tube zeeland 119 Frans Lievens vraagt Middelburg knoop theater s iel door te hakken TMC Sudokugram Zorgwoningen Stromenwijk in gebruik donderdag 15 november 2012 'Het geeft me een kick te weten dat mensen plezier aan het sudokugram zullen hebben.' Louis Kesteloo, denkpuzzelontwerper Sudokugram van Louis Kesteloo Het bovenstaande sudokugram van Louis Kesteloo Verschijnt vandaag ook op de website waarvoor hij het maakte: www.jasperscrypto- grammen.com. Wie deze puzzel gemaakt heeft en de oplossing wil inzenden, kan dit doen via deze website tot uiterlijk 6 december. Op dinsdag 11 december worden de uitslag en prijswinnaars bekend gemaakt. Onder de inzenders wor den prijzen van 10 en 15 euro ver loot. Grote Kade 40-42 Goes Tel: 0113-323484 Plaats negen verschillende letters zodanig in elke rij, in elke kolom, in elk van de grijze en witte vierkanten van 3x3 vakjes, alsmede in de beide diagonalen en in de geelgekleurde vakjes, dat met de letters uit de roodomlijnde vormen woorden kunnen worden gemaakt die aan de gegeven, in willekeurige volgorde staande, cryptische omschrijvingen voldoen. Een van de beide diagonalen (van boven naar beneden gelezen) bevat het enige, in de Grote Van Dale voorkomende zelfstandige naamwoord dat met de negen verschillende letters kan worden gevormd. 1 Daar zal het wel op uitdraaien. (6 uit 6) 2 Geneeskrachtige plant die je overeind houdt. (8) 3 Zo valt de omschrijving meer op. (10) 4 De opening vindt plaats in Kroatië. (5) 5 Diagonalen. (11) 6 Snel uiteenlopend. (6) 7 Zij zoeken het hogerop. (10) 8 Grappenmakers pesten. (6) 9 Daar wond men geen doekjes om. (14) 10 Voor de sier veroorzaakt vader een opstootje. (5) door Theo Giele MIDDELBURG - Theaterexploitant Frans Lievens kan niet nog eens een half jaar wachten op een be sluit over de toekomst van de schouwburg in Middelburg. In april volgend jaar beslist de raad over een pakket aan bezuini gingen, waarvan het schrappen van het nieuwbouwplan in het Molenwaterpark deel uitmaakt. Lievens zou graag zien dat de ge meenteraad niet wacht tot april met een besluit over wat het alter natief voor het oude nieuwbouw plan wordt. Hij heeft vandaag een gesprek met de verantwoordelijke wethouder over de ontstane situa tie. „Ik wil dit in goed overleg met de gemeente oplossen", zegt Lie vens. Maandag nam de raad het besluit dat minimaal 900.000 euro per jaar moet worden bezuinigd op de uitgaven voor de schouwburg. Het jaarlijkse bedrag voor de investe ring in het gebouw én de bijdrage van de gemeente in de exploitatie gaat omlaag van 2,7 naar 1,8 mil joen euro. Daarmee werd een streep gehaald door het plan voor een nieuw theater in het Molenwa terpark. De vraag wat er dan wel moet gebeuren, kon maandag niet worden beantwoord. Dat gebeurt uiterlijk in april als het totaalpak ket aan bezuinigingsmaatregelen wordt vastgesteld. Theaterexploitant Lievens vindt april rijkelijk laat. De ondernemer nam op 1 juli vorig jaar de exploita tie van de Stadsschouwburg over van het zieltogende Theater Exploi tatie Zeeland. Lievens mocht dat al leen doen als hij er ook voor zou zorgen dat de lege evenementen hal op het ZEP onder zijn beheer WESTKAPELLE KNRM haalt zieke vissers van boord De reddingsboot Uly van het KN- RM-station Westkapelle is woens dagochtend uitgerukt om een zieke visser op te halen. De reddingspost kreeg om 6.20 uur een alarm bin nen voor een medische evacuatie. Een opvarende van de vissersboot Scheveningen 45 had koorts en moest overgeven. Het schip lag twaalf mijl ten noordwesten van van Westkapelle. De Uly is met de man naar Vlissingen gevaren. Daar is hij met een taxi naar de huisart senpost in het ziekenhuis gebracht HOEK Zorgen dorpsraad Hoek over Braakman De gemeente Terneuzen moet er al les aan doen om Vakantie-Eiland De Braakman van de ondergang te redden. Dorpsbelangen Hoek doet een beroep op de gemeente om als bemiddelaar op te treden. Dorpsbe