omdat hij begripvol is en goed les kan geven. „Hij weet het saaiste vak, (wereld) economie, leuk te maken", schreef één van de leerlingen in een e-mail aan de re dactie. „Hij is de vriendelijkste en aardigste gozer die ik ken. Hope lijk wint hij, want hij is echt een toffe peer", mailde een ander. Die loftuitingen verbazen Alten burg nog steeds. „Ik ben in de klas echt niet altijd aardig. Als het niet goed loopt, moet je soms je corri gerend bezig zijn. Maar op de één of andere manier relativeren de leerlingen dat." Toch heeft hij er ook een dubbel gevoel aan overgehouden. „Het is een leuke verkiezing, omdat leer lingen het initiatief nemen hun do cent te nomineren. Zij vinden mij Hans Altenburg van het Reynaertcollege was vorig jaar de beste leraar. foto Peter Nicolai de beste leraar, maar of ik dat ook daadwerkelijk bén? Daar is natuur lijk meer voor nodig. Aan de ande re kant: als leerlingen het prettig vinden dat je voor de klas staat, dan heb je al de helft bereikt." Om zijn leerlingen te bedanken voor hun inzet tijdens de leraarver kiezing, hield Altenburg in juli een barbecue bij hem thuis. „Dat had ik ze beloofd. Het was een hele ge zellige avond." Maar helaas, ook als beste leraar moet Altenburg nog wel eens boos worden in de klas. Hij lacht UÊKStUSe^aBSS^SSeXBSSBB^BBSgBBSSBBggUBn 2' halve prils» 'Bij aankoop van 2 artikelen, beide voorzien van een kaartje '2e halve prijs', krijgt u op het goedkoopste artikel 50% extra korting. M.u.v. folderartikelen, 'meer stuks aanbiedingen', rubber laarzen, pantoffels, snowboots en accessoires. Ook online op www.schoenenreus.nl weer. „Ach, misschien dat leerlin gen in de lagere klassen af en toe net iets meer van me aannemen." Hans Altenburg geeft de wisselbo kaal over aan de beste leraar van 2012. De beker staat de wachten op een nieuwe winnaar. Het woord is weer aan de scholieren! Alle nieuwtjes over de PZC-leraarver- kiezing zijn te volgen via de website www.pzc.nl/leraar. Volg ons op twitter via @pzcleraar en twitter mee via #besteleraar. HElNKENSZAND - De Zeeuwse Raad van Kerken houdt woensdag 21 no vember een symposium rond het thema Charta Oecumenica. Dit handvest moet handvatten bieden voor meer samenwerking van ker ken in Zeeland. In de raad zitten vertegenwoordigers van de Protes tantse Kerk in Nederland, de Rooms-Katholieke Kerk, Remon strantse Broederschap, Doopsge zinde gemeenten, The Mission to Seafarers en de Christelijke Gere formeerde Kerken. Volgens ds So phie Bloemert, adviseur van de Protestantse Kerk in Zuid Neder land, is de bijeenkomst bedoeld om elkaar te steunen en inhoude lijk beter te leren kennen in een tijd van krimpende ledentallen. Het symposium wordt gehouden in de Barbesteinkerk, Clara's pad 6 in Heinkenszand. De kerk is vanaf 19.00 uur open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22