Snel veel interesse voor Engelse Wijk A Sloop 201 zeeland Kapelle wil tijdelijke huisvesting arbeidsmigranten definitief maken SchoolvoUeybaltoernooi Schitterend gelegen penthouse met riant dakterras Woningcorporatie l'Escaut wilde de Engelse Wijk aanvankelijk slopen, omdat renovatie te duur zou zijn. Sloop stuitte echter op veel verzet, zowel bij Vlissingers als de gemeente. donderdag 15 november 2012 1 W OOSTKAPELLE - Tweehonderd scholieren van acht scholen uit de gemeente Veere hebben woensdag meegedaan aan het schoolvolleybaltoernooi in De Halve Maan in Oostkapelle. Bij de groepen 5/6 ging de zege naar team 1 van de Bergpadschool uit Grijpskerke. Dat won van team 4 van De Sprong uit Koudekerke. Bij de groepen 7/8 won team 5 van de Oostkapelse scho len De Knotwilg en de Regenboogschool. Zij zitten sinds kort in één ge bouw en deden als één school mee. In de finale won dit team van de Berg padschool 5. Omdat de belangstelling voor het schoolvolleybaltoernooi zo groeit, wordt overwogen volgend jaar aparte wedstrijddagen te houden voor de groepen 5/6 en de groepen 7/8. foto Ruben Oreel Anna Paulownaplein 30, 4461 RC Goes Residentie Stadspark VERKOOPACTIE: 1 JAAR GEEN SERVICEKOSTEN indien u koopt of afneemt vóór 31 december 2012 Op een bijzonder mooie locatie met het stadspark en de grote markt van Goes op loopafstand dit fraai gelegen penthouse met maar liefst 180 m2 woonoppervlak en 30 m2 dakterras én bijbehorende par keerplaats en berging in het souterrain. Het zeer complete appartement heeft een riante living, aparte luxe inbouwkeuken, 3 slaapkamers en 2 badkamers. Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom telefoon: 088 - 2092980/ref.:2986856 OPEN HUIS OP 3 MIDDAGEN Kom kijken op één van de 'open dagen' op donderdag 15 november, vrijdag 16 november of zaterdag 17 november van 14.00 tot 16.00 uur. Informeer vrijblijvend naar de uitgebreide brochure. Vraagprijs: 375.000,- k.k. mw. mr. C.A.F. Haans, advocate joulehof 10 4622 RG Bergen op Zoom telefoon: 0164-7071 72/ref: 99112 CH/bvc Een half uur nadat negen gereno veerde huizen in de Engelse Wijk in Vlissingen te huur zijn aangeboden, hebben al 31 men sen hun belangstelling getoond. En dat terwijl de huizen eigenlijk zouden worden gesloopt omdat renovatie te duur leek. door Maurits Sep Zo, dat gaat snel", zegt zelfs de woordvoer ster van woningcorpo ratie l'Escaut aange naam verrast als ze de belangstelling peilt. Er is natuurlijk ook best wel wat te doen geweest over het project, vervolgt Renee du Fossé. „Maar we zijn blij dat er zo veel serieuze belangstelling is voor deze woningen." En dat terwijl l'Escaut aanvanke lijk van plan was de woningen in de Engelse Wijk te slopen. Renova tie zou te duur zijn, oordeelde de corporatie. Maar sloop stuitte op veel verzet, zowel bij Vlissingers als bij de gemeente - ook al verko zen ook de bewoners van de hui zen snelle sloop boven ombou wen. Het verzet tegen sloop bleek echter te taai. Het Amsterdamse bureau Van Stigt werd in de arm genomen om te berekenen of de oude woningen voor minder geld toch goed te renoveren waren. Ja hoor, oordeelde Van Stigt, het kon goedkoper dan l'Escaut had inge schat. Dat zorgde ervoor dat de gemeen te opnieuw met de woningcorpo ratie ging overleggen over behoud en renovatie van de wijk, een zui delijk deel van de Bonedijkebuurt. Dik een jaar geleden, in september 2011, kwam het verlossende sig naal: sloop ging niet door, de En gelse Wijk bleef behouden. Het was en bleef wel een 'behoor- door Luc Oggel KAPELLE - De proef met de huisves ting van arbeidsmigranten op het terrein van tomaten- en paprikate ler Seasun in de Willem Annapol- der bij Kapelle krijgt een definitief karakter. Tenminste, als het aan wethouder Evert Damen ligt. Dat zei hij dins dag tijdens de behandeling van de begroting door de gemeenteraad. Kapelle wil de proef in de herzie ning van het bestemmingsplan Buitengebied die op de rol staat, omzetten in