langen Hoek is bang dat het toeris me in de regio een gevoelige tik krijgt als De Braakman verdwijnt. „We profiteren in Hoek van vele campinggasten die boodschappen doen en een terrasje pikken. Slui ting kan desastreus zijn voor het toerisme en de werkgelegenheid." MIDDELBURG Zeeuwse biertapwedstrijd De beste barkeepers van Zeeland gaan maandag de strijd aan om het mooiste biertje van de Zeeland te tappen tijdens de Zeeuwse biertap wedstrijd in café Schuttershof in Middelburg. De vijf beste tappers van Zeeland verdedigen de eer van Zeeland tijdens de districtsfinale deze maand. De Tapwedstrijd be gint om 13.00 uur. Middelburgs bur gemeester Harald Bergmann tapt samen met de tapkampïoen van 2011 Prosper Minnaert van Desafi- nado het eerste biertje. KNOKKE-HEIST Baby overleden na foute behandeling Baby Jasper uit Knokke-Heist, die eind vorige week in coma raakte na een foutieve behandeling in het ziekenhuis in zijn woonplaats, is overleden. Het jongetje van 8 maanden had een routinebehande ling aan zijn oortjes ondergaan. Bij het wakker maken ging iets fout: hij kreeg teveel lachgas binnen. Jas per was de eerste patiënt in een nieuwe operatiekamer. Volgens het ziekenhuis was er iets niet in orde met de apparatuur. Het onderzoek naar de zaak kan maanden duren. een invulling zou krijgen. Door het besluit geen nieuwe, grotere schouwburg met twee zalen in het Molenwaterpark te bouwen, moet Lievens zijn plannen herzien. Maar dat kan pas als duidelijk is wat de gemeenteraad dan wel wil. Eén van de opties is verbouwing van de huidige schouwburg. Dan dreigt een theaterloze periode, ten zij de raad wil dat Lievens een tij delijke voorziening maakt in zijn evenementenhal Studio A58. Er hangt dus veel af van het besluit. Overigens hoeft het college van B en W van Middelburg niet tot april te wachten met een voorstel voor het nieuwe theater, zeggen verschillende fractiewoordvoer ders. Als er eerder een plan op ta fel komt waarmee de gewenste be zuiniging gehaald wordt, kan daar over eerder gesproken en besloten worden. OOSTKAPELLE Wedstrijdvogels in de Halve Maan De vogelverenigingen De Nachte gaal te Domburg en de Vogellief hebbers te Vlissingen houden van af vandaag tot en met zaterdag het Open Walchers Kampioenschap in de halve Maan in Oostkapelle. In to taal zijn er 417 wedstrijdvogels inge schreven door 43 inzenders. Er is een grote variatie van vogels van ei gen vereniging en anderen. De ope ningstijden zijn: vandaag 20.00 tot 22.00 uur; vrijdag van 14.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. In het artikel over de mini-molen bij de molen van Aagtekerke in de PZC van woensdag is de naam van vrijwillig molenaar Piet Roelse uit Westkapelle verkeerd weergege ven. Piet Roelse is molenaar op De Noorman en hield zich de afgelo pen anderhalfjaar bezig met de res tauratie van het schaalmodel van Klaas de Troye uit Middelburg. Die begon in 1957 op 75-jarige leeftijd aan het model, met een hoogte ruim twee meter en wieken van 4.10. meter. De molen heeft een functionerende maalinrichting. MIDDELBURG - In de Middelburgse Stromenwijk heeft zorgaanbieder Gors woensdagmiddag twintig ap partementen in het woon- en win kelcomplex Panorama officieel in gebruik genomen. Burgemeester Harald Bergmann verrichtte de openingshandeling. De apparte menten zijn geschikt voor mensen met een lichamelijke beperking. De woningen zijn aangepast op rol- stoelgebruik en voorzien van tech niek die zorgen voor meer zelfstan digheid. Er is 24 uur zorg op af spraak en afroep. Verder is er een gemeenschappelijke ontmoetings ruimte, waar cliënten gezamenlijk kunnen eten en koffie drinken. TMC Koudekerke TMC Bergen op Zoom Dorpsplein 35 Van Konijnenburgweg 13 (0118) 55 55 33 (0164) 27 44 77 TMC Kruiningen TMC Goes Zandweg 1b Marconistraat 13 (0113)38 26 26 (0113) 22 41 02 Woonideeën voor iedereen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19