81 Renovatie Zumbathon Nieuw radarnetwerk voor schepen op Kanaal van Gent naar Terneuzen zeeland 121 voor het goede doel Restauratie belfort Sluis bijna klaar Fietsster gewond bij aanrijding 3 gangen menu 25,- Onbeperkf slibtong 15,- donderdag 15 november 2012 De woningen in de Engelse Wijk in Vlissingen worden verhuurd door woningcorporatie l'Escaut. De huurprijs is vastgesteld op maxi maal 665 euro per maand. Daar voor is gekozen omdat de huur prijs dan nog binnen de grenzen valt van de mogelijkheid op huur toeslag. De hoogte van de huurtoeslag hangt af van diverse factoren, waar onder de hoogte van het inkomen en de leeftijd van de huurder. Volgens Renee du Fossé van l'Es caut worden inkomensgrenzen ge hanteerd voor mensen die belang stelling hebben om een huis te hu ren in de Engelse Wijk. Huurders moeten minstens 1800 euro per maand verdienen, maar mogen niet meer verdienen dan 3317 eu ro per maand. Woensdag hebben zich al meer mensen ingeschreven dan er nu huizen te huur zijn. Bij het toewij zen van de woningen maken de mensen die het langst als woning zoekende staan ingeschreven de meeste kans op een huis. Ook mensen met een urgentieverkla ring krijgen voorrang. Mensen die zich nu voor deze ne gen huizen hebben ingeschreven maar geen huis krijgen toegewe zen, moeten bij de uitgifte van de volgende blokken weer opnieuw reageren. Ze maken niet automa tisch kans op een huis in die vol gende uitgifte. Wie belangstelling heeft voor een huis in de Engelse Wijk, kan ziuch inschrijven via de gezamenlijke wsebsite van de woningcorpora ties: www.hurenopwalcheren.nl HEINKENSZAND - Op de Oudeland- seweg in Heinkenszand is woens dagmorgen rond half twaalf een 57-jarige vrouw uit die plaats zwaargewond geraakt bij een aan rijding. De vrouw fietste haar erf af en kwam in botsing met een aanhang wagen van een tractor. Ze raakte daarbij gewond aan haar hoofd en is met een ambulance naar het zie kenhuis gebracht. SLUIS - De restauratie van het bel fort in Sluis is zo goed als klaar. De buitenkant ziet er weer als nieuw uit en het gebouw is voorzien van technische installaties en elektrici teit. Toch duurt het naar verwachting nog tot de zomer vóór het enige echte stadhuis van Sluis voor be zoekers toegankelijk is. Die tijd is nodig om in het enige Nederland se belfort twee musea en een VW-kantoor in te richten. Boven dien moet een werkgroep uit de raad nog meubilair kiezen voor in de opgeknapte raadzaal. door Wout Bareman GENT - Vlaams minister Hilde Cre- vits van Mobiliteit nam dinsdag een nieuw radarnetwerk in ge bruik in de Gentse haven. Op be langrijke verkeersknooppunten staan acht radars, waarmee het scheepvaartverkeer op het Kanaal Gent-Terneuzen 24 uur per etmaal in het oog kan worden gehouden. Er is bijna 2,5 miljoen euro in het netwerk geïnvesteerd. De scheep vaart in de Gentse Kanaalzone wordt al sinds 2004 door de afde ling Scheepvaartbegeleiding van de Vlaamse overheid gevolgd via een systeem met 45 kleurencame- ra's. Daar worden de radars nu aan toegevoegd. Alle beelden komen samen in het centrum van de ha- venkapiteinsdienst, van waaruit de scheepvaart dag en nacht wordt begeleid. Ook die kapiteinskamer en het crisiscentrum van het Ha venbedrijf Gent zijn gerenoveerd. Het crisiscentrum is voorzien van apparatuur om calamiteiten te be geleiden en informatie door te ge ven aan instanties als de douane en de scheepvaartpolitie. Minister Crevits: „We willen de waterwegnetwerken optimaal ge bruiken en dat kan via hoogtech nologische systemen. Niet alleen op de weg, ook op alle vaarwegen moet het verkeer vlot verlopen. De Vlaamse havens zijn belangrij ke logistieke poorten. Vlotte en vei lige scheepvaart is cruciaal voor economie en ecologie." De haven van Gent verwerkt per jaar zo'n 3500 zeeschepen. Daarnaast me ren 16.000 binnenvaartschepen af en passeren er 35.000 op het Ka naal Gent-Temeuzen naar Frank rijk, Nederland en Duitsland. Ook op het Nederlandse gedeelte van het kanaal wordt op termijn meer cameratoezicht ingevoerd. De havenbedrijven en andere be trokken instanties willen binnen enkele jaren vanuit één coördina tiecentrum gaan werken. VLISSINGEN - Op het Scheldemond College in Vlissingen vindt zater dag een 'zumbathon' plaats voor het goede doel: de organisatie Kika die zich inzet voor kinderen met kanker. De zumbathon duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Wie wil mee doen., kan zich inschrijven tussen 12.00 en 13.00 uur. Iedereen die van zumba en dan sen houdt en KiKa wil steunen, kan meedoen. Er staan zes manne lijke internationaal presenterende zumba-instructeurs op het po dium. Hoofdsponsor is het Schel demond College, door het moge lijk maken van het gebruik van de danszaal en de Aula in gebouw A. Hierdoor is er een tweede bijzon derheid aan de zumbathon ont staan: de inzet van scholieren deze dag voor hand-en spandiensten, die hiermee studiepunten kunnen verdienen. Daarnaast kunnen de scholieren 's morgens meedoen aan workshops hiphop, shuffling en popping, die gegeven worden door Pim Fontijn, één van de zum ba-instructeurs. De workshops du ren van 10 tot 12 uur. Elke work shop duurt veertig minuten en kost vijf euro, of tien euro voor al ledrie de workshops. Ook scholie ren van andere scholen kunnen hieraan meedoen. Zumba-instructeurs kunnen 's morgens meedoen aan een zum- ba-jamsessie en nieuwe choreogra fieën leren. Ticket kosten vijftien euro in de voorverkoop (leida@zumbapassie) of twintig euro aan de deur. huizen blijven over van de 262 beneden en bovendwoningen die er stonden in de De renovatie kostte 185.000 euro per woning. In de eerste fase Engelse Wijk. 95 huizen zijn gesloopt worden 43 huizen opgeleverd, in fase twee nog eens 38. Dit zijn de eerste negen huizen in de Engelse Wijk die te huur zijn aangeboden. Ze zijn zo goed als klaar. Op 12 december wordt de eerste sleutel overhandigd aan de nieuwe huurder. foto Ruben Oreel Huren, huurders, huurprijzen en huurtoeslag &pgj$flHE9

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21