definitieve huisves ting. Hoewel de provincie daar uit eindelijk het laatste woord in lijk prijzig project' voor l'Escaut, zegt Du Fossé. „De renovatie kost 185.000 euro per huis." Per 'nieuwe' woning om precies te zijn, want de oude woningen wa: ren etagewoningen (1 benden, 1 bo ven). Die zijn samengevoegd tot één nieuwe woning. In de Engelse Wijk staan straks geen 262 huizen meer, maar 81. Want een deel moest toch worden gesloopt. Op dit moment zijn negen wonin gen klaar. Die zijn woensdag te huur gezet via www.hurenopwal- cheren.nl, de gezamenlijke website voor huurhuizen van de drie Wal- cherse woningcorporaties, l'Es caut, Woongoed Middelburg en Woonburg Walcheren. Deze negen woningen staan in de Nieuw Bonedijkelaan en horen bij de eerste fase. Die omvat het blok van 43 woningen aan de Schuit- vaartgracht, Nieuw Bonedijkelaan en de Sottegemstraat. Aan de ande re zijde van de Nieuw Bonedijke laan staat ook nog een blok met 38 huizen; fase twee. Du Fossé: „De negen die nu klaar zijn, worden alvast verhuurd. De heeft, verwacht Damen niet dat die zal dwarsliggen. Het Seasuncomplex, waarvan de units ooit dienst deden als tijdelij ke seniorenwoningen op Tholen, is in maart vorig jaar geopend. De provincie was in eerste instantie geen voorstander van het onderko men voor arbeidsmigranten. Com missaris van de koningin Karla Peijs, die destijds de opening ver richtte, zei dat de huisvestingspro blematiek van arbeidsmigranten op met name De Bevelanden een oplossing voor de langere termijn behoeft De provincie ging ak koord onder voorwaarde dat het om een proef met een looptijd eerste sleutel wordt op 12 decem ber overhandigd." In deze eerste fase zouden ook ne gen klushuizen worden verkocht aan mensen die zelf wilden gaan verbouwen, maar dat gaat niet door. Er was wel belangstelling voor,maar de geïnteresseerden konden de financiering niet rond krijgen, legt zij uit. „Het verbou wen zou je niet kunnen terugver dienen bij een verkoop omdat de waarde van het huis te laag was. De banken wilden er daarom geen lening voor verstrekken. We onder zoeken nog of we in fase twee toch nog klushuizen te koop kun nen aanbieden." Achter de huizen in de eerste fase komt een soort privépark, met een gazon, speeltoestellen, een ont moetingsruimte en eigen parkeer plaatsen. Negen huizen zijn nu klaar. De eerste sleutel wordt op 12 december overhandigd. van vijfjaar zou gaan én als Kapel le met de omliggende gemeenten een convenant zou tekenen waar in werd vastgelegd 'dat gedurende de looptijd niet eenzelfde initiatief zou worden ontplooid door een anndere gemeente. De gemeente Kapelle heeft de proef van Seasun (dat de units op eigen kosten heeft aangeschaft) al tijd gesteund en tot nu toe werkt dat volgens de wethouder prima. De woningen zijn van alle gemak ken voorzien en voldoen aan de kwaliteitskeurmerken. Op dit mo ment zijn er 110 units, maar dat wordt uitgebreid naar 150, zei Da men. STBÉNDIJK Wenst u meer informatie? Kantoorlocatie: De Goese Watertoren 's Gravenpolderseweg 1 d, 4462 CC Goes Bel naar 0113-219445/06-53862250 N VM of surf naar www.steendijk.nl Uit een exploot d.d. 09-11 -2012 van gerechtsdeurwaarder E.B.H. Verduit te Bergen op Zoom blijkt dat ten verzoeke van J.P. Van Vossen, wonende te Sint-Philipsland, gemeente Tholen, ten laste van WIM ROSITA DE COCK, geboren 14-09-1991, thans zonder bekende woon of verblijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd betekend een namens verzoekster bij de rechtbank te Middelburg d.d. 2-11-2012 ingediend verzoekschrift tot echtscheiding c.a., met onder meer de aanzegging dat W.R. De Cock voornoemd uiterlijk d.d. 20-2-201 3 middels een advocaat een verweerschrift kan indienen. Een afschrift van voormeld exploot kan worden verkregen bij: Deze dwarsdoorsnede van een gerenoveerd huis in de Engelse Wijk g een kijkje binnen vanaf de zijkant. Links de voorgevel, rechts de tuin